24.05.2022 | TIPY

Ekonomika provozu v sanitárních prostorech je čím dál pečlivěji hlídaným parametrem ve veřejných a komerčních budovách. Schell těmto požadavkům vychází vstříc maximálně úsporými armaturami.

Úspornost a hygiena – tak lze ve zkratce shrnout hlavní výhody umyvadlových armatur Schell nabízených hned v sedmi originálních produktových řadách: Xeris, Puris, Celis, Vitus, Linus, Modus a Petit. S neustále se zvyšujícími nároky na úspory se vyrovnávají komerční budovy nejen typu nákupních center, restaurací, hotelů, filmových multiplexů, divadel a sportovních center, ale stejně tak veřejné objekty jako jsou letiště, nádraží, školy, úřady nebo jídelny.

Úspora vody a energie ovšem nejsou jedinými sledovanými parametry. Stejně tak investoři hledí na dlouholetý bezproblémový provoz a snadnou údržbu. A také v tomto směru Schell nabízí preciznost a kvalitu „made in Germany“ a z těchto výrobků dělá kvalitativní evropskou špičku. Armatury jsou vyráběny z hygienicky nezávadné mosazi, lesk jim dodává kvalitní chromová úprava povrchu. Kvalitní materiály a robustnost armatur zajišťují vysokou odolnost během dlouhodobého a často nepříliš šetrného používání veřejností.  

V čem konkrétně tkví výhody nové generace umyvadlových armatur Schell? Například modelová řada Modus E přináší snížený průtok vody ze standardních 5 l/min. na pouhé 3 l/min.– i laickým pohledem je zřejmé, že se jedná o výraznou úsporu vody. Eco-perlátory umožňující zmíněnou úsporu lze ovšem objednat ke kterékoliv armatuře. U elektronických armatur lze tímto způsobem snížit průtok vody dokonce na hodnotu požadovaných 1,3 l/min. Požadovanou pro certifikaci LEED. Díky tomu tyto armatury přispívají k „zelené“ certifikaci budov celosvětovým standardem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), případně britským BREEAM. Stejně tak se pyšní neméně ceněnou nálepkou WELL (Water Eficiency Label).

Většina elektronických baterií Schell je také vybavena technologií, která umožňuje naprogramování hygienického proplachu v případě dlouhého nepoužívání. Konkrétně dochází k třicetivteřinovému proplachu po 24 hodinách od posledního použití armatury – parametry lze měnit a nastavovat např. pomocí Bluetooth®-Modulu přes aplikaci mobilního telefonu. To minimalizuje tvorbu mikroorganismů a vy se můžete spolehnout, že z baterie poteče nezávadná pitná voda. V případě detekce nebezpečné bakterie Legionella armatury nabízí k její eliminaci možnost tzv. termické dezinfekce.

V aktuální nabídce umyvadlových baterií Schell najdete jak armatury tlačné samouzavírací, tak bezdotykové senzorové ve verzích na baterie, anebo s připojením na síť. Právě elektronické armatury jsou ve světle probíhající covidové pandemie čím dál žádanější, protože garantují maximálně možnou hygienu: „Omezení dotyku rukou s armaturami je jedním z hlavních témat hygieny sanitárních prostor,“ vysvětluje Aleš Řezáč, obchodní zástupce Schell pro Českou republiku. „Je známo, že hodně přenosných nemocí vzniká právě kvůli kontaktu s armaturami ve veřejných prostorách. Proto firma Schell vyvíjí elektronické armatury, u kterých ke kontaktu nedochází, a proto může klesat počet onemocnění způsobených nedostatečnou hygienou veřejných sanitárních prostor,“ dodává. Pro zajímavost WHO (Světová zdravotnická organizace) uvádí, že přibližně 80 % infekčních onemocnění se šíří rukama.

V neposlední řadě zaujmou umyvadlové baterie Schell svým elegantním designem a po právu proto byly oceněny prestižními cenami jako jsou Red Dot Design Award, German Design Award, iF product design Award, Design Plus, nebo Iconic Awards.

Více informací o umyvadlových armaturách Schell a dalších výrobcích tohoto tradičního německého výrobce najdete na stránkách www.schell.eu, případně můžete kontaktovat přímo obchodního zástupce Schell pro Českou republiku:

KONTAKT: Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR, tel.: +420 602 754 712, e-mail: ales.rezac@schell.eu

www.schell.eu