B 58121

Volně stojící vany

B 58121
Volně stojící vany patří v současnosti k jednomu z velkých trendů ve vybavování koupelen. Potřebují však luxusní, mimořádný prostor a odvahu k tomu vidět věci netradičně.
Pokud je byt prostorný, je možné zvolit si k jeho vybavení volně stojící vanu, která atmosféru ničím neomezeného komfortu a pocitu svobody, což je také největší výhodou této volby. V současné době mají designové a originální vany své místo nejen v uzavřené koupelně, ale můžeme se s nimi setkat v obývacím pokoji, v ložnici nebo v bytech propojených v jediný obytný celek.
Nabídka je dnes opravdu pestrá a při výběru tedy záleží zejména na vkusu a finančních možnostech. Důležitým faktorem, který je nutné při výběru designových kousků zvážit, je velikost koupelny nebo místnosti, kde bude vana umístěná. Zajímavé solitéry nejlépe vyniknou, pokud mají kolem sebe dostatek prostoru. „Pokud klient nemá zkušenosti se zařizováním interiéru, kromě vizualizace bych určitě doporučila služby profesionálního designéra, který zajistí, že výsledný vzhled bude odpovídat zákazníkovým představám,“ říká Jana Soukup Líkařová, manažerka strategického nákupu a marketingu společnosti Keramika Soukup. „Sanitární keramika té nejvyšší kvality je vyráběna z rozličných materiálů. Ač to zní možná zvláštně, luxusní může být i ocelová smaltovaná vana, pokud má dostatečnou tloušťku oceli a odolný smalt. Vcelku neznámý je také materiál Exmar, pod kterým se ukrývá matně bílý a na dotek velmi příjemný povrch, vytvořený ze směsi pryskyřice a drceného křemene. Mezi zajímavé materiály patří také odolný, neporézní a hypoalergenní Cristalplant, jenž díky své sametové textuře připomíná při doteku kámen.“
Do designových interiérů se však hodí i vany ze speciálních dřev, skla či z litého umělého mramoru, který umožňuje stálé probarvení, je velmi odolný proti oděru a nabízí neomezené možnosti tvarování – od rohových až po hranaté, oválné či kruhové. „Barevné možnosti jsou dnes téměř nekonečné, ačkoli je pravdou, že bílá je stálicí a mnoho designérů ji preferuje, neboť působí čistě a ladné tvary sanity v ní perfektně vyniknou,“ doplňuje Jana Soukup Líkařová. Tyto vany mohou stát samostatně či být doplněny zajímavými podstavci nebo nožkami, které dotváří vkusný retro styl.
Další předností těchto van je, že se dají volně přemisťovat a jejich montáž je tudíž velmi jednoduchá i při stěhování. Volně stojící vany jsou mnohdy opatřeny panely, které umožňují vizuálně dotvořit jejich tvar, či schůdky, nerezovými madly, sedátky a podhlavníky. Často bývají doplněny přenosnými poličkami, na které se dá odložit kosmetika nebo sklenice s vínem, jež mají jindy své místo na kraji vany přistavěné ke zdi, nebo zapuštěné do podlahy. Nevýhodou instalace vany do prostoru je, že bývá nejen náročnější, ale samozřejmě také dražší, protože k ní musí být použita volně stojící baterie, která vyžaduje složitější rozvody vody.

Foto: archiv KERAMIKA SOUKUP
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket