14.11.2023 | Zprávy

Luxusní dlaždice Linka od Maxima Velčovského 

Památný komín tyčící se na břehu Vltavy v pražských Modřanech připomíná poslední pražský cukrovar. Ten zde fungoval celých 140 let. Na jeho historický odkaz navazuje jak nově vznikající čtvrť Modřanský cukrovar, tak překvapivě i vybavení jednotlivých bytů v ní. Třeba keramické dlaždice RAKO od Maxima Velčovského s přesně 140letou tradicí značky. 

Nová čtvrť Modřanský cukrovar je ojedinělým projektem zaměřeným na udržitelnost, inovace a úzké sousedské vztahy. Švédská společnost Skanska zde vytvoří v šesti etapách celkem zhruba 800 nízkoenergetických bytů připravených v souladu s certifikací udržitelného stavění BREEAM. 

Koupelny s autorskou sérií

Novým bytům nechybí pověstný severský vkus a čistá precizní architektura z dílny renomovaného studia Chybik+Kristof. Působivý design s využitím přírodních materiálů kombinuje především neutrální odstíny. Bílý obklad v koupelnách je vítaný všemi, kdo si potrpí na celkovou jednoduchost. 

Bílé stěny navíc nechají vyniknout podlaze: Originálním dlaždicím RAKO, série Linka od designéra Maxima Velčovského. Jejich nosným prvkem je linka, respektive čára, tedy obyčejný, a přesto výjimečný detail. Budoucí obyvatelé pak mají na výběr konkrétní vzor a mohou si zvolit navrženou velmi jemnou abstraktní ruční kresbu, výraznější vzájemně se překrývající a různě orientované čáry, anebo graficky výrazný dekorativní motiv v atraktivních moderních odstínech. Hladký, matný povrch ABS je bezpečný, příjemný na dotek a výborně se čistí, což obyvatelé ocení nejen v koupelně, ale i v chodbě. 

Silueta připomene původní zástavbu

Centrum nové čtvrti vznikne hned u dochovaného komínu, který bude nově fungovat jako rozhledna. Silueta bude připomínat původní zástavbu a historický odkaz místa tak bude nadále sloužit jako orientační bod z dálkových pohledů. Celý areál bude plný zeleně s bohatým prostorem pro komunitní setkávání. Nová dominanta Modřan bude také dobře známá jako první modrozelená čtvrť s bydlením v téměř pasivním energetickém standardu. Na hospodárnost a udržitelnost se ale myslí i během výstavby, kde se efektivně pracuje recyklovanými materiály s certifikací. Cíleně jsou využívány také lokální materiály s doloženými minimálními dopady na životní prostředí při výrobě. I proto padla volba architektů na českého výrobce keramických obkladů, značku RAKO. Keramické obklady RAKO jsou vyráběné již 140 let z lokálních přírodních zdrojů. 

Více o materiálech RAKO na www.rako.cz, podrobnosti o minimalizaci dopadů výroby keramických obkladů RAKO na životní prostředí i certifikaci najdete zde. 

O značce RAKO

Společnost LASSELSBERGER, s. r. o., slaví v letošním roce 140. výročí značky RAKO. Výrobky RAKO jsou dodávány celkem do více něž 90 zemí všech kontinentů. České obklady dokazují, že kvalitou a odolností opakovaně splňují požadavek vysoké úrovně, a to ve světovém měřítku.

Výrobky RAKO jsou tvořeny z 96 % tuzemskými surovinami přírodního původu. Závody vyrábějí ohleduplně k přírodě, a to zejména díky nemalým investicím do modernizace stávající produkce s použitím dostupných nejmodernějších technologií.

www.rako.cz