27.10.2023 | TIPY

Prémiová švýcarská značka LAUFEN je známá pro nejmodernější koupelnový design, na jehož vzniku spolupracuje s renomovanými světovými designéry. Výsledkem jsou ikonické kolekce plné nevšedních tvarů, barev, chytrých vychytávek, ale i důmyslných technologických řešení. Neustále také vyvíjí nové materiály a vzápětí je uplatňuje v praxi. Které její ikonické řady udávají směr koupelnového interiéru pro celé dekády? 

ILBAGNOALESSI

Jedna z nejúspěšnějších kolekcí LAUFEN se letos představila ve zcela novém pojetí. Řada navržená italským designérem Stefanem Giovannonim se vyznačuje elegantními, organickými liniemi a nebojí se ani experimentů s atypickými tvary. Tím se pyšní podlouhlé umyvadlo z tenkostěnné keramiky Saphirkeramik, ale i samostatně stojící umyvadlo s liniemi připomínající antickou amforu. Organické formy vedle umyvadel kopíruje také vana, klozet, bidet a doplňky. Novinkou kolekce je barevná keramika v odstínu café mat, spolu s ní nabízí variantu v bílém lesku a matu nebo matné černé.  Koupelnový nábytek zaujme nevšedními povrchy s kameninovým vzhledem v zemitých tónech, například v barvě terracotta. Vrcholem celé řady je pak moderní konstrukce z černého hliníku s dálkově nastavitelným osvětlením.

Kartell • LAUFEN

Geometrické tvary, pestrobarevné odstíny a nejmodernější materiály. Přesně tyto tři prvky jsou charakteristické pro kolekci, která se postupně vyvíjí a rozšiřuje již několik let a vkusně kombinuje hravost a nejnovější trendy. Díky tomu vznikla komplexní a obsáhlá řada umožňující navrhnout osobitou koupelnu, ať už preferujete minimalistický, luxusní nebo barvami pulzující interiér. Kolekci dominuje sanitární keramika v bílé, šedé, černé nebo grafitové barvě. Doplňují ji úložné prostory v jemných nebo expresivnějších pastelových odstínech a baterie s metalických povrchem ve zlaté, zlatorůžové, inox kartáčované oceli nebo dnes velmi žádané černé matné. Kolekce ale myslí také na detaily, její součástí je proto i série originálních doplňků z lehkého a bytelného plastu v odstínech jantarová, oranžová mandarinka, modrá, smokey grey smaragdově zelená nebo pudrově růžová.    

INO

Kreativní, jednoduchá, vzdušná. Kolekce INO přichází s velmi specifickým koupelnovým designem, který se vyznačuje lehkostí a nenucenou elegancí. Řada navržená francouzským designérem Toanem Nguyenem zahrnuje rozsáhlou sérii umyvadel s atypicky pojatými odkládacími plochami, pevně spojenými s umyvadlem. Jedinečným prvkem kolekce je především prostorné dvojumyvadlo, čistými liniemi ale zaujme také samostatně stojící vana. Přírodní minerální materiál ji propůjčuje hladký, na dotek příjemný pocit, díky čemuž je horká koupel o úroveň intenzivnějším zážitkem. Autor myslel taktéž na úložné prostory v podobě skříněk pod umyvadlo a závěsných skříněk v trendy matné bílé nebo s dekorem ořechu.

SONAR

Minimalistická a lehce extravagantní kolekce SONAR španělské návrhářky Patricie Urquioly je inspirována zvukovými vlnami, což se důsledně propisuje do linií koupelnové keramiky. I přes to, že pozornost zaměřila primárně na nadčasový design, kolekce pracuje s nejmodernějšími materiály a je vysoce funkční. Zahrnuje vše od umyvadel, samostatně stojících van, klozetů a bidetů až po úložné prostory. Typické jsou pro ni tenké hrany, neotřelé tvary a precizní detaily v podobě vlnkových reliéfů, jejichž vznik umožnilo využití inovativní tenkostěnné keramiky Saphirkeramik. Skříňky pod umyvadlo a závěsné skříňky překvapí nejen bohatým úložným prostorem, ale taktéž nevšedními barvami s efektem kovu.

The New Classic

Elegantní kolekce s nádechem dávných dob potěší především romanticky laděné duše. Její autor, známý nizozemský designér Marcel Wanders, si dal záležet na každém záhybu a zároveň šikovně propojil tradiční formy s nejmodernějšími materiály. Umyvadla z tenkostěnné keramiky Saphirkeramik proto zaujmou harmonickými tvary, tenkými stěnami a precizními detaily. Jemný vzhled nabízí však nejenom umyvadla, ale také vana, baterie, klozet a bidet či doplňky v podobě zrcadla s keramickým rámem s LED osvětlením, zásobníku na mýdlo nebo kelímku. Kolekce zároveň dokazuje nadčasovost a krásu tradiční bílé koupelnové keramiky.  

Veškeré designové kolekce jsou k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz