17.04.2023 | Zprávy

Už během svého uvedení na trh před 20 lety představovala kolekce IlBagnoAlessi nový osvěžující přístup v koupelnovém designu. Nyní se díky vývoji materiálů a nepřetržitému technologickému výzkumu vrací ve zcela novém pojetí. Přináší inovované a lehčí tvary, netradiční barvy keramických prvků nebo skříňky s nadčasovými povrchy. Její autor, renomovaný italský designér Stefano Giovannoni, sladil jednotlivé prvky k dokonalosti, která lahodí oku. 

„IlBagnoAlessi patří k našim nejúspěšnějším dlouhodobým kolekcím. Spolu s designérskou značkou ALESSI jsme klasické linie přetvořily do plynulých a ladných tvarů, čímž objekty získaly téměř sošný charakter. Podobně jako u ostatních řad, i v případě IlBagnoAlessi klademe důraz na celkové vyznění koupelny. Kolekce dosahuje perfektní rovnováhy mezi formou a funkčností, designem a zpracováním, poezií a technologickými inovacemi,“ přibližuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace ze společnosti LAUFEN

Kolekce drží krok s pokrokem a využívá nejmodernější materiály.  Tím je tenkostěnná keramika Saphirkeramik. Extrémně tvárný materiál umožňuje vznik odvážných linií, jež by před dvaceti lety byly nemyslitelné. I přes tenké hrany se vyznačuje mimořádnou pevností a odolností. Právě Saphirkeramik zvolil designér Stefano Giovannoni pro přetvoření jednoho ze symbolů kolekce, umyvadla Tuna, přezdívaného podle specifického tvaru připomínající známou rybu moří a oceánů. Nejenom, že tenké hrany ještě více zvýrazňují jeho podlouhlý organický tvar, ale také zdůrazňují jeho eleganci. Umyvadlo lze instalovat na desku nebo zvolit vestavnou verzi s přesným zarovnáním jeho hrany a skříňky.

Koupelnovou keramiku kolekce IlBagnoAlessi lze kromě klasické lesklé bílé pořídit také v matné bílé, černé a zcela inovativní kávové, barvě, která v koupelně vytváří jedinečnou atmosféru s nádechem luxusu. 

Dokonalý design v každém detailu

Volně stojící vana v novém designu upoutá specifickým oválným tvarem perfektně ladícím s umyvadly kolekce. „Vana nabízí velké množství prostoru a je příjemná na dotek. Je vyrobena z minerálního kompozitu Sentec, který vyniká sametovým povrchem a skvěle se hodí pro dlouhou regenerační koupel. Tenký okraj vany se postupně rozšiřuje, čímž poskytuje místo pro opření hlavy a může sloužit také jako odkládací plocha,“ popisuje Iva Šedivá ze společnosti LAUFEN. Vnější barva vany může být tradičně bílá, ale taktéž v černém matu nebo v nové barvě café mat. Nejenom, že na první pohled upoutá dramatickým vzhledem, ale může doplnit ostatní keramické prvky v totožném provedení. 

Precizním designem vyniká i toaleta s bidetem. Jejich pojetí respektuje stejná pravidla jako ostatní keramické prvky kolekce, díky čemuž jsou s nimi v maximálním souladu. Toaleta zaujme také zaobleným poklopem, který se zcela odlišuje od tradiční toalety s rovnou vrchní částí. 

Dřevo, kov a zemité tóny

Z materiálů nové generace jsou vyrobeny také koupelnové skříňky. Potěší velkým úložným prostorem, dokonalými obdélníkovými tvary a vysoce funkčním systémem otevírání. Bezúchytkové zásuvky jsou opatřeny hranou zkosenou pod úhlem 45°, díky níž se snadno otevřou. Řešení je krásné a praktické zároveň. Vzhled skříněk je navíc možné navrhnout přesně podle představ, nabídka materiálů a povrchů je totiž široká. „U koupelnových skříněk lze volit nejenom nové druhy dřeva, ale taktéž laminátový povrch s kameninovým vzhledem v zemitých tónech, například v barvě terracotta. Paleta barev obsahuje více než 30 odstínů a 3 speciální nuance s povrchem v barvách kovů, konkrétně mědi, titanu a zlata,“ doplňuje Iva Šedivá.  

Detaily v černém hliníku

Třešničkou celé řady je moderní konstrukce z černého hliníku doplňující zrcadlo a nábytek. Čtvercový profil o hraně pouhých 23 mm má funkci spojovacího prvku a je cestou k ještě lepší práci s prostorem v koupelně. Konstrukce v sobě navíc ukrývá inovativní technologii. Je vybavena LED osvětlením, jehož nastavení je možné ovládat pomocí mobilní aplikace nebo dálkového ovládání. Modulární osvětlovací systém umožňuje usměrnění světla do různých míst a přepínání z teplých barev světla na studené. Každý uživatel si nastavení přizpůsobí vlastním individuálním potřebám. 

Volně stojící vana nabízí velké množství prostoru a je příjemná na dotek. Upoutá specifickým oválným tvarem perfektně ladícím s umyvadly této řady. Je vyrobena z minerálního kompozitu Sentec se smyslným sametovým povrchem, který se skvěle hodí pro dlouhou regenerační koupel.

Kolekce IlBagnoAlessi je pečlivě navržena tak, aby spolu její jednotlivé prvky tvořily dokonalou harmonii.  Představuje rovnováhu mezi formou a funkčností, designem a zpracováním, poezií a technologickými inovacemi. 

Designér Stefano Giovannoni přetvořil ikonické umyvadlo této kolekce do nové podoby. Podlouhlý organický tvar je za využití materiálu Saphirkeramik zdůrazněn lehkým a tenkým profilem. Nově jsou navíc nejen umyvadla, ale i ostatní keramické díly k dispozici v matné bílé, černé nebo kávové barvě. 

Krásným detailem celé řady je konstrukce z leštěného eloxovaného hliníku v černé barvě. Má funkci spojovacího prvku pro zrcadlo a nábytek a poskytuje oporu osvětlovacímu systému LED. Umožňuje ovládání svítivosti v několika směrech a dosažení různých světelných efektů.

Společnost LAUFEN ve spolupráci s designérskou značkou ALESSI a pod kreativním vedením designéra Stefana Giovannoniho přetvořila klasické prvky do plynulých a ladných tvarů, čímž objekty získaly téměř sošný charakter. 

Vývoj kolekce IlBagnoAlessi probíhal zároveň s významným technologickým pokrokem v oblasti materiálů pro koupelnové keramické prvky. 

Kolekce IlBagnoAlessi, společně s dalšími novinkami z ISH, bude již brzy k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz