14.02.2024 | Zprávy

Vytvořit koupelnu, která splňuje ty nejvyšší estetické nároky, vysoké požadavky na praktičnost i kvalitu, a přitom je dostupná, je přáním stále více lidí, kteří se uchylují k rekonstrukci nebo budují své domovy od začátku. Jak vytvořit koupelnu snů i bez obrovského rozpočtu? Stačí při jejím zařizování dodržet několik základních pravidel.

Nepodceňujte plánování

Základním krokem je dobré plánování. Dejte si na to čas a pořádně rozmyslete, co od své koupelny očekáváte – jak by měla vypadat a jaké nároky by měla splňovat. Tomu následně přizpůsobte výběr vybavení i jeho rozvržení tak, abyste efektivně využili prostor v koupelně. „Uspěchaná rozhodnutí často vedou k tomu, že vybereme sortiment, který nakonec není plně podle našich představ a nevyhovuje našim potřebám. Často pak nespokojenost vede k následným úpravám i nákupům dalšího vybavení, což znamená další investice,“ vysvětluje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka JIKA. Dobré plánování vám navíc pomůže i při rozvrhnutí jednotlivých prací, kdy se vyhnete tomu, že vám budou vznikat časové prodlevy, práce na sebe nebudou navazovat nebo bude potřeba je předělat.

Nadčasový design je sázka na jistotu

Pokud chcete koupelnu, ve které se budete cítit příjemně dlouhá léta a nebudete mít nutkání za pár let provádět nákladnou renovaci, vsaďte na nadčasový design. V koupelnovém sortimentu najdete dlouhodobé trendy, které se stále těší oblibě mezi designéry i veřejností a jen tak z módy nevyjdou. Za dostupnou cenu přitom můžete najít designově propracované produkty, za nimiž stojí čeští architekti a designéři. „Pozornost v tomto případě věnujte i barvám. Neutrální barvy jsou nestárnoucí a pomáhají vytvářet harmonický a čistý vzhled koupelny. Výhodou navíc je, že je můžete doplnit výraznějšími kousky v podobě doplňků, koberečků se zajímavými vzory a dalších designových prvků. Díky tomu můžete jednoduše měnit vzhled koupelny i bez velkých investic,“ uvádí Iva Šedivá.

Kvalitní provedení pro dlouhou životnost

Ať už upřednostňujete minimalistický design, jemnou eleganci nebo koupelnu inspirovanou přírodou, při výběru vybavení byste vždy měli hledět na jeho provedení. Kvalitní materiály a celkové zpracování se v produktech odráží na první pohled. Zároveň spolu se správnou péči přispívají k tomu, že se vám vybavení koupelny jen tak neponičí, vydrží déle ve skvělém stavu a vy se vyhnete častým opravám nebo nákupům nového.

Tipy značky JIKA

Série Cubito Pure reflektuje aktuální koupelnové trendy. Na první pohled zaujme čistým nadčasovým designem i kvalitním provedením. Série navíc přináší kompletní sortiment pro vaši koupelnu. Najdete v ní vše od nábytku v klasickém bílém provedení i dřevodekoru, přes sanitu, až po baterie.

Série Mio-N přináší do koupelny nadčasovou eleganci. Široký výběr produktů umožňuje velkou variabilitu. Pro příznivce výraznějších detailů a černé barvy v koupelně navíc sérii doplňují i baterie, sprchové příslušenství a kompletní sortiment doplňků v matné černé. Nábytek ze série Mio-N je pak k dostání nejen v nestárnoucí bílé barvě, ale také v příjemném dřevodekoru.

Umyvadlo Džber z projektu JIKA ART, jehož cílem je přinášet umění do běžných koupelen a zároveň dát šanci mladým designérům, navrhla Barbora Vinařová. Umyvadlo na desku v netradičním pojetí se dozajista stane stylovým nepřehlédnutelným prvkem každé koupelny. Perfektně vynikne v kombinaci s dřevěným nábytkem.

www.jika.cz