10.11.2020 | TIPY

Tradiční česká značka koupelen Jika dlouhodobě nabízí širokou škálu ucelených koupelnových sérií. Nově se významně rozrostlo portfolio vodovodních baterií. Od podzimu je možné vybírat z deseti různých kolekcí baterií včetně čtyř novinkových. Všechny splňují požadavky moderní doby, ať už se jedná o design, šetrné zacházení s vodou nebo funkční variabilitu.

Na co se zaměřit při výběru vodovodní baterie?  Měli bychom věnovat pozornost nejen tomu, jak bude ladit s ostatními zařizovacími předměty, našim uživatelským zvykům, ale také novým technologiím. Nižší spotřeba vody nám pomůže šetřit nejen přírodu, ale i náklady. Tyto vlastnosti zajistí perlátor, který modifikuje tvar proudu, provzdušňuje ho a snižuje průtok  vody přibližně na polovinu. U nových sérií baterií Mio Style, Cube, Lyra Smart a Talas Trendy je u umyvadlových a dřezových součástí baterií perlátor s průtokem 5 litrů za minutu. U většiny z nich je na výběr více perlátorů s různým průtokem. Materiál perlátoru je odolný vůči vodnímu kameni, což potěší zejména při úklidu, kdy odpadá namáhavé čistění. 

Jika baterie jsou vždy vybaveny kvalitními keramickými kartušemi. Každá baterie prochází vzduchovou tlakovou zkouškou a náhodné vzorky pak ještě vodním testem. Tyto zkoušky a testy zaručují jejich odolnost a dlouhou životnost.

U Jiky si vyberte umyvadlovou baterii, která bude nejlépe ladit s vaším umyvadlem nebo umyvadlovou mísou. Volit můžete z různých velikostí. V nabídce najdete i varianty pro sprchové a vanové baterie, včetně podomítkových a termostatických. V současné době mnozí ocení i umyvadlovou bezdotykovou baterii na senzorové ovládání.

NOVINKY PRO ROK 2020

Foto: Mio Style

Nová řada baterií Mio Style skvěle ladí s umyvadly série Mio-N. Všechny typy krásně doplňují minimalistický design série promítnutý do umyvadel, nábytku i toalet a nabízejí příjemné a praktické tvary těla i ovládací páky. Páka ve tvaru oblé tyčinky je  praktickým řešením, neulpívá na ní voda a je tak snadnější na úklid. Série nabízí kompletní výběr baterií od umyvadlové, přes sprchovou a vanovou, které můžete volit i v podomítkové variantě. Zároveň nabízí stojánkovou baterii pro umyvadlovou mísu, její výška je 368 mm.

Foto:: Cube

Oblíbená umyvadla s nábytkem ze série Cube se nyní dočkala vhodného doplnění sortimentu. Nově nabízejí i vlastní kolekci koupelnových baterií a jedné kuchyňské. Klasické válcovité tělo vhodně doplňuje hranatá páka a výtok. Vzniká tak soulad současných trendů v podobě čistých tvarů.

Foto: Lyra Smart

Stálice na trhu Lyra Plus disponuje dvěma variantami umyvadel. Klasický zakulacený tvar vyvažuje hranaté umyvadlo Lyra Plus Viva, které vneslo do série moderní nádech. V tomto trendu ve prospěch stále vyšších požadavků na aktuální geometrický styl pokračují baterie Lyra Smart, které tělem a linií páky změkčí celkový dojem. U oblých umyvadel naopak ještě podtrhnou měkkou linku tradiční siluety.

Foto: Talas Trendy

Oblíbená baterie Talas prošla proměnou a nahrazuje ji nová Talas Trendy. Subtilní plochá ovládací páka zůstává, doplněna je novým robustním tělem. Vznikla tak designově čistá baterie, která krásně doplní jakékoli umyvadlo. I tato baterie zaručuje průtok 5 litrů za minutu a umožňuje volbu perlátoru s různým průtokem.

Ať už je ideální baterie jakkoli úsporná, nebo technologicky vyspělá, důležité je, jak s vodou zacházíme my.

www.laufen.cz 

Společnost Laufen CZ vznikla v roce 1999 a zastupuje značky Laufen, Roca a Jika nejen na českém a slovenském trhu, ale i v dalších státech střední a východní Evropy. Sanitární keramika Jika se vyrábí již od roku 1878. Je významnou součástí švýcarského koncernu Laufen a od roku 1999 patří do skupiny španělské firmy Roca, která je největším evropským výrobcem sanitární keramiky. Do výrobního sortimentu všech značek patří kompletní koupelnové vybavení včetně obkladů a dlažeb Roca. 

Na  I. P. Pavlova v Praze provozuje společnost showroom Laufen Prague Gallery všech tří značek. Pod jeho interiérem je podepsán architekt Michal Janků. Ve dvou podlažích má nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká značka Jika.