13.09.2021 | TIPY

Praktický pomocník i designový prvek v jednom – to je koupelnový nábytek. Aby opravdu plnil svou funkci a dobře vám sloužil, je třeba, abyste vybírali nábytek z kvalitních materiálů. Zároveň by vám měl poskytnout praktické řešení a pomoci vytvořit z koupelny místo, kde budete chtít odpočívat. Jak se zorientovat v široké nabídce a vybrat ten správný nábytek do vaší koupelny? Česká značka koupelnového vybavení Jika pro vás má tři tipy.

1. Materiály a odolnost nábytku 

Při výběru nábytku se vždy ujistěte, že je vhodný pro použití v koupelně, kde je nutné počítat s větší vlhkostí. Stěžejní jsou materiály, které by vám měly zaručit, že je odolný proti vzdušné vlhkosti a zároveň také proti mechanickému poškození. Obě tyto vlastnosti splňuje například HPL povrch, který používá i česká značka Jika.  Zaměřit byste se dále měli také na celkovou kvalitu provedení. Otestujte funkční otevírání a zavírání dvířek i zásuvek, provedení úchytek, sledujte provedení vnitřních polic, lepení hran, které by měly být lepeny kvalitními lepidly, aby byly dostatečně voděodolné, a u závěsných skříněk nezapomeňte také na to, jakou mají nosnost.

2. Praktické řešení pro koupelnu

Dalším důležitým kritériem je praktičnost nábytku, který by vám měl poskytovat dostatek úložných prostor, abyste ukryli vše, co nemá být na očích, a v koupelně vytvořili příjemné prostředí. Před jeho koupí proto zvažte, co od něj očekáváte, kolik členů domácnosti koupelnu používá, jaký prostor máte k dispozici a snažte se nalézt optimální řešení. Pokud jste majiteli velké koupelny, je vaše situace jednodušší a můžete sáhnout téměř po jakýchkoliv variantách nábytku. V případě, že máte menší prostory, je třeba hledat nejlepší kombinaci skříněk. Vhodné jsou například úzké vysoké závěsné skříňky, které poskytují dostatek prostoru a zároveň nezabírají tolik místa.

3. Aby nábytek ladil

Neméně důležité je, aby se vám nábytek líbil a v koupelně jste se cítili dobře. Vedle provedení se proto zaměřte i na jeho design. Zde platí jednoduché pravidlo, nábytek by měl vždy být v souladu s celkovým pojetím koupelny a ideálně její styl podtrhnout a dotáhnout k dokonalosti. Důležité jsou nejen barvy, které by měly být v harmonii s použitými obklady a dlažbou a popřípadě také barvou sanity, ale i styl. „Zatímco milovníci klasiky obvykle sáhnou spíše po tradiční a univerzálnější bílé barvě, příznivci přírodního stylu upřednostní dřevodekor. Co se týče designu, hrají rozdíl i takové detaily, jako jsou úchytky na nábytku. Zatímco vyznavači jednoduchosti často volí skříňky a zásuvky bez úchytek se systémem push to open, příznivci elegance zase skříňky s lesklými kovovými úchytkami,“ uvádí Iva Šedivá, manažerka komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka Jika. Roli pak hraje i tvar nábytku. V případě, že toužíte spíše po jemnějším stylu, vyhněte se ostrým hranám a sáhněte po skříňkách se zaoblenými liniemi. Ideální je vždy volit produkty jedné koupelnové série. „V sortimentu značky Jika máte jistotu, že jsou podumyvadlové skříňky vždy rozměrově i designově sladěné s umyvadly ze stejné série,“ uvádí Iva Šedivá. Pokud si nejste jistí, nechte si poradit od odborníků, kteří vám připraví vizualizaci, a vy můžete v klidu zvážit, zda je zvolený nábytek a popřípadě i další vybavení tím, po čem toužíte.

Nábytek Cubito značky Jika je k dostání v klasické bílé barvě nebo příjemném dřevodekoru. Díky čistému designu je ideální volbou pro příznivce jednoduchosti a minimalismu. Nábytek vyniká kvalitním zpracováním a k dispozici je široká nabídka skříněk, což umožňuje velkou variabilitu.

Nábytek Mio-N zaujme příjemným nadčasovým designem, který díky systému otevírání push to open není rušen ani použitím úchytek. K dispozici je v tradiční bílé barvě s leskem na čílkách nebo v dřevodekoru jasan. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, máte jistotu, že nábytek dodá koupelně nádech elegance a vytvoří harmonické místo pro váš odpočinek. Novinkou koupelnové série Mio jsou desky pod umyvadlové mísy. Spolu se speciálními skříňkami tvoří nejen praktický, ale i velmi elegantní designový celek.

Nábytek Tigo je stálicí v nabídce značky Jika a byl navržen speciálně pro malé koupelny. K dostání je ve dvou barevných variantách, v bílé a dřevodekoru jasan. Jemný design nábytku pak podtrhují i elegantní kovové úchytky, které jsou rafinovaně umístěny na hraně zásuvek. Jsou jednoduché, dokonale funkční a lze je snadno udržovat.  

Nový nábytek Deep by Jika představuje eleganci a jednoduchost. Skříňky s nadčasovým designem, které jsou k dostání ve dvou povrchových úpravách – bílé a dřevodekoru jasan, skvěle doplňují elegantní tvarově čistá umyvadla ze stejné série.

Tip značky Jika: Jak o nábytek pečovat?

  • Pokud nábytek postříkáte vodou, vždy jej hned utřete dosucha, aby nebyl dlouhodobě vystaven působení stojící vody. Po sprchování také vždy dobře vyvětrejte nebo nechte otevřené dveře do koupelny, aby se v místnosti nedržela vlhkost.
  • Na čištění používejte pouze neabrazivní prostředky. Ideální je jemný hadřík a mýdlová voda. 
  • Po čištění nábytku jej vždy utřete do sucha.
  • Pokud dojde ke znečištění nábytku, ihned jej očistěte.

www.jika.cz

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.