31.05.2021 | TIPY

Kolekce Kartell by Laufen byla rozšířena o další originální produkty v nových barvách a povrchových úpravách. Rozrůstá se tak nadčasový koncept se širokou škálou výrobků, které lze libovolně skládat a vytvářet stále nové kompozice. Naprostá volnost, kterou nabízí kolekce Kartell by Laufen, nemá žádná omezení: koupelna se stává flexibilním prostorem, který se dokáže přizpůsobit novým životním potřebám a funkční kvalita souzní s designem a inovacemi. Sanitární keramika, nábytek, vodovodní baterie a doplňky s čistými geometrickými tvary vytvářejí kombinace, které jsou ideální pro jakýkoli prostor o jakékoli velikosti.

Foto: KARTELL_BY_LAUFEN_RGB_11_66_ph. Oliver Helbig

Ikonický, funkční italský design se setkává s industriální přesností přední švýcarské značky keramiky a vytváří kolekci, která boří hranice a bariéry v koupelně. Koupelnový prostor lze chápat jako útočiště vhodné pro fyzickou i psychickou regeneraci. V průběhu let prošla koupelna pozoruhodným vývojem. Z místa, kterému se věnovala pramalá pozornost a které bylo určeno čistě jen pro osobní hygienu, se stala místem realizace nejnovějších trendů interiérového designu. Koupelna tak drží krok s moderním přístupem k životu.

Studio Ludovica + Roberto Palomba čerpalo inspiraci ze zásad italského designu a v kolekci Kartell by Laufen interpretovalo revolučního ducha prostřednictvím kombinace široké škály materiálů a zároveň svobodnou mysl. Tím dali vzniknout nadčasové klasice.

Koncept série Kartell by Laufen představuje koupelnu jako nedílnou součást obytného prostoru a vytváří mimořádně ucelenou a pestrou kolekci složenou z umyvadel, toalet, vodovodních baterií, skříněk, samostatně stojících van a koupelnových doplňků.  Rozmanitost a potenciál volně kombinovat jednotlivé prvky, který řada nabízí, je téměř neomezený, a to díky umyvadlům v různých velikostech a designových řešeních. Od malého umyvadla vhodného pro omezený prostor přes velkolepý obdélníkový model s odkládací plochou, až po kulatou umyvadlovou mísu. Dříve upřednostňované klasické bílé lesklé provedení je doplněno o bílou matnou, černou v lesklém i matném provedení. Zaujmout může také šedá a grafitově šedá barva. Jedním z velmi zajímavých produktů je samostatně stojící keramické umyvadlo vyrobené z jednoho kusu keramiky se speciálními dekory. Všechna nástěnná umyvadla a umyvadlové mísy jsou vyrobeny z materiálu SaphirKeramik, který umožňuje dosáhnout ostrých geometrických hran a velmi tenkých okrajů, což snižuje dopad na životní prostředí na minimum.

Okrová, hořčicově žlutá a modrošedá jsou zbrusu novými odstíny nábytku. Byly vybrány proto, aby obohatily variabilitu skříněk. Ty spojují kompaktní, přímočarý design s širokou nabídkou velikostí a nabízejí maximální funkční kvalitu pro jakoukoli koupelnu. Nábytek ze série se díky svému jednoduchému, čistému pojetí může téměř libovolně kombinovat s různými typy umyvadel. 

Foto: KARTELL_BY_LAUFEN_RGB_03_20_ph. Oliver Helbig

Transparentní designové doplňky ve třech barevných odstínech navazují dokonalý dialog s keramickými produkty, nábytkem a právě díky své průhlednosti dodávají koupelně nádech lehkosti. Počínaje regály Sound-Rack, které nabízejí velkou kompoziční svobodu a bohatý výběr barev, rozsáhlým výběrem drobných doplňků konče, je Kartell by Laufen rozmanitá kolekce, která přizpůsobí koupelnu náladě a danému okamžiku.

Foto: KARTELL_BY_LAUFEN_RGB_07_18_ph. Oliver Helbig

Společnost Laufen CZ vznikla v roce 1999 a zastupuje značky Laufen, Roca a Jika nejen na českém a slovenském trhu, ale i v dalších státech střední a východní Evropy. Sanitární keramika Jika se vyrábí již od roku 1878. Je významnou součástí švýcarského koncernu Laufen a od roku 1999 patří do skupiny španělské firmy Roca, která je největším evropským výrobcem sanitární keramiky. Do výrobního sortimentu všech značek patří kompletní koupelnové vybavení včetně obkladů a dlažeb Roca. 

Na  I. P. Pavlova v Praze provozuje společnost showroom Laufen Prague Gallery všech tří značek. Pod jeho interiérem je podepsán architekt Michal Janků. Ve dvou podlažích má nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká značka Jika.

www.laufen.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.