04.05.2022 | Praxe

Podrobný průvodce nejmodernější technikou v oblasti odvodňování, potrubních a předstěnových systémů. Tak by se ve zkratce dal nazvat seriál nových instruktážních videí, pravidelně zveřejňovaných na Facebooku a na YouTube kanále společnosti Viega, pod názvem Viega Guide. Videa jsou určena především pro instalační firmy a realizátory. Jsou tedy praktická, obsahují ukázky technických postupů, které se často řeší na stavbách, montáže, demontáže a servisu. Naleznete v nich odpovědi na nejčastější dotazy z praxe.

Foto: Ve videích se dozvíte nejen instalační postupy, ale i tipy, kde na internetu rychle vyhledat potřebné informace. (foto: Viega)

Nespornou výhodu série Viega Guide znamená fakt, že videa jsou kdykoliv, komukoliv a kdekoliv k dispozici. Není potřeba se nikde registrovat, jako např. u webinářů, a nemusíte se ani časově vázat na konkrétní hodinu, kdy webinář proběhne. Pro instalatéry je tato flexibilní forma prezentace mnohem přívětivější, mohou si ji pustit i na stavbě při řešení konkrétního problému. „Ne všechny firmy prošly naším školicím centrem v Ostravě, ne vše se dá jednoduše vysvětlit po telefonu. A jak víme, i sebekvalitnější produkt se špatnou montáží stává problematickým. Správné pochopení všech detailů a montážních postupů je tedy nesmírně důležité. Proto jsme zvolili tuto formu. Video je v tomto ohledu velmi názorné,“ vysvětluje Marek Holko, vedoucí seminárního centra Viega a garant Viega Guide.

Marek Holko působí ve společnosti Viega třetím rokem a procházejí mu rukama všechny novinky společnosti. Má na starosti seminární centrum v Ostravě, kde proškolil již stovky zájemců o nové technologie a systémy z oblasti instalační techniky. Má rád pořádek, kvalitu a trvalou hodnotu. Jasně definované postupy, které kvalitní produkty vyžadují, ctí stejně jako všichni profesionálové v oboru. V soukromí je vášnivým cyklistou a rád vyjíždí do hor za odpočinkem.

Videa zůstávají trvale v archivu, do budoucna zůstávají i nadále jednoduše dohledatelná. Lze je snadno sdílet s kolegy nebo s přáteli skrze různé mobilní komunikační platformy a ve strukturovaném obsahu lze rychle přejít přímo na konkrétní požadovanou část prezentace. Videa se dají samozřejmě i komentovat, případně se diváci mohou registrovat pro jejich automatický odběr. Každé nově zpracované téma poté zájemcům nikdy neunikne. Videa vznikají nejenom v seminárním centru společnosti, ale pro názornost i na samotných stavbách nebo v koupelnových studiích. Díky tomu jsou pro zájemce lépe pochopitelná, neboť se blíží reálnému stavu.

Cílem projektu Viega Guide je představit postupně v několika desítkách videí všechny hlavní oblasti působení společnosti Viega na českém a slovenském trhu se všemi zásadními novinkami a klíčovými produkty, jejich výhodami, montážními postupy a praktickými vychytávkami. Jde především o předstěnový systém Prevista včetně ovládacích desek, odvodňovací techniku Advantix, potrubní systémy a metody jejich spojování lisováním (včetně speciálního nářadí) a také o oblast topení. Postupně se budou rovněž přidávat i tzv. servisní videa s ohledem na již dříve instalované produkty Viega nebo videa zaměřená na zodpovězení nejčastějších otázek ze strany montážích firem, případně podnětných dotazů, zasílaných přes sociální sítě nebo e-maily.

                  

Foto: Marek Holko, garant Viega Guide. (foto: Viega)

www.viega.cz