30.09.2021 | Zprávy


Společnost Laufen CZ přestaví i letos na Designbloku to nejlepší z oblasti koupelnového interiéru. Návštěvníci největší přehlídky designu ve střední Evropě se mohou těšit na expozici v Superstudiu, jejímiž autory jsou JANCI Co. & COLLARCH, Michal Janků, Ondřej Janků & Shota Tsikoliya. „Návštěvníkům umožníme nahlédnout, jak vypadá nejaktuálnější a nejmodernější koupelnová keramika, která v sobě snoubí perfektní design, nové technologie a maximální funkčnost. V expozici, kterou nazýváme naší pomyslnou klenotnicí, se mohou návštěvníci nechat inspirovat nejpokročilejšími designovými produkty zejména z kolekce Kartell by Laufen a tenkostěnnou keramikou SaphirKeramik,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace. 

Expozici tvořenou vybranými produkty koupelnového interiéru Laufen pojali autoři nevšedně. „Jednotlivé produkty v expozici jsou fascinující samy o sobě, ale zároveň tvoří společně tzv. Klenotnici, tedy soubor prvků, které jsou tím nejcennějším z naší současné nabídky. Vystavené produkty jsou výsledkem fúze mezi moderními materiály a vrcholným designem, ale akcentují i udržitelnost,“ upřesňuje Iva Šedivá. 

Výstava odhaluje i hravý aspekt koupelnového designu. Expozice je tvořena především produkty z minimalistické kolekce Kartell by Laufen. Kromě tenkých hran a jasných linií u koupelnové keramiky jsou pro ni charakteristické také ikonické plastové komponenty v pestrobarevném provedení. Koupelnový nábytek doprovází detaily v celé řadě poutavých odstínů. Netýká se to přitom pouze skříněk či poliček, ale i takových detailů, jakými jsou zrcadla, nástěnná svítidla nebo odkládací prostor pro mýdlo. Kolekce krásně ukazuje, že zařizování koupelny není jen o výběru vany či úložných prostor, příjemnou atmosféru dotváří i nejmenší prvky. 

Expozice umístěná v prostorách impozantní budovy Gabriel Loci představí návštěvníkům kromě špičkového designu také technologie, díky kterým se produkty mohly stát realitou. Inovativní materiál, jako je tenkostěnná keramika SaphirKeramik, přinesl do koupelnového interiéru revoluci. Umožnil vznik keramiky s velmi tenkými hranami, která je ale zároveň odolná a pevná. Nový materiál, který se vyznačuje také lepší tvárností, umožnil designérům výrazně větší volnost při přípravě návrhů. Výsledkem jsou produkty dříve nemyslitelných tvarů, rozměrů a  s přesně provedenými detaily. Inovativní technologie bourají dosavadní limity a výsledkem je i minimalistická kolekce Kartell by Laufen. 

Technologie SaphirKeramik je však přínosná i z hlediska ekologie a udržitelnosti, což ladí také s jedním z témat letošní výstavy Designblok – návratu k přírodě. „Benefitem tenkostěnné keramiky SaphirKeramik je nepochybně menší spotřeba materiálu a energie při výrobě produktů. Složení materiálu je navíc přírodní a každý produkt je recyklovatelný. Technologie je tak výrazně šetrnější vůči přírodě. I tento přístup v koupelnovém designu považujeme za podstatný a myšlenku v rámci naší expozice zdůrazníme. Návštěvníkům chceme ukázat nejenom vliv inovací na design, ale i jejich pozitivní efekt pro nás i přírodu,“ uzavírá Iva Šedivá.

Expozici společnosti Laufen CZ najdou návštěvníci v prostorách budovy Gabriel Loci na pražském Smíchově. Vstup do budovy je z ulice Holečkova. Expozice je umístěna v Superstudiu ve výstavním prostoru 108.

O společnosti

Laufen CZ působí v České republice od roku 1999 Na lokálním trhu zastupuje značky Laufen, Jika a Roca. Koordinuje a zodpovídá za vývoj a výrobu koupelnového vybavení v továrnách v Bechyni a Znojmě. V roce 2014 otevřela značka showroom Laufen Prague Gallery, ve kterém si mohou zákazníci prohlédnout nejnovější designové produkty a aktuální trendy v koupelnovém vybavení. Ve dvou podlažích o celkové ploše více než 700 m2 má vedle designových sérií značky Laufen své nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká koupelnová značka Jika.

www.laufen.cz