24.06.2024 | TIPY

Společnost Laufen CZ uvede v příštím roce na český trh novou koupelnovou kolekci renomovaného designéra Petera Wirze.

MEDA s minimalistickým a jemným designem si klade za cíl vytvořit komfortní prostředí a pocit bezpečí. Myslí ale i na praktičnost. Její název je odvozen ze sousloví ‚Made for Life‘, proto je navržena jako vysoce funkční, maximálně modulární a zahrnuje vše od umyvadel a baterií až po nábytek. Umožňuje nekonečné kombinace a snadno doplní jakýkoliv koupelnový styl nebo kout. 

„Kolekce MEDA zaujme jednoduchými liniemi a zaoblenými hranami, využitím nejmodernějších materiálů, modularitou a také bohatou nabídkou všech koupelnových prvků. Jednotlivé kousky se navíc nabízí v rozmanitých velikostech a barevných provedeních. Její autor, renomovaný designér Peter Wirz, myslel ale i na emoční aspekty života a kladl si za cíl vytvořit klidné útočiště v hektickém světě,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace LAUFEN CZ.

Elegantní umyvadla s odkládacím prostorem 

Umyvadla zaujmou promyšleným designem, který zvnějšku striktně kopíruje pravoúhlost a lineární tvary, uvnitř však uplatňuje zaoblené hrany, díky čemuž se umyvadla udržují snadno čistá. V nabídce jsou v nejrůznějších velikostech a tvarech, od decentních umývátek po dvojumyvadla. Potěší odkládacími plochami pro hygienické potřeby, které budou vždy rychle po ruce. Zatímco umyvadla s instalací do nábytku jsou k dostání v lesklé a matné bílé barvě, umyvadla s umístěním na desku jsou doplněna navíc o matnou černou a grafitovou variantu.  

Relaxační koupel v tenkostěnných vanách

Dominantním prvkem a designovým skvostem kolekce MEDA jsou vany. Ať už vyberete volně stojící, s umístěním ke zdi nebo rohové varianty, poskytnou dostatek prostoru a opravdový zážitek. Vyrobeny jsou z prémiového materiálu Marbond, který vyniká odolností, hladkostí a příjemným pocitem na dotek. Materiál je také antibakteriální a protiskluzový. Elegantní provedení přepadu pak podporuje jedinečnost tenkých stěn. Volně stojící vana je kromě bílé k dostání v netradiční dvoubarevné variantě. Zatímco uvnitř je lesklá bílá, vnější část je v módní matné traffic šedé.

Inovativní toalety s tichým splachováním

Ve stejném designovém duchu jako umyvadla a vany jsou provedeny i klozety a bidety. V prostoru působí decentně, uvnitř však ukrývají nejnovější technologie značky LAUFEN. „Technologie Silent Flush fascinuje extrémně tichým splachováním. Díky novému způsobu usměrňování vody v míse je minimalizován nejenom zvuk šířící se prostorem, ale taktéž uvnitř. Máte jistotu, že uprostřed noci nevzbudí osobu spící ve vedlejší místnosti. Vír toaletu navíc důkladně pročistí a spotřebuje pouze 4,5 litru vody,“ popisuje inovaci Iva Šedivá. Toalety jsou zároveň bez oplachového kruhu, takže se udržují snadno čisté. Stojící a závěsné klozety a bidety jsou k dispozici v lesklé a matné bílé, v matné černé a matné grafitové.

Skříňky v mnoha variantách

Ani koupelnový nábytek nezůstává pozadu. Umyvadlové a závěsné skříňky díky minimalistickým liniím dokonale ladí s každým prvkem řady MEDA a poskytují bohatý úložný prostor. „Umyvadlové skříňky jsou precizně navrženy tak, aby s umyvadly přirozeně splynuly. Opatřeny jsou tichým pojezdem a hliníkovými úchyty s atypickým designovým zpracováním, díky kterému skvěle vypadají a současně zabraňují případnému průniku vody do zásuvek. Koupelnový nábytek MEDA potěší i rozsáhlým výběrem povrchového provedení. Na výběr je nadčasový bílý mat, módní šedá traffic a cappuccino, divoký dub nebo některá ze 40 druhů barev. Vnitřní prostor je pak vyveden v trendy antracitové barvě,“ doplňuje Iva Šedivá.

Designové kolekce jsou k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova. Novinka MEDA pak bude k dispozici v průběhu jarních měsíců.

www.laufen.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.