02.05.2023 | Zprávy

Švýcarská prémiová značka LAUFEN představila na předním světovém veletrhu ISH ve Frankfurtu celou řadu novinek a inovací pro koupelnový interiér. Překvapení si nachystala nejenom v oblasti designu, ale také na poli inovativních technologií, moderních materiálů a tématem byla i udržitelnost. Na co se milovníci koupelnových vychytávek mohou těšit?

Nová kolekce MEDA

Naprostou novinkou v nabídce LAUFEN je kolekce MEDA. Jejím autorem je švýcarský designér Peter Wirz ze studia Vetica, který stojí za vznikem řady nadčasových koupelnových prvků, například bidetovacích toalet Cleanet Riva a Cleanet Navia. Název kolekce MEDA odvodil ze sousloví ‚Made for Life‘. Jak název napovídá, cílem bylo stvořit bohatou řadu zahrnující vše od umyvadel, baterií až po nábytek, která bude vysoce funkční, maximálně modulární a snadno doplní jakýkoliv koupelnový styl. Kolekce zohledňuje také emoční aspekty života a klade si za cíl být klidným a bezpečným útočištěm v dnešním hektickém světě.

MEDA na první pohled zaujme minimalistickým a jemným designem, jehož cílem je vytvořit komfortní prostředí a pocit bezpečí. Nadčasový vzhled se pyšní čistými a úspornými liniemi. Dominantou kolekce jsou elegantní vany z materiálu Marbond s tenkou stěnou, které lze umístit samostatně v prostoru nebo podél zdi. „Umyvadla zaujmou atypickým designem, který zvnějšku striktně kopíruje pravoúhlost a lineární tvary, uvnitř však uplatňuje zaoblené hrany. Díky tomu se umyvadla snadno udržují a potěší i bohatým odkládacím prostorem. Kromě bílé varianty v lesku a matu je možné vsadit na matné provedení v grafitové nebo černé barvě,“ uvádí Iva Šedivá ze společnosti LAUFEN. V kolekci však nechybí ani široká nabídka baterií, prostorných koupelnových skříněk v bohatém barevném provedení nebo toaleta s tichým splachováním. V České republice se zákazníci řady dočkají už příštím rokem.

Kolekce MEDA zaujme uklidňujícím minimalistickým vzhledem, zaoblenými hranami, modularitou a také bohatou nabídkou. Koupelnové prvky nabízí v nejrůznějších barevných provedeních, nejmodernějších materiálech a s vysokou funkčností. 

Nábytek LANI

Elegantní nábytek LANI navržený francouzským designérem Toanem Nguyenem zaujme čistotou, lineárními tvary a maximální adaptibilitou. Všestranná kolekce zahrnuje prostorné skříňky, šuplíky, desky, zrcadla a skříňky se zrcadly. „Koupelnový nábytek LANI je možné zvolit s povrchovou úpravou dubového dřeva, v klasické bílé, šedé nebo jakékoli z dalších 40 barev včetně několika speciálních, jako jsou zlatá, měděná a titanová. Vnitřní strana nábytku je pak provedena v působivém antracitovém odstínu. Precizně vystavěná je i konstrukce skříněk. Dvířka se otevírají prostřednictvím prakticky vyhloubených madel, odpovídající prvky jsou opatřeny tichým zavíráním a poličky jsou uvnitř rozmístěny tak, aby maximálně využívaly daný prostor,“ přibližuje Iva Šedivá ze společnosti LAUFEN.

Koupelnový nábytek lze pořídit v nejrůznějších velikostech a tvarech, poskytuje tedy nekonečnou míru volnosti a dává průchod kreativitě. Snadno ho zkombinujete nejen s dalšími kolekcemi LAUFEN, ale taktéž se zcela jinými styly. Řada zároveň zohledňuje environmentální etiku. Dřevěné materiály použité pro její výrobu pocházejí z evropských zdrojů s certifikací PEFC a FSC.

Skříňky LANI jsou elegantní, prostorné a k dispozici ve více než 40 barevných provedeních. Díky jejich modularitě a chytrému designu je lze dokonale kombinovat s různými kolekcemi LAUFEN, k nimž patří LUA, Kartell • LAUFEN, Living a Palace, Můžete tak do nich umístit umyvadlo přesně podle vašeho vkusu. 

Baterie Quadriga v novém kabátě

Baterie Quadriga jsou nově doplněny o efektní ocelové provedení. Kombinace hladkého povrchu, geometrických tvarů a precizně tvarované páky vytváří moderní a decentní vzhled. Uvnitř pak ukrývají vysoce kvalitní keramickou kartuš zajištující jejich hladký a přesný chod. Konstrukce baterie je navíc precizně navržena tak, aby nedocházelo k zachycování nebo pronikání nečistot a vodního kamene do vnitřního prostoru baterie, což výrazně prodlužuje její výdrž a usnadňuje čistění. Umyvadlové, vanové a sprchové baterie této řady jsou obohaceny o perlátory, díky čemuž snižují spotřebu vody.

Minimalistické linie, přímočará geometrie a hladké plochy činí z umyvadlových, sprchových a vanových baterií Quadriga elegantní doplněk každé koupelny. Nově jsou k dostání i v ocelovém provedení.

Barvy, kam se podíváš

Velkým trendem současnosti jsou koupelnové baterie v barevném provedení. Ani LAUFEN není pozadu a napříč kolekcemi jich nabízí hned několik. Například kolekce Kartell • LAUFEN potěší bateriemi v industriálním designu v celé řadě barev. Kromě chromované verze lze vybírat také ze zlaté lesklé, světlé zlaté matné, zlatorůžové, titanu černý mat nebo lze zvolit verzi inox kartáčovaná ocel. Svůj vzhled si uchovají po dlouhá léta, jsou totiž opatřeny inovativním PVD povrchem, díky němuž se barva stane neoddělitelnou součástí baterie. Ani po letech nedochází ke změně barvy nebo jejímu odlupování.  

Veškeré koupelnové novinky LAUFEN budou již brzy k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz