17.02.2020 | TIPY


Dost bylo šedi. Do koupelen přichází barvy a kontrast. Pokud jde o nejnovější design koupelen, možnosti jsou téměř nekonečné. S využitím keramických obkladů, dlažeb a nejnovějších technologií dnes dokáží světoví výrobci vytvářet nepřeberné množství optických efektů i formátů. A záleží jen na vkusu každého, po čem sáhne.

Jaké jsou TOP trendy 2020 v obkladech a dlažbách?

#1 Vítejte v džungli

Přírodní motivy, květinové, rostlinné vzory, často kombinované se zvířecími motivy. Nechybí ani zvířena – kolibříci, plameňáci, tukani, opičky, tygři….

#2 Přichází barvy

Pastel, pastel a zase pastel. Do koupelen se, po záplavě šedi, vrací zpátky barvičky. Nic výrazného, žádná divočina, naopak jemné pastelové tóny. Aqua, zelenkavá, olivová, petrol modrá (barevné spektrum spíše pánské), proti tomu rouge, pudrová, broskvová… spíše pro dámy.

#3 Terazzo

Už loni se se dostávalo do popředí, letos doslova zaplavilo nejrůznější mezinárodní veletrhy designu. Různě velká dekorativní zrna – od těch nejjemnějších až po velikost oblázků, jemné zemité tóny a pastelové barvy. Terazzo v zelenkavých i modrých tónech, stejně tak jako jemné pudrové odstíny vládnou.

#4 Opulentní mramor

Možná můžete mít pocit, že mramoru už bylo všude dost a už vás moc nebaví. Podle expozic na letošních mezinárodních veletrzích to ale vypadá, že ještě není ten správný čas mramor opustit. Zvláště pokud se jedná o mramor opravdu dekorativní, s bohatou kresbou.

#5 Černá a bílá

Pokud si myslíte, že kombinace černé a bílé je nuda, ukážeme vám, že by vás vyvedla z omylu – nepřeberné množství povrchů, od optických efektů, hry světla a stínu, přes mozaiky až po černobílé terazzo.

Malé – velké formáty a jejích originálně zvolený mix v jedné ploše.

V matu!
Nelze přehlédnout trend používání barev nejen u obkladů, ale barvy se promítají i do vodovodních baterií, sanity a nábytku. V bateriích vede černá a rosegold, u umyvadel – samozřejmě tenkostěnných a koupelnovém nábytku převládají opět jemné pastelové tóny, s matným povrchem. Pokud vás nejnovější trendy nechávají v klidu a dáváte přece jen přednost tomu léty osvědčenému, sáhněte po bílé a dřevodekoru. Jsou to pevně usazené stálice, které hned tak něco z pomyslného trůnu nesesadí.

www.siko.cz