02.03.2022 | TIPY

Relaxační koupel po celém dni je tím pravým lékem na stres, shon nebo unavené tělo po sportu a jiné fyzické námaze. Přináší totiž příjemný nerušený okamžik pro odpočinek a zároveň při ní dochází k uvolnění mysli i těla. Abyste si ji ale mohli naplno vychutnat, je důležitá volba správné vany. Na co se při výběru zaměřit? Několik tipů přináší česká značka koupelnového vybavení Jika.  

Při výběru vany byste neměli podcenit ani ty nejmenší detaily. „Koupelna by měla být oázou klidu, kde můžete příjemně začít i zakončit den. Proto je opravdu důležité, abyste se v ní cítili dobře a vybavení vám plně vyhovovalo a poskytovalo dostatečný komfort,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka Jika. Důležité jsou rozměry a tvar vany, u kterých byste měli zohlednit velikost vaší koupelny a zároveň vyzkoušet, zda se vám bude ve vaně pohodlně ležet. „Vanu si mohou dopřát i majitelé menších koupelen. Značka Jika má například ve svém portfoliu vanu Tigo, která je navržena speciálně pro tyto účely. Díky chytrému řešení a ergonomickému tvarování šetří místo, ale neztrácí vůbec nic ze svého pohodlí,“ doplňuje Iva Šedivá. V případě menších koupelen je zároveň vhodné doplnit vanu o zástěny, díky čemuž získáte i prostor pro sprchování.

Dalším důležitým aspektem jsou materiály. Častými variantami jsou ocelové nebo akrylátové vany a každá z nich má své přednosti. Výhodou akrylátových van je na dotek teplý povrch, rozmanitost tvarů a snadná údržba. Ocelové vany se zase vyznačují dlouhodobou životností a vysokou odolností proti poškrábání.

Posledním a neméně důležitým kritériem je styl vany. Abyste se v koupelně cítili dobře, je důležité, aby se vám vana líbila, a zároveň ladila i s ostatním vybavením. Pokud si nejste jisti, můžete si před samotnou koupí vytvořit návrh interiéru nebo se obrátit na odborníky.

Vana ze série Cubito Pure je vyrobena z kvalitního 100% akrylátu, který dává prostor designu a usnadňuje čištění. Vana nabízí dostatek prostoru pro relaxaci a hodí se především do velkých koupelen. Svým stylem vhodně doplňuje ostatní produkty ze stejnojmenné série.

Obdélníková vana Tanza Plus je vyrobena z 2,8 mm ocelového pásu, na který jsou naneseny 3 vrstvy smaltu. Největší výhodou ocelových van je bezpochyby odolnost proti poškrábání, oděru a chemicky agresivním látkám, jako jsou například barvy na vlasy nebo odbarvovače. Vany Tanza lze doplnit o vanové zástěny ze série Cubito, díky kterým snadno vyměníte relaxační koupel za osvěžující sprchování.  Značka Jika garantuje záruku 30 let.

Série Tigo je ideálním řešením pro malé koupelny, ve kterých se počítá každý centimetr. Ergonomicky tvarovaná vana je přímo navržena pro malé prostory. Díky vanové zástěně ze stejné série se v širší části vany pohodlně osprchujete a zbylá část vám poskytne dostatek prostoru pro koupel. Vana Tigo je vyrobena ze 100% akrylátu, který zajistí stálost barvy a hygienické prostředí.

www.jika.cz