AIR_RAKO (1)

Série AIR – RAKO NEWS: Barvy, které v keramice „letí“

B 58121

Značka RAKO představuje každoročně na podzim své nové kolekce. Letos jde o devět nových sérií pro koupelny a podlahy, z nichž k nejzajímavějším patří série AIR.

Velké formáty, barvy „co letí“, trendy design, to je série Air, která se současně trefuje do několika aktuálních interiérových trendů a dává šanci vytvořit z jedné kolekce různě vypadající koupelny s odlišnou atmosférou. Svými obklady 20 x 60 cm plně odpovídá současnému trendu zvětšování formátů a výraznými barvami startuje novou designovou linii mezi produkty značky RAKO. Lesklé, směrově orientované obkládačky v zelené, červené, šedé a bílé barvě jsou ozdobeny barevnými linkami a poskytují dokonalý základ pro hru s odrazem a lomem světla. Barevný výraz základních obkládaček je určující i pro volbu vhodné dekorace. Tu tvoří „kvetoucí“ středový dekor 20 x 60 cm a „veselá“ leštěná listela 60 x 5,5 cm s proužky, obojí ve dvou převládajících barevných variantách červená – zelená a červená – oranžová. Svěží barvy i dekorace jsou připravené k prostorové hře s barvami a z každé koupelny vytvoří neopakovatelný originál, který je možné ještě doplnit jednobarevnými řezanými mozaikami 5 x 5 ze základních obkládaček. A jakou dlažbu můžete zvolit na podlahu? Marek Vráblík, z creative shopu značky RAKO, doporučuje. „Dlaždice Spirit ve formátu 45 x 45 cm díky svému lehce metalickému povrchu koupelnu ještě více prozáří. Naopak série Board imitující dřevo v rozměrech 30 x 120 a 20 x 120 cm relaxační prostory příjemně zútulní a na druhou stranu díky neutrální barevnosti podpoří šťavnatost barevných obkládaček.“

Obložení stěny dřevem v koupelně je tak nyní díky dlaždicím Board přidanou hodnotou, protože přírodní dřevo vlhkému prostředí běžně neodolává. Navíc je keramický obklad skvělý materiál pro podlahové topení, což klasické dřevo ne vždy umožňuje. Věrná kresba dřeva nahrazuje klasické dekorace koupelnových sérií a spolu s barevnými obkládačkami Air vytváří harmonickou kombinaci. Bonusem, kromě designu, je i barevná stálost a minimální nároky na údržbu dřevěného respektive keramického materiálu.

www.rako.cz
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket