03.01.2022 | TIPY

V současné době je na trhu velká škála koupelnového nábytku, a tak si každý může vybrat dle svých preferencí. Důležité ale je vždy volit nábytek, který je vhodný pro použití v koupelně, protože je vystaven vyšší vlhkosti a je více namáhán, čemuž musí odpovídat i použité materiály a jejich odolnost. A jak vybrat ten správný pod umyvadlo? Zvolit klasické skříňky, nebo desku? S tím vám poradí česká značka koupelnového vybavení Jika.

Skříňka, nebo deska?

Zařizujete nebo rekonstruujete koupelnu a nevíte jaký zvolit nábytek pod umyvadlo? Ke zvážení máte hned dvě varianty. První z nich jsou standardní podumyvadlové skříňky s klasickými dvířky nebo se zásuvkami. „Ať už sáhnete po kterékoliv z těchto variant, je důležité, aby skříňky byly konstrukčně uzpůsobeny umístění pod umyvadlo a poskytovaly vám dostatek prostoru,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka Jika. Čistě na vašich preferencích pak záleží, zda zvolíte minimalistické provedení se systémem otevírání push to open, nebo sáhnete po skříňkách či zásuvkách s úchytkami. Vždy je ale důležité dbát i na to, aby skříňky designově i rozměrově ladily se zvoleným umyvadlem a finální vzhled nebyl nijak rušivý. Perfektní harmonie umyvadla a nábytku dosáhnete, pokud zvolíte vybavení z jedné koupelnové série. Ty jsou totiž vždy navrženy tak, aby k sobě produkty ladily a vy tak nemusíte mít obavy, že byste koupelnu překombinovali.

Druhou variantu pak představují desky pod umyvadlo. Ty jsou ideální volbou pro ty, kteří mají rádi moderní vzhled a preferují umyvadlové mísy na desku. „Kombinace desky pod umyvadla a umyvadlové mísy je stále populárnějším řešením a není divu. Je minimalistická, nadčasová a zároveň praktická a skvěle se tak hodí téměř do každé koupelny. Desky pod umyvadlo navíc můžete doplnit i skříňkou a rozšířit tak úložné prostory,“ uvádí dále Iva Šedivá.

Nadčasový design

Elegance, čisté linie a moderní vzhled. To jsou přednosti, kterými disponuje koupelnový nábytek Mio-N. Nadčasový design koupelnových skříněk je umocněn absencí úchytek díky použití systému push to open.

Závěsná umyvadlová skříňka ze série Mio-N je vyráběna ve dvou variantách – v  klasické bílé barvě s leskem na čílkách a matnými boky nebo v příjemném dřevodekoru jasan.

Zásuvky bez výřezu uvnitř zajišťují maximální úložný prostor. Nábytek Mio-N je proto vždy třeba kombinovat s místošetřícím sifonem.

Jednoduchost pro malé koupelny 

Koupelnový nábytek Tigo vyniká jednoduchým harmonickým designem a je efektivním řešením do malých a úzkých koupelen. Umyvadlová skříňka Tigo se dvěma zásuvkami disponuje kvalitními pojezdy se zpomalovačem dojezdu, díky kterému se zásuvky zavírají zvolna a tiše. Velká variabilita a přizpůsobivost nábytku umožňují využít každý centimetr v koupelně.

Podumyvadlová skříňka Tigo se vyrábí v klasické bílé barvě s leskem na čílkách a v dekoru světlého jasanu, který malým koupelnám dodá ještě útulnější atmosféru.

Čisté linie

Jednoduchost a variabilita, to je nábytek Cubito Pure značky Jika, který nabízí nejen desky pod umyvadla, ale i širokou škálu zásuvek. Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí mít každý kout vyladěn do nejmenších detailů, je ideálním řešením právě deska pod umyvadlo Cubito, která perfektně ladí s umyvadlovou mísou ze stejné série.

Podumyvadlové desky Cubito se hodí jak do velkých koupelen, tak i do menších prostor, díky možnosti zkrácení podle potřeby. Deska, která je nabízena v bílém nebo dubovém provedení, v kombinaci se skříňkou poskytne koupelně dostatečný úložný prostor a velkou odkládací plochu.

Moderní pojetí

Série Deep by Jika se v roce 2021 rozrostla o nový nábytek, jehož součástí je i set skříněk s umyvadlem. Nábytek vyniká jednoduchým designem, který je ozvláštněn chytře řešenými praktickými úchytkami. Set skříňky a umyvadla je dostupný ve třech šířkách: 55, 65 a 80 cm. Hodí se tak jak do menších, tak i do větších koupelen a díky dvěma zásuvkám poskytne dostatek úložného prostoru. Vybírat můžete ze dvou barevných variant – klasické bílé a dřevodekoru jasan. Pro všechny koupelnové nezbytnosti a jejich uschování lze podumyvadlové skříňky doplit také vysokými a mělkými skříňkami. 

www.jika.cz