09.08.2021 | Zprávy

Projektanti sanitárních prostor ve školách, průmyslových podnicích, na sportovištích a v dalších veřejných zařízeních vyžadují od instalovaných výrobků dlouhodobou životnost a odolnost. Tato a mnoha další kritéria bezezbytku naplňují sprchové armatury Linus od renomovaného německého výrobce Schell.

EFEKTIVITA A DESIGN

Sprchové armatury Schell jsou nejen hospodárné, ale díky své koncepci také odolné při každodenním používání a připravené bezporuchově sloužit po dlouhé roky. Rozhodně zaujmou také svým funkčním designem. Každý investor a projektant však v první řadě dbá na efektivní vynaložení investic do budovy. U efektivně používaných armatur Schell Linus si snadno spočítá, za jakou dobu se mu tato investice vrátí na úspoře vody a energie nebo na kolik peněz jej ročně přijde několik kapajících sprch například v šatnách sportoviště. Tyto armatury se tak neuplatňují pouze při stavbě budov nových, ale čím dál silněji promlouvají do rekonstrukcí veřejných a komerčních budov starších.

MODERNÍ TECHNOLOGIE VE SPRCHÁCH

Modelová řada Linus je nabízena v podomítkovém provedení s nástěnným ovládáním. Na českém trhu se nejvíce prosazují typy se samouzavírací funkcí a to jak směšovací, tak s termostatem a na předmíchanou vodu. Na okraji zájmu ovšem nezůstávají ani armatury s  elektronickým spouštěním s elektromagnetickým ventilem. V nabídce Schell samozřejmě najdete také nejmodernější armatury s integrovaným proplachem usazené vody nebo s termickou dezinfekcí. K již zmíněné úspoře dodejme i jasná čísla: maximální průtok je dimenzován pod 10 litrů za minutu, délku průtoku vody lze nastavit v intervalu zhruba od pěti do čtyřiceti vteřin (závisí na okamžitém tlaku a teplotě vody). Armatury Schell Linus se skládají vždy z podomítkového boxu (Masterbox) a ovládací desky, která má buď nerezový nebo pochromovaný povrch a může tak odolávat vnějším vlivům, nerezaví a zachovává si dlouholetou životnost. Sortiment je doplněn o robustní pevné sprchové hlavice či pomůcky pro případnou montáž do lehkých příček.

„Pro mnoho bazénů, akvaparků či sportovišť představují armatury Linus velmi vhodné řešení moderního, odolného a úsporného provozu sprch jak pro návštěvníky, tak pro sportovce“, vysvětluje Aleš Řezáč, obchodní zástupce firmy Schell pro Českou republiku. „Projektanti, instalatéři i montážní firmy si mohou na našich webových stránkách prohlédnout všechny detaily kompletního sortimentu sprchových armatur LINUS včetně montážních návodů.“

KVALITA - TRADICE - INOVACE

Schell je tradičním německým výrobcem špičkových sanitárních armatur. Jméno tohoto rodinného koncernu se stalo synonymem pro celosvětové známé rohové ventily. Firma z Olpe v německém regionu Sauerland však slaví úspěchy i v tvrdé konkurenci výrobců koupelnových a kuchyňských armatur. Tradice firmě nebrání, aby se výrazně neangažovala také na poli moderních technologií a tak například vyvinula sofistikovaný softwarový systém hospodaření s vodou Schell Watermanagement System, který umožňuje správcům veřejných a komerčních budov úsporné a hygienické nakládání s vodou v sanitárních prostorech. 

Více informací získáte na www.schell.eu nebo u obchodního zástupce Schell pro ČR: Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR, tel.: +420 602 754 712; e-mail: ales.rezac@schell.eu