23.05.2022 | Zprávy


Nejprestižnější evropské ocenění za produktový design Red Dot Design Award putuje letos, mimo jiné, i české koupelnářské značce RAVAK. Červený puntík získala akrylátová volně stojící vana Ypsilon designéra Kryštofa Nosála.

Název Ypsilon dostala podle siluety, která zmíněné písmeno připomíná svou jemně zalomenou přímkou. Pravidelnost a obvyklou strohou symetrii autor zjemnil citlivým pojetím vnějších linií s až romantickým vyzněním. Svým nekomplikovaným tvarem odpovídá současnému modernímu designu, zároveň ale poskytuje novou dimenzi pohodlí.

V oblasti ramen se nová vana RAVAK lehce rozpíná do stran a vybízí tak k pohodlnému položení rukou, otevření hrudníku a k relaxaci krku i hlavy. Komfort při ležení ve vaně Ypsilon v kombinaci s účinky teplé lázně dodávají tělu jedinečný pocit volnosti.

Solitérní vana Ypsilon je určena pro koupelny, které hledají přirozenou dominantu. Její nenásilně tvarovaná silueta zjemňuje obvyklý ostře geometrický ráz ostatního koupelnového vybavení a vyvolává příjemnou atmosféru.

Vana Ypsilon, akrylát, rozměry 180 x 80 cm, cena 49 990 Kč.

Díky pozitivní odezvě od zákazníků uvádí letos RAVAK na trh i verzi ke stěně nazvanou Ypsilon Wall, kde delší stranu přirozeně doplňuje odkládací plocha.

www.ravak.cz