14.06.2023 | Zprávy

Perfektní čistota, komfort i chytré technologie. 

Jsou nezbytné, nenápadné a využíváme je denně. Řeč je o toaletách, které jsou často přehlíženým prvkem koupelen a jejich výběru není věnováno příliš pozornosti. Už dávno však neplní jen jednu funkci. Vývoj materiálů a technologií v posledních dekádách je posunul výrazně vpřed, díky čemuž zajišťují vysoký uživatelský komfort a starají se o maximální očistu. Jejich pečlivý výběr se vyplatí hned z několika důvodů. Co toalety nového tisíciletí nabízí?

Perfektní čistota

Koupelnu si kromě relaxace spojujeme s vysokou mírou hygieny. Výrobci toalet to dobře ví a snaží se je navrhovat tak, aby úkol maximálně plnily. Stále běžnější jsou proto v dnešní době tzv. rimless toalety, tedy klozety bez oplachového kruhu. Mísa se vyznačuje absencí záhybů, takže neposkytuje příliš prostoru pro uchycení nečistot. Úroveň hygieny je vyšší a čištění výrazně jednodušší. Moderní technologie jdou ale ještě dále a přinášejí povrchy, které nedávají nečistotám šanci. „LAUFEN Clean Coat Active je speciální vrstva nanášená na sanitární keramiku a další povrchy znesnadňující ulpívání nečistot, bakterií a jako jediná také virů včetně koronavirů. Umyvadla, toalety nebo bidety se po ošetření touto vrstvou stávají neporézními, extrémně hladkými a udržení nevítaných návštěvníků je téměř nemožné. 99, 9 procent z nich během 24 hodin umírá,“ přibližuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti LAUFEN CZ, úplnou novinku na trhu. Povrch navíc snáze odolává abrazivním prostředkům a uchovává si svůj původní vzhled.

Komfort i úspora

Podstatné je u toalety i uživatelské pohodlí, proto je jedním z aktuálních témat mezi výrobci sanitární keramiky také hlučnost toalety. Hlasité splachování je nepříjemné a obzvlášť v noci dokáže rušit ostatní členy domácnosti. Odborníci společnosti LAUFEN proto vyvinuli extrémně tichý systém splachování SilentFlush. „Voda v míse je oproti tradičním klozetům usměrňována odlišně. Z okrajů je vedena do spirály, díky čemuž je zvuk šířící se prostorem i uvnitř mísy minimalizován. Vodní vír toaletu zároveň perfektně očistí a její údržba je mnohem snazší,“ přibližuje Iva Šedivá.  

Denní užívání klozetu dokáže zpříjemnit ale i nepatrný detail, jako jsou splachovací tlačítka. Mohou být aktivována stiskem ruky nebo bezdotykově automatickou detekcí pohybu, což zvyšuje i úroveň hygieny. Toalety však zvládnou mnohem více, třeba šetřit životní prostředí a domácí finance. Zatímco klasické klozety spotřebují až 6 litrů vody na jedno spláchnutí, moderní úsporné toalety si vystačí s menším množstvím – 4,5 litry pro větší spláchnutí nebo 3 litry vody pro menší, což v dlouhodobém horizontu představuje značnou úsporu.

Systém SilentFlush byl speciálně vyvinut tak, aby bylo při splachování vytvářeno co nejméně hluku uvnitř toaletní mísy i v okolním prostoru. Při nočních návštěvách koupelny proto nevzbudí nikoho z rodiny. Zároveň spotřebovává pouze 4,5 litru vody, díky čemuž šetří životní prostředí. 

Špičkové technologie

Na samém vrcholu jsou pak toalety s integrovanou bidetovou sprškou jako Cleanet Riva nebo Cleanet Navia, které v sobě propojují funkce klozetu a bidetu. V minimalistické konstrukci z prémiových materiálů ukrývají sofistikované technologie pečující o maximální pohodlí a očistu. Navíc umožňují individuální uživatelské nastavení pro jednotlivé členy domácnosti. U spršky umístěné uvnitř lze zvolit její pozici, teplotu vody nebo intenzitu vodního proudu, vše buď pomocí postranního tlačítka nebo dálkového ovládání.

Toalety s integrovanou bidetovou sprškou Cleanet Riva a Navia jsou v současnosti nejpokročilejšími produkty mezi klozety. Veškeré technologie jsou chytře ukryté uvnitř keramického střepu a toalety si uchovávají čistý a minimalistický vzhled. 

Ve stylu

Toalety v dnešní době však neplní pouze praktické funkce, ale doplňují také celkový vzhled koupelny. Milovníky dokonalých interiérů potěší klozety z designových kolekcí sladěné s celou řadou. „Kolekce jako IlBagnoAlessi, SONAR, The New Classic nebo třeba Kartell společnosti LAUFEN nabízejí všechny prvky sanitární keramiky včetně klozetů a bidetů. Díky jednotnému designu vytváří harmonický interiér, který je trendy a zároveň nadčasový. Toalety jsou současně vyrobeny z prémiových materiálů a využívají nejmodernější technologie. Radost budou dělat v koupelně po dlouhá léta,“ doplňuje Iva Šedivá.

Koupelnové řady švýcarské značky LAUFEN myslí na vše. Umožňují vytvořit stylovou koupelnu, a to včetně klozetů, které perfektně ladí s ostatními prvky kolekce. IlBagnoAlessi respektuje organické tvary, SONAR se drží geometrických linií a toaleta The New Classic vnáší do prostoru nádech romantiky. 

www.laufen.cz