07.08.2023 | TIPY

Čistá, uspořádaná a uklizená koupelna poskytuje oázu klidu, do které se každý rád vrací. Skvěle zorganizované koupelny ale nelze dosáhnout bez dostatečných úložných prostor. Právě ty rozhodují o tom, jak příjemný a praktický pobyt v místnosti je. Na tento aspekt se speciálně zaměřuje koupelnová řada LANI švýcarské značky LAUFEN. Její skříňky kombinují vysoce moderní vzhled s maximální funkčností a bohatým úložným prostorem. Nabízí praktické prostorové řešení pro nové i stávající koupelny, se kterými díky minimalistickému vzhledu zcela splynou.

Všestrannou kolekci LANI navrhnul francouzský designér Toan Nguyen proslulý precizním přístupem k detailům, ale i prací s materiály pozitivně působícími na smysly. Řada se vyznačuje jednoduchým, přesto vysoce elegantním designem s chytrými prvky. Celkový vzhled pak navozuje pocit pořádku, čistoty a klidu. Velkou předností kolekce je také její flexibilita. Koupelnový nábytek lze totiž pořídit v rozličných velikostech, barvách a lze ho kombinovat s nejrůznějšími umyvadly.

„Kolekce byla speciálně navržena tak, aby byla variabilní a její produkty bylo možné použít společně s jinými řadami i zcela odlišnými styly. Díky tomu poskytuje značnou míru volnosti při plánování koupelny a vyhoví i velmi specifickým potřebám. Na trh přišla v kombinaci s keramickými produkty řady LUA, ale stejně snadno ji využijete i s prvky z kolekce Kartell • LAUFEN, Living a Palace,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Sérii tvoří prostorné skříňky pod umyvadlo se dvěma zásuvkami, zrcadlové skříňky s LED osvětlením, ale také závěsné skříňky. Všechny se vyznačují odlehčenými stěnami, otevíráním prostřednictvím atypicky vyhloubených madel a tichým zavíráním. „Vnitřní prostor skříněk překvapí moderním provedením v antracitové barvě a estetickými skleněnými poličkami. Za pozornost také stojí řešení úchytek pro otevírání zásuvek a dvířek, které jsou netradičně provedené ve tvaru písmene J. Nejen, že jsou uživatelsky příjemné, ale dotvářejí elegantní a subtilní dojem. Vnější povrch nábytku může být v dekoru divokého dubu, v tradiční bílé v matu i lesku, šedé traffic nebo v jakékoliv z dalších 40 barev včetně nevšední zlaté, měděné a titanové,“ popisuje Iva Šedivá.

Kolekce ale myslí i na drobnosti, a proto zahrnuje doplňky, jako jsou zrcadla i zrcadlové skříňky s LED osvětlením, úchyty na ručníky nebo organizéry do zásuvek. Všechny prvky jsou navržené k co nejjednoduššímu a nejsnadnějšímu používání. Vysoké nároky ale uplatňuje kolekce také v oblasti environmentální etiky. Dřevěné materiály použité pro produkty z řady LANI pocházejí pouze z evropských zdrojů s certifikací PEFC a FSC.

Umyvadlové skříňky kolekce LANI potěší minimalistickým designem a velkým prostorem. Nabízí dostatek místa pro umístění všech koupelnových potřeb, které je nutné mít každý den po ruce. Zásuvky jsou opatřeny tichým zavíráním a speciálním otevíráním v podobě atypicky tvarované přední hrany zásuvky.

Závěsné skříňky LANI jsou k dispozici v různých velikostech, díky čemuž je snadno zakomponujete do jakékoliv koupelny. Poskytují bohatý úložný prostor pro umístění ručníků nebo hygienických potřeb. Interiér skřínky v antracitové barvě doplňují skleněné poličky, vnější povrch pak může být proveden v dekoru divokého dubu nebo v jedné z více než 40 barev.

Součástí kolekce LANI jsou také zrcadla a zrcadlové skříňky. Dominuje jim elegantní a zároveň praktické horizontální LED osvětlení. Díky jednoduchému, ale efektnímu designu pozvednou celkové vyznění interiéru o úroveň výš. Zrcadlové skříňky jsou uvnitř vybaveny dvěma skleněnými poličkami. 

Kolekce LANI je vysoce variabilní nejen z hlediska velikostí a povrchů, ale také z hlediska snadné kombinace s dalšími řadami. Vyhoví i velmi individuálním přáním a umožňuje sestavit koupelnu přesně podle vaší představy. Skvěle se doplňuje s produkty minimalisticky laděné kolekce LUA.  Krásný interiér ale tvoří i s keramickými prvky kolekce Kartell • LAUFEN, Living a Palace a jakoukoli umyvadlovou mísou.

Koupelnový nábytek LANI, společně s dalšími kolekcemi značky Laufen CZ, si můžete prohlédnout v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.