rodinny-dum-bytca-02

Dřevostavbě pěkně sluší bambus na podlaze


Dřevostavbu rodinného domu ve slovenské Bytči realizovala firma Gašparík, která má s jejich stavbou mnohaleté zkušenosti. Na podlahy v celém obytném prostoru si investor vybral bambusovou podlahovinu.

rodinny-dum-bytca

Dřevostavba ve městě Bytča je moderní dům navržený v nízkoenergetickém standardu. Má unikátní konstrukci – nosný systém je z lepeného hranolu na perodrážku , tloušťka je 140 mm. Z vnější strany je dodatečná dvojitá izolace sololitem  Steico. V přízemí je použita vnější omítka a v patře je dřevěná fasáda. Tento typ dřevostavby je vhodný do moderních urbanistických výstaveb. Celková výměra domu je úctyhodných 595 m².

rodinny-dum-bytca-02

Bambusová  podlahovina je položena ve všech obytných prostorách, celkem na více než 200 m² a je použita také jako obklady stěn u bazénu. Lepena byla stavební chemií Bostik a dřevotřískové desky. Dodavatelem byla společnost Bambopol – René Snopek ze Starého Města u Uherského Hradiště, jehož firma s výrobcem dřevostaveb již delší dobu spolupracuje. Bambusové podlahoviny se do nich hodí svým stylem a oblíbené jsou především pro svoji tvrdost a odolnost proti oděru. V případě, že se dostane do kontaktu s vodou, nemění tvar – nezvětší se objem a tím pádem nedochází k poškození . Při ošetření tvrdým voskovým olejem je velmi jednoduchá na údržbu, neloupe se a je příjemná na dotek.

rodinny-dum-bytca-03 rodinny-dum-bytca-04 rodinny-dum-bytca-05

www.bambopol.com
www.gasparik.sk
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket