00_Soldalit_10_2017__7401KEIM__Coolit

KEIM Soldalit® – nová generace fasádních barev s technologií Coolit

00_Soldalit_10_2017__7401KEIM__Coolit

KEIM Soldalit® od společnosti KEIMFARBEN je barva se širokým použitím na organických, minerálních a smíšených podkladech. Tato barva je vytvořena na bázi zcela nové kombinace pojiv – solu kyseliny křemičité a draselného vodního skla. Tato kombinace pojiv umožňuje použít silikátový nátěr nejen na minerálním podkladu, ale i na řadě organických podkladů – přímo a bez nutnosti adhezních mostů. K dalším přednostem systému patří nižší náchylnost ke špinění oproti fasádám opatřeným disperzními nátěry.

schema

Díky klimaticky odolným plnivům a čistě anorganickým pigmentům spojuje KEIM Soldalit® všechny přednosti klasické jednosložkové silikátové barvy. KEIM Soldalit® splňuje požadavky DIN 18.363, 2.4.1 „Disperzní silikátová barva“.

Barva vyniká mimo jiné nehořlavostí, vysokou klimatickou odolností a prodyšností (netvoří film). Měrný difuzní odpor má výtečnou hodnotu sd ≤ 0,01 m. Pro KEIM Soldalit® je charakteristický minerálně matný vzhled.
I tepelná složka slunečního záření může pro fasády představovat problém: kolísání teploty vytváří napětí, jež může vést k poškození omítky.

Proto KEIM přichází s novinkou: nátěry s technologií KEIM Coolit obsahují speciální pigmenty a absorbují výrazně méně energie ze slunečního záření. Citelně redukují absorpci tepla na povrchu fasády. Omezuje se tak vznik tepelně podmíněného napětí v omítkovém systému.

Nátěry KEIM s technologií Coolit zvyšují životnost fasád s vysokým termickým zatížením, zejména ve tmavých a sytých odstínech.

www.KEIM.com
NAŠI PARTNEŘI

Cech obkladačů České republiky Cech podlahářů České republiky Cech malířů a lakýrníku České republiky AVNH ČR Semináře

Renovace parket