05.02.2020 | Praxe

V posledním desetiletí došlo v oboru stavebnictví k výraznému vývoji pracovních postupů a metod. V oblasti zařizování koupelen pak největší pokrok nastal na poli předstěnové techniky. Společnost Viega jako jeden z předních poskytovatelů těchto systémů nyní veškeré technické a ekonomické přednosti předstěnové techniky definovala znovu.

Ve spolupráci s odbornými řemeslníky vyvinula nový předstěnový systém založený na principu stavebnice, který se díky své jedinečné koncepci sestává jen z několika málo systémových komponent. To ulehčuje skladování i montáž na stavbě. Viega tak se sériemi Prevista Dry, Prevista Dry Plus a Prevista Pure udává nová měřítka v oblasti flexibility – ať už se jedná o klasickou montáž na stěnu, montáž do konstrukcí nebo v kombinaci s kolejnicemi.

Foto: Tři prvky pro všechny druhy instalací. Všechny mají jednotnou splachovací nádržku, liší se pouze styl upevnění. Vlevo Prevista Dry, prvek pro montáž před stěnu nebo do konstrukce v kombinaci s kolejnicí Prevista Dry Plus. Uprostřed samotný prvek Prevista Dry pro jednotlivou nebo řadovou montáž, vpravo Prevista Pure pro výstavbu tzv. mokrou cestou.

Během tříletého vývojového procesu Viega úzce spolupracovala s odbornými řemeslníky. Ptala se jich na jejich zkušenosti a postřehy z každodenní praxe. Náměty a nápady pak zohledňovala při vývoji a testování nových produktů.

Výsledkem je systém, který přesvědčuje jasnou strukturou a redukovaným množstvím komponent – Viega Prevista. Systém staví na modulární strategii platformy: jádrem systému je splachovací nádržka, univerzálně použitelná pro všechny druhy výstavby, navíc mokrou i suchou cestou.

Hlavní požadavek ze strany řemeslníků byla jednoduchá a rychlá instalace. Výsledkem je téměř absolutní redukce nářadí potřebného k montáži. Na prvcích systému Prevista najdeme řadu „vychytávek“, díky kterým je instalace velmi pohodlnou a rychlou záležitostí. Patří mezi ně např. měřicí stupnice pro snadné nastavení výšky, rychloupínače pro rychlou aretaci nebo nožní podpěry, které se dají upevnit pouhým zaklapnutím integrované klipsy.

TŘI SYSTÉMOVÉ SÉRIE
Pro výstavbu tzv. suchou cestou na stěnu a do konstrukcí jsou určeny prvky Prevista Dry, pro montáž v kombinaci s kolejnicemi Prevista Dry Plus a Prevista Pure je určen pro pevné zazdění do stěny. Ve všech sériích najdeme prvky pro toaletu, umyvadlo, pisoár a bidet. Prvky pro WC a umyvadlo jsou k dostání i v provedení s nastavitelnou výškou. Díky univerzálnosti použití a malému množství potřebných komponent k instalaci je systém nenáročný na skladování,
přitom spektrum produktů pokryje veškeré varianty aplikací.

Splachovací nádržka je vyrobena z jednoho plastového odlitku foukanou metodou. Lze na ni napojit všechny běžně používané potrubní systémy. Splachované množství se nastavuje odtokovým ventilem, síla proudu škrticím ventilem. Nádržky Prevista jsou tak kombinovatelné s nejrůznějšími WC keramikami na trhu, včetně trendových bezokrajových mís. Výškově nastavitelné prvky Prevista jsou navíc vybaveny hotovým přípojem na komfortní WC se sprchou.

Další informace najdete na viega.cz/Prevista 

Foto: Upevnění na podlahu v detailu: profil prvku se do podlahy rovnou přišroubuje nebo se upevní do profilu kolejnice pouhým zakliknutím integrované klipsy.

Foto: Splachovací nádržka: všechny díly ve žluté barvě jsou nastavitelné bez použití nářadí.

Foto: I tento detail byl vyhotoven dle přání řemeslníků: výška prvků Prevista Dry pro WC je již z výroby nastavitelná o 6 cm.