04.04.2024 | Zprávy

Na obzoru je již 17. ročník prestižní soutěže Obkladačská naděje – CzechSkills 2024, jehož se ve dnech 10. až 11. dubna 2024 zúčastní jedenáct vzdělávacích institucí z různých koutů naší země.

Akce se odehraje v prostorách Školicího střediska RAKO v Horní Bříze, které nabízí perfektní podmínky pro rozvoj talentů v obkládání. Pořadatelem je Cech obkladačů ve spolupráci se značkou RAKO, poskytovatelem keramických obkladů, a PCI CZ, patřící do skupiny Sika, jenž zásobuje trh stavební chemií. Soutěž podporují další firmy z oboru.

Pro mladé adepty obkladačství představuje tento turnaj vzácnou šanci ukázat a prověřit svůj um. Ještě zásadnější je fakt, že se soutěž kryje s obdobím, kdy Cech obkladačů ČR skládá „Český národní tým obkladačů“ pro nadcházející evropské soutěže. Mezi ty patří EuroSkills 2025 konající se v Herningu v Dánsku, ale i mistrovství EUF (Evropská asociace národních obkladačských svazů) pod záštitou PCI Alpencup v italském Bolzanu, které je omezeno na deset účastníků. To dává mladým obkladačům impulz a příležitost prokázat své schopnosti a znalosti v praxi.

Vytvoření kvalitního obkladu bude náročné a hodnocení prací bude striktní, podle standardů mezinárodních soutěží jako EuroSkills/WorldSkills nebo PCI Alpencup.

Pokud máte zájem podpořit mladé talenty, kteří si zvolili toto umělecky i technicky náročné řemeslo, neváhejte a přijeďte do Horní Břízy na Obkladačskou naději povzbudit budoucí generaci obkladačů.

www.rako.cz