24.02.2021 | TIPY

Dostatek úložného prostoru v koupelně zajistí, aby byla koupelna vždy uklizená a všechny potřebné nezbytnosti měli uživatelé po ruce. Česká značka Jika představuje pro rok 2021 zajímavé novinky v segmentu koupelnového nábytku - v sérii Mio se jedná o skříňky pro umyvadlové mísy:

Skříňky s deskami Mio pod umyvadlové mísy

Koupelnová kolekce Mio se rozrostla o nová nábytková řešení, která se skvěle hodí pro umyvadlové mísy a zároveň nabízejí velkorysý úložný prostor. Skříňky pod mísy je možné vybírat ve dvou rozměrech (61 a 76 cm) vždy se dvěma zásuvkami. Ty mají praktické otevírání push to open. Nábytek je možné vybírat v bílém provedení s lesklými čílky nebo v dřevodekoru jasan se strukturou a hloubkou skutečného masivu.

Skříňky je třeba kombinovat s vrchní deskou s otvorem pro umyvadlovou mísu případně bez otvoru. Desky bez otvoru jsou ideální jako odkládací plocha. Desky mají HPL povrch zaručující maximální odolnost proti vodě a poškrábání. Tento povrch by se dal popsat jako tvrzená laminátová deska a její vlastnosti jsou dokonale vhodné pro koupelnu. Zajišťují maximální vlhkuodolnost, díky tloušťce HPL 0,8 mm vytvářejí s ABS hranou silný a kompaktní spoj. ABS hrana, lepená PUR lepidlem, rovněž zajišťuje vysokou mechanickou odolnost nábytku a zároveň je velmi estetická na pohled.  Mimořádnou odolnost dokládá provedený test, při kterém byla deska nepřetržitě namočená ve vodě po dobu 30 dní. I po této době byl zkušební vzorek a spoje hran bez známek narušení působením vody. Nespornou výhodou výše popsaného řešení je, že se dá bez problému použít pro všechny běžné umyvadlové mísy.

Opravdu příjemně velký odkládací a úložný prostor vznikne, když se dvě skříňky umístí vedle sebe. Dobře pak poslouží vzniklá plocha vedle umyvadlové mísy a do čtyř zásuvek se vejde mnoho nezbytností včetně ručníků a například fénu.

Nový nábytek skvěle doplňují stávající vysoké skříňky a střední skříňky Mio ve dvou hloubkách.

Společnost Laufen CZ vznikla v roce 1999 a zastupuje značky Laufen, Roca a Jika nejen na českém a slovenském trhu, ale i v dalších státech střední a východní Evropy. Sanitární keramika Jika se vyrábí již od roku 1878. Je významnou součástí švýcarského koncernu Laufen a od roku 1999 patří do skupiny španělské firmy Roca, která je největším evropským výrobcem sanitární keramiky. Do výrobního sortimentu všech značek patří kompletní koupelnové vybavení včetně obkladů a dlažeb Roca. 

Na  I. P. Pavlova v Praze provozuje společnost showroom Laufen Prague Gallery všech tří značek. Pod jeho interiérem je podepsán architekt Michal Janků. Ve dvou podlažích má nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká značka Jika.

www.jika.cz