17.03.2022 | Zprávy

O kvalitní koupelnové vybavení je nebývalý zájem po celém světě

Výrobce prémiového koupelnového vybavení Laufen CZ navyšuje produkci v obou českých továrnách, ve Znojmě a Bechyni. V reakci na rostoucí poptávku napříč střední Evropou se zároveň rozhodl zvýšit i počet zaměstnanců. „V posledním období v Česku zaznamenáváme skokový nárůst poptávky po produktech našich značek – Jika, Laufen i Roca. Růst vidíme nejen v České republice, ale také v Německu, Rakousku a Polsku.  Současně navyšujeme i personální kapacity o desítky zaměstnanců v obou českých výrobnách,“ říká Luis Sergio Castro, generální ředitel Laufen CZ

Společnost Laufen CZ zaznamenala růst už v letech 2020 a 2021, v průběhu celé pandemie. Řada společností napříč různými segmenty, ale i domácnosti, využily příležitosti a pustily se do plánované nebo odkládané rekonstrukce. „Na rozdíl od mnoha jiných odvětví, zažívajících stagnaci či pokles poptávky, se koupelnovému segmentu dařilo dobře, a to včetně prémiových produktů. V Laufen CZ jsme v průběhu let 2020 a 2021 zaznamenávali růst. S oživením ekonomiky a postupným návratem do normálu během roku 2022 jsou prozatímní letošní výsledky o to výraznější,“ uvádí Luis Sergio Castro.

Zájem roste nejen o keramiku, ale i koupelnový nábytek

V reakci na aktuální růst odhaduje Laufen CZ na konci letošního roku optimistické výsledky. „Již v roce 2020 jsme ve znojemské továrně vyrobili o 14 % víc koupelnového nábytku než v roce předchozím. Pozitivní výsledek jsem v roce 2021 zopakovali a mírně jej navýšili. V meziročním srovnání byl navíc loňský rok za posledních 10 let v sortimentu koupelnového nábytku tím nejsilnějším. Letos očekáváme nárůst až o 8 %. „Laufen CZ jako uznávaná a stabilní společnost se tak zařadí mezi TOP 3 výrobce ve svém segmentu na českém trhu, upřesňuje očekávání Luis Sergio Castro.

S novou akvizicí další navýšení výroby

Skupina Roca Group, pod kterou se Laufen CZ řadí, navíc v průběhu roku 2021 učinila významnou akvizici. Odkoupila 75% podíl ve španělské společnosti Royo, která se specializuje na výrobu koupelnového nábytku a řadí se mezi evropské lídry v tomto segmentu, obzvláště na trzích ve Španělsku, Francii, Německu a Polsku. 

„Akvizice se společností Royo je významným krokem vpřed. Skupina Roca Group tím ještě více upevní své vedoucí postavení na trhu koupelnových produktů. Pro Laufen CZ, zastupující na českém trhu značky Laufen, Jika a Roca, to znamená ještě větší objem výroby v obou továrnách. Akvizice je tak vedle růstu na středoevropském trhu dalším důvodem k navýšení výrobních a personálních kapacit v České republice,“ komentuje generální ředitel společnosti.

Roca group po akvizici očekává celosvětově obrat v oblasti koupelnového nábytku přes 173 milionů eur a výrobu téměř dvou milionů kusů. Produkci koupelnového nábytku pokryje devět výrobních center ve Španělsku, Portugalsku, Polsku, České republice, Rusku, Číně a Brazílii. Španělský výrobce Royo Group zahrnuje tři výrobní závody ve Španělsku a Polsku a také dvě inovační centra. Společnost každoročně vyrábí přibližně jeden milion kusů koupelnového nábytku. V roce 2019 hospodařila s obratem 95 milionů eur a ve společnosti pracovalo 793 zaměstnanců.

O společnosti

Laufen CZ působí v České republice od roku 1999 Na lokálním trhu zastupuje značky Laufen, Jika a Roca. Koordinuje a zodpovídá za vývoj a výrobu koupelnového vybavení v továrnách v Bechyni a Znojmě. V roce 2014 otevřela značka showroom Laufen Prague Gallery, ve kterém si mohou zákazníci prohlédnout nejnovější designové produkty a aktuální trendy v koupelnovém vybavení. Ve dvou podlažích o celkové ploše více než 700 m2 má vedle designových sérií značky Laufen své nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká koupelnová značka Jika.

www.laufen.cz