MAJOLIKA_RAKO (38)

Inspirace tradicí: Novinka RAKO – série Majolika

B 58121

Společnost Lasselsberger, s.r.o., pravidelně prezentuje svoje novinky pro nadcházející rok na mezinárodním veletrhu Cersaie v italské Boloni a hned na to je představuje i české veřejnosti. Pro letošek připravili její designéři osm nových kolekcí inspirovaných stále aktuálními dekory dřeva, kamene či režnou cihelnou dlažbou, reliéfních i aktuálně barevných – výsadní postavení mezi nimi však má hravá, příjemná a osobitá kolekce Majolika. Ta upoutá pozornost obkládačkami 10 x 10 cm s typickými majolikovými vzory v klasické kobaltové modři a přímo překvapí, když je dekor tištěný nejen barvou kobaltu, ale variantně i šedou či zlatavě béžovou. Právě tento barevný posun dělá z těchto obkládaček nápaditý originál, z tradice modernu, z očekávaného příjemné překvapení.
Společnost Lasselsberger zasazuje kolekci Majolika do jednoho ze současných aktuálních designových trendů – vzhledu hand made, pro který je charakteristické spojení poctivého řemesla a průmyslového zpracování, obklady se vyznačují nepravidelnými strukturami, ornamenty a evergreenem je tu právě mozaika.
Kolekce Majolika sestává ze základních obkládaček s lehce taženým, jemně stěrkovaným reliéfem 20 x 60 cm, které jsou v nabídce ve třech barvách: bílá, světle šedá, světle béžová. S těmi harmonizují obkládačky napodobující mozaiku 10 x 10 cm. Kombinace reliéfního výlisku a reaktivního inkoustu, který se „propadá“ do spáry, tvoří perfektní iluzi klasické mozaiky, nicméně se jedná o celoplošnou dekoraci 20 x 60 cm mimořádně vhodnou např. pro obkládání kuchyňských prostorů. Charakter povrchu i barevná paleta vycházejí z tradičního stylu, tak aby perfektně ladily s typickými vzory majolikových obkládaček. Právě ty tvoří nosnou část série. Na základních barvách obkládaček 20 x 60 cm je vždy 12 stylových majolikových vzorů (10 x 10 cm), které se záměrně neopakují. Tyto dekorace jsou ve výrazné kobaltově modré barvě na bílém základu, v šedé na světle šedém podkladu a béžové na světle béžovém podkladu. Díky moderním technologiím vytváří charakter klasické majoliky, respektive patina na obkládačkách a kresba, naprosto dokonalou sérií inspirovanou tradicí.
Kromě majolikové série nabízí květinové a „pruhované“ dekory 20 x 60 cm, které doplňují vícebarevné listely 60 x 3,5, resp. 60 x 6 cm. Zákazník si může vybrat z několika variant dekorací pro nadčasový, klasický, rustikální i moderní interiér, ať už se jedná o kuchyni či koupelnu. Decentnost barevných odstínů série Majolika podporuje mnoho kombinací, které si vzájemně nijak neškodí, ba naopak.

www.rako.cz
Foto: RAKO
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket