web_00010_2_Kaldewei_Aisslinger_GRID – kopie

Nové koncepty GRID a TRICOLORE

B 58121

Dlouhodobá spolupráce s proslulými designérskými studii jako Sottsass Associati a velikány designu jako Arik Levy a Anke Salomon se u Kaldewei stala neoddělitelnou součástí vývoje nových výrobků. Nové impulzy přináší do inovačního procesu také čerstvá spolupráce s Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit. Jejich „designstory“ nově interpretuje vanu a umyvadlo jako skulpturální, ale přesto funkcionální prostorové prvky. V podobě revolučních konceptů GRID a TRICOLORE prezentuje Kaldewei mistrovské ztvárnění filigránských a lehkých koupelnových objektů ze smaltované oceli.

Spolupráce s Kaldewei je pro Wernera Aisslingera vlastně začátek nové cesty. Čisté, jemně zpracované koupací vany a umyvadla jsou v prostoru interpretovány novým způsobem: ušlechtile, funkcionálně a plné fantazie. Ve svých tvůrčích konceptech oba autoři sázejí na hru s více barvami a výraznými prostorovými strukturami. Sanitární objekty a nábytek se vzájemně přibližují.

Koncept GRID
je možné charakterizovat jako rozpuštění ploch a objemu ve prospěch otevřené rámové struktury. Jednostěnné provedení působící dojmem lehkosti přispívá k tomu, že koupelnové objekty vypadají, jako by se vznášely v prostoru. Mřížová struktura přitom nenese jen vanu a umyvadlo – v podobě koláže se mohou přidávat také koše k praktickému odkládání doplňků a zkrášlovacích prostředků, ale i dekorativní mísy na rostliny, které jsou inspirovány stylem „urban jungle“.

Koncept TRICOLORE
si pohrává hned se dvěma tématy. Prvním je vpád napínavé vícebarevnosti do povětšinou monochromaticky bílého světa sanity. Druhým je přenesení konceptu historického archetypu volně stojící vany se lvími tlapami do nového, moderního designového pojetí. Mottem je koláž. Vana je vyrobena z dvoubarevného smaltu, třetí barvu přináší nosný podstavec, jehož obvodový ocelový pás vypadá, jako by byl vyříznutý z jiné vany.

Proč koupelna?
Werner Aisslinger svůj zájem o koupelnové objekty vysvětluje takto: „Koupelny zůstanou do budoucna jedinými místy v našich obydlích, kde budou každodenní rituály důležitější než všudypřítomný digitální svět. Pro designéry to znamená vytvořit příjemné místo, které bude současně barevnější, orientovanější na materiál a stále nekonvenčnější a nápaditější.“ S projekty GRID a TRICOLORE chce Aisslinger společně s Kaldewei udělat další krok vpřed, a dodat tak odvětví sanitárního vybavení nové, krea­tivní, a možná snad i revoluční impulzy.

Zdroj: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket