25.06.2020 | TIPY

Vinylové podlahy si velmi rychle našly cestu do našich domácností. A to především díky své kvalitě, nenáročnosti a široké škále vzorů. Ale napadlo vás někdy, že vinyl nemusí ležet jen na podlaze? Vinylovými dílci totiž můžete ozvláštnit i jiné části interiéru. Pojďte se s námi inspirovat.

Slaďte podlahu a stěny

Pokud vás už nudí fádní stěny a přemýšlíte, čím je zpestřit, netradičním řešením by mohl být právě vinyl. Vinylová podlahovina Thermofix od českého výrobce Fatra se totiž díky své konstrukci a technologii hodí i jako obklad stěny. Thermofix se totiž dodává v dílcích (v rozměru 900 x 150 mm u imitace dřeva, 900 x 300 mm, či 450 x 450 mm u imitace keramické dlažby a textilu), které se jednoduše nalepí těsně vedle sebe tak, že jsou pevně spojeny s podkladem. A je hotovo. Může tak vzniknout zajímavý dekor stěny, který bude stylově navazovat na podlahu nebo naopak s ní kontrastovat.

Je libo zajímavou zeď ve vstupní chodbě pod věšáky? Nebo netradiční čelní stěnu v obývacím pokoji či pracovně? Nebojte se experimentovat. Vybírat můžete z 52 dekorů věrně imitujících dřevo, kámen a nově i koberec. Takže váš interiér se může vmžiku proměnit v příjemný prostor laděný do přírodních tónů, které působí uklidňujícím dojmem. Na rozdíl například od kamenného či dřevěného obkladu je podlahovina Thermofix dobře omyvatelná vodou, což ocení hlavně hospodyňky. Krytina Thermofix má totiž jen minimální nároky na údržbu. Na úklid obkladu vám postačí běžný hadr.

Koupelna trochu jinak

Přemýšlíte o rekonstrukci koupelny? Dlažba je sice evergreen, praktičtějším a rozhodně zajímavějším řešením je ale obklad z vinylových dílců Thermofix. Pokud se nebojíte nových řešení, budete překvapeni, jak příjemným obkladem může Thermofix v koupelně být.

Ke koupelnové klasice patří především přírodní dekory a dekor dřeva, proto nadčasové vzory podlahovin Thermofix, které jsou k nerozeznání od přírodních materiálů, jsou dobrou variantou pro všechny, kteří se chtějí obklopit dřevěnou podlahou či stěnou, ale zároveň mají požadavky na materiál s dobrou odolností vůči vlhkosti a snadnou údržbu.

Vinylové dílce Thermofix totiž díky své konstrukci patří mezi nejkvalitnější vinylové heterogenní podlahoviny na světě. I přesto, že se při jeho instalaci používá lepidlo, nemusíte se bát o své zdraví. Výroba vinylových dílců podléhá přísným nárokům a kontrolám. S certifikovanou antibakteriální úpravou a bez škodlivých ftalátů vyhovuje všem náročným světovým požadavkům.

Nebojte se proto při své rekonstrukci experimentovat s materiály. Vinyl už dávno nepatří jen na podlahu, ale může být zajímavou ozdobou i stěn či dveří. Navíc vinylové podlahové dílce Thermofix patří v současné době mezi nejkvalitnější krytiny.

www.fatrafloor.cz