21.02.2024 | TIPY

Ačkoliv tradiční německý výrobce stále inovuje a rozšiřuje na trhu sanity svoji nabídku, navždy zůstane neodmyslitelně spjatý s jedním konkrétním výrobkem - rohovým ventilem. Můžete si být prakticky jistí, že pokud vám jej domů přijde instalovat odborník, s největší pravděpodobností ponese právě název Schell

Máme ho doma téměř všichni a možná o tom ani nevíte. Bez tohoto malého, nenápadného pomocníka se přitom neobejde provoz žádné kuchyně, koupelny, nebo toalety. Kromě odborníků však uniká pozornosti lidí, protože je často skrytý, nebo umístěný nenápadně. S lehkou nadsázkou řečeno, pokud se existencí rohového ventilu ani do budoucna nechcete zabývat, pořiďte si právě ten od firmy Schell. Protože právě ten vám bude dlouhá léta fungovat, aniž byste s ním museli řešit nějaký problém.  

Vybrat správný rohový ventil a správný postup při jeho montáži přitom skutečně není žádná věda, jak představujeme v našem novém videu:

Schell slaví na trhu úspěch s novou generaci rohových ventilů Comfort s filtrem, jejichž technické řešení jen podtrhuje suverénní postavení tohoto výrobce na trhu. „Roháčky“ Comfort totiž poskytují precizní ochranu před nečistotami a usazeninami v pitné vodě nejen armaturám, ale především i lidskému zdraví. 

Tohoto účinku ventily Schell Comfort dosahují díky extrémně jemnému filtru z odolného polyetylénu s velikostí oček pouhých 250 mikronů. Tím je zajištěno zadržení většiny nečistot před armaturou v kuchyni, koupelně, ale také třeba nádržkou WC, aniž by ovšem byl negativně ovlivněn průtok vody. 

Uživatelé si snadno můžou průtok vody nastavit pomocí pohodlné rukojeti, která ovládá chod dutého vřetene. A právě v něm je umístěn i zmiňovaný speciální filtr. Snadné je nejen ovládání ventilu, ale také jeho pravidelná údržba. Zcela postačuje jednoduché vyšroubování filtru po uzavření ventilu a krátký proplach pod proudem čisté vody. Výrobce u nové generace ventilů s filtrem Schell Comfort zdůrazňuje také jejich lehčí chod. Uzavírání i otevírání ventilu probíhá plynule, bez tlakového rázu.

Odborníci v žádném případě nerozporují kvalitu pitné vody v České republice. Problematické však může být letité potrubí ve starších stavbách, kdy se do vody mohou dostat nečistoty z potrubí, uvolněný vodní kámen a i další, oku téměř neviditelné mechanické částečky. Právě rohový ventil Schell Comfort dokáže všechny tyto možné komplikace doslova odfiltrovat. 

Díky využití vysoce kvalitní, hygienicky nezávadné a certifikované mosazi s kvalitní povrchovou chromovanou úpravou je zaručena dlouhodobá životnost a bezvadný chod ventilu. Schell Comfort prostě splní představy, které zákazníci právem očekávají od výrobků s visačkou Made In Germany. 

Rodinná firma Schell si prostě nadále zakládá na skutečnosti, že výrobky jsou stále projektovány i vyráběny v domovském městě Olpe. 

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech:

Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR
tel.: +420 602 754 712
e-mail: ales.rezac@schell.eu
www.schell.eu