kreativni_techniky_spektra_zero_magictouch_26

Kreativní povrchy se ZERO MagicTouch

kreativni_techniky_spektra_zero_magictouch_obal_orez
Na povrchové úpravy interiérů jsou kladeny ze strany zákazníků, designérů i architektů stale větší požadavky. Na trhu je proto mnoho zajímavých materiálů, které umožňují realizovat originální nápady, ať už jde o struktury, barvy, metalické efekty či stupně lesku.

Patří k nim také ZERO MagicTouch, barevná špachtlovací hmota se sametovým efektem kovu nebo perleti, jenž byla vymyšlena s ohledem na jednoduchost zpracování, tak aby každý dokázal vytvořit často požadovaný efekt exklusivní dekorace za mnohonásobně nižší náklady než je u dekoračních materiálů běžné.

B 58121

Zpracovává se velmi snadno zcela běžným malým nebo velkým nerezovým hladítkem, které se používá např. pro natahování strukturovaných omítek. Čas a efektivita nanášení přináší další mnohonásobnou úsporu. Podklad není nikterak potřeba speciálně upravovat. Vhodný je štuk, sádrokarton, dřevotříska, stavební lepidlo apod. opatřené penetračním nátěrem. Materiál zle ideálně nanášet také na jakékoliv staré pevné disperzní nátěry. Materiál se prakticky v jednotlivých tazích nanese na upravovanou plochu, tak aby vznikala mezi tahy prázdná místa. Po dokončení nanesení těchto tahů je možné se během pár minut vrátit na začátek plochy a vyplnit prázdná místa dalšími tahy. Při tomto vyplňování pak dochází třením hladítka o původní tahy k vytváření požadovaného efektu. Jakmile jsou prázdná místa vyplněna, je celá práce hotova. Toto je jeden z mnoha možných způsobů zpracování.
Materiál umožňuje nahradit celou škálu komplikovaných dekoračních efektů jiných technik při jednoduchém způsobu nanášení jednoho typu materiálu. Povrch je po aplikaci po několika málo minutách zaschlý. Plně omyvatelný běžnými čisticími prostředky a to bez jakýchkoliv dalších úprav je již po 28 dnech. Pro fasádní účely je povrch připraven odolávat jako povětrnostním vlivům jako každá jiná kvalitní fasádní barva. Výhodou materiálu je, že celý postup je možno kdykoliv přerušit nebo skončit na jakoukoliv dobu a po jakémkoliv čase se k rozdělané práci vrátit bez strachu z problémů s napojením. Tato výhoda umožňuje po jakémkoliv čase hotovou dekoraci v poškozeném místě opravit (nové instalace, stěhování apod.) a to bez sebemenších problémů a stop.
ZERO MagicTouch pro exteriér předurčují UV stálé pigmenty k využití na fasádách domů, nebo soklech místo barevného kamínku apod. V interiéru ho lze využít pro dekorace, zvýšení omyvatelnosti a mechanické odolnosti stěn v celém interiéru, na chodbách, jako náhradu dekorativních obkladů v koupelnách, restauracích, k dekorativnímu zpracování krbů apod. U materiálů je možnost výběru z cca 270 standardních odstínů. Každý řemeslník ocení i možnost libovolného zpracování tohoto materiálu jeho vlastní technikou a dosažení tak individuálních vzhledů, např. imitace plechových povrchů, povrchu břidlice, povrchu rezavé oceli, povrchu štípaného kamene, pytloviny apod. Materiál pro časté využití předurčuje především vysoká krycí schopnost, rychlost schnutí materiálu (cca 1 hod. podle teploty a vlhkosti vzduchu). K dostání je balení 1,5 kg, 4 a 8 kg, kdy z jednoho kg lze zhotovit 3 m².

www.zerobarvy.cz
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket