24.03.2023 | Zprávy

Společnost SanSwiss AG se sídlem ve Švýcarsku oznámila dokončení akvizice společností Glass 1989 Srl a Karol Italia Srl, dřívějších dceřiných firem skupiny Synergia Group.

Akvizice byla dokončena na začátku března 2023. Hlavním důvodem této akvizice ze strany společnosti SanSwiss bylo vstoupit na italský trh se sprchovými kouty, kde společnost dosud aktivně nepůsobila. Další významné příležitosti v rámci této spolupráce jsou očekávány díky využití marketingového, technologického a produktového obsahu, back office, využití vlastních zdrojů a vývoji nových produktů. Všechny firmy i značky budou nadále pokračovat ve svých nezávislých prodejních činnostech v příslušných kanálech a zemích bez přerušení. 

Olivier Gunther a Sebastian Hainz, generální ředitelé společnosti SanSwiss, již pohlížejí do budoucna:

„V průběhu příštích měsíců se budeme krůček po krůčku zaměřovat na priority s cílem posilovat naši společnou synergii. Náš záměr je jasný: Chceme zlepšovat výhody a přínosy pro všechny naše evropské partnery a zákazníky. Společnosti Glass 1989 i Karol jsou dobře známé značky, které si na svém domácím trhu, ale také za hranicemi Itálie, vydobyly vynikající jméno. Společnost SanSwis se za poslední roky značně rozrostla. Pod záštitou naší nové skupiny firem působíme prostřednictvím tří výrobních podniků v mnoha předních evropských zemích. Jsme proslulí svými odbornými znalostmi a vysokým výkonem v oblasti sprchových koutů a jiných koupelnových produktů. Jsme přesvědčeni, že se naše rozšířená skupina bude v následujících letech úspěšně rozvíjet.“

Dřívější dlouhodobý majitel Stefano Boccalon bude pokračovat ve své roli generálního ředitele společnosti Glass 1989 a Karol a bude mít na starosti italský trh. V rámci vedení skupiny bude také hrát aktivní roli v rozšiřování společnosti SanSwiss v následujících letech. Jak poukazuje, spojení se skupinou SanSwiss je strategicky výhodné: „Řadu let jsme jednou z předních italských firem v oblasti luxusních dekorativních prvků a vybavení do koupelen a relaxačních místností. Nyní se s hrdostí připojujeme k organizaci SanSwiss, čímž rozšiřujeme stávající portfolio produktů a služeb v sektoru sprchových koutů. Jsem nesmírně šťastný, že se spolu se všemi zaměstnanci vydáváme na cestu za společnou slibnou budoucností.“

O společnosti SanSwiss:

Skupina SanSwiss Group je mezinárodně úspěšný výrobce sprchových koutů a sprchových van. Skupina má sídlo ve švýcarském Härkingenu. Rozšířená skupina zahrnuje výrobní firmy v České republice, Itálii a Rumunsku a také nezávislé prodejní společnosti ve Francii, Německu, Itálii, Polsku, České republice, Švýcarsku a Rumunsku, přičemž obchodní aktivity probíhají ve všech hlavních evropských zemích a také na jiných vybraných trzích v zámoří. 

Glass 1989 Srl se zabývá převážně vývojem, výrobou, zpracováním a prodejem wellness a jiných koupelnových produktů a v tomto sektoru působí více než 30 let. Karol Italia Srl je společnost s ručením omezeným zřízená v Itálii. Zabývá se výrobou koupelnového nábytku a doplňkových produktů. Nová skupina SanSwiss Group zaměstnává téměř 400 zaměstnanců.

  • Web: www.sanswiss.com  |  www.glass1989.com  |  www.karolitalia.com 
  • Kontaktní osoba: Cyrielle Henius (marketing skupiny)
  • Společnost: SANSWISS S.A.S.
  • Adresa: ZI, 1 Chemin de Dambach, 57230 BITCHE – FRANCIE
  • Tel.: +33 3 87 96 67 67