14.12.2020 | TIPY

Většina z nás vlastní chytrý mobilní telefon, často i v kombinaci s chytrými hodinkami, o chytré domácnosti už mnoho z nás určitě také slyšelo. A co takhle chytrá toaleta? Může něco takového existovat? Stěžejní vlastností je jistě dokonalá hygiena a ohled na úsporu vody. Nejen tyto benefity dokáží nabídnout toalety s bidetovou sprškou Riva a Navia, vyrobené ve Švýcarsku značkou Laufen.

Velmi jednoduše by se toalety Riva a Navia daly popsat jako klozety s bidetovací funkcí. Bidetování sice nemá v České republice takovou tradici jako například v Itálii, ale právě požadavky nejen na zdravý životní styl, ale i na úsporu vody a nové trendy by mohly tuto situaci změnit. Aby si každý dokázal představit, jak toalety s bidetovou sprškou fungují, pojďme si představit Cleanet Riva a Navia.

CLEANET RIVA
To je čistá jednoduchost, která najde místo v každé koupelně. Designér Peter Wirtz navrhoval toaletu s jasnou představou: aby ladila s rozmanitými tvary a požadavky na koupelny různorodých typů. Vycházel z tvaru a oblíbenosti klozetu Laufen Pro a výsledkem je špičkový produkt nejen vzhledově, ale i co se technologií týče.

Jak toaleta pracuje a co všechno umí? Začněme od toho, že všechny sprchovací funkce a programy jsou aktivní jen v momentě, kdy toaleta pomocí nastavitelného zátěžového senzoru detekuje přítomnost uživatele. V tu chvíli je vše připraveno k užívání bidetovací spršky. Ovládat vše potřebné je možné buď intuitivním tlačítkem na boku sedátka, pomocí ovladače, případně použitím mobilního telefonu a nainstalované aplikace Laufen Cleanet. Ta je ke stažení na Apple Store a Google Play. Jednoduše pak můžete pomocí těchto ovladačů spustit sprchovací program.

Vybrat můžete klasický nebo dámský mod. Před každým použitím dojde k hygienickému propláchnutí trysky teplou vodou, proplach proběhne vždy i po ukončení sprchování. Během fungování spršky snadno upravíte intenzitu proudu, pozici trysky, spustíte oscilační i pulzující mod. Funkce, které nastavujete předem, jsou teplota vody a délka sprchování. Předem je také možné navolit programy přesně na míru čtyřem různým uživatelům. Díky toaletě s funkcí bidetu posunete intimní hygienu na vyšší úroveň, omývání vodou je vůči toaletnímu papíru o poznání zdravější.

Dokonalou hygienu v oblasti čištění a údržby toalety pak zajišťuje uvnitř mísy technologie rimless, neboli technologie bez oplachového kruhu. Toaletní mísa nemá v horní části žádný záhyb, voda se distribuuje pomocí římsy a dokonale opláchne vnitřní prostor. Na povrchu je keramika opatřena speciální úpravou LCC, která usnadňuje čištění. Údržba mechaniky ovládající sprchovací trysku, nabízí několik kroků pro dokonalou čistotu. Toaleta pravidelně hlásí požadavek na termální čištění, které po spuštění proběhne automaticky. Kompletní čištění a odstranění vodního kamene v mechanice dále probíhá speciálním otvorem pomocí odvápňovací sady. Poslední, ale nikoliv nejméně důležitou funkcí, je pachový odsávací uhlíkový filtr, který automaticky funguje během používání tolaety. Čistotu celého klozetu snadno udržíte i díky jednoduše odnímatelnému sedátku a vyměnitelné trysce.

CLEANET NAVIA
Mladší sestra Rivy nabízí rovněž jednoduchou linii klasického tvaru toalety a je vybavena mnoha funkcemi. Opět se snadno ovládá pomocí intuitivního tlačítka, tentokrát v boku těla keramiky, anebo mobilní aplikací, kde spravujete všechna důležitá nastavení, jako je teplota vody, délka trvání oplachu a všechny potřebné záležitosti týkající se čištění.

ÚSPORA VODY
V úvodu jsme upozorňovali také na důležitý faktor úspory vody. Samozřejmostí u obou toalet je splachování 3 a 4,5 litru vody na malé a velké spláchnutí. Bidetová sprška pak použije pro jedno opláchnutí v případě klozetu Riva (nastavení maximálního času oplachu 25 s a při maximální intenzitě proudu 4, 3 l za minutu) jen 1,79 litru vody. U klozetu Cleanet Navia je čas sprchování nastaven na 25 vteřin, a spotřeba vody při maximální intenzitě proudu (3,5 l/min) je tedy 1,46 l vody pro jedno umytí.

Jeden z největších sektorů individuální spotřeby papíru jsou ubrousky a toaletní papír. V průměru každý člověk použije přes 20 000 listů (asi 100 rolí) ročně. Výjimkou jsou USA, kde vychází průměrná spotřeba 3 role na člověka a týden a kvůli enormní spotřebě jsou káceny obrovské plochy panenských kanadských pralesů. Na výrobu jedné role padne 1,2 kg dřeva a až 140 litrů vody. Omezení spotřeby v tomto odvětví je jedním z nejzásadnějších způsobů, jak papírem šetřit.

CHYTRÉ TOALETY NA VLASTNÍ KŮŽI
Během aktuálně probíhající akční nabídky získá zákazník ke každému klozetu Cleanet Riva i Navia zdarma podomítkový modul, splachovací tlačítko, instalaci a zaškolení, tablet a prodloužení záruky o 1 rok. Obě toalety jsou v demo verzi s funkční sprškou k vidění v pražském showroomu Laufen Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova. Plně funkční WC Cleanet Riva je zde i k vyzkoušení.

www.laufen.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.