23.02.2021 | Zprávy

Nedostatek prostoru, početná domácnost nebo jen záliba v neotřelých novinkách. Motivací k tomu, abyste o své koupelně začali přemýšlet jinak, může být bezpočet. Pokud hledáte inspiraci při zařizování nebo rekonstrukci koupelny a zároveň chcete, aby její funkčnost a vzhled byly co nejnápaditější, nebojte se sáhnout po doplňcích, které vám čas v koupelně zpříjemní. 

Praktická vanička na mýdlo nebo chytře umístěný háček nejen dobře poslouží, ale mohou také skvěle vypadat. Pohodlí, které s sebou v dnešní době přinášejí třeba automatické dávkovače mýdla nebo bezdotykové kohoutky, je rovněž příjemným bonusem. „Naši klienti často vnímají koupelnové doplňky jako samozřejmost – ne vždy si ale uvědomují, že právě díky nim se ve své koupelně mohou cítit skutečně dobře. Pár základních a vhodně umístěných doplňků zaručí například velké rodině citelnou úsporu místa i času,“ upozorňuje Lucie Willanderová ze společnosti Senesi. Podle ní by měli zákazníci na to, kam budou odkládat prádlo nebo věšet ručníky, myslet již při plánovaní rozmístění běžného koupelnového nábytku.

V HLAVNÍ ROLI TECHNOLOGIE

Opravdový komfort do koupelny přináší moderní technologie. Díky vyhřívané podlaze se jednou provždy zbavíte nepříjemně studené dlažby. S modulovatelnými vytápěnými žebřinami zase během pár okamžiků vysušíte své ručníky – a navíc budete v teple po každé sprše nebo koupání. Dodatečné vyhřívání je praktické i z toho důvodu, že brání zamlžení koupelnového zrcadla. Chcete sledovat váš oblíbený seriál přímo z pohodlí vany? Díky praktickým stojánkům nebo voděodolným pouzdrům na mobil či tablet žádný problém! 

Foto: Radiátor Zehnder Charleston CPV2180-12-9016 - cena od 22.409 Kč 

SYMFONICKÁ KOUPEL

Multimediální zážitky v koupelně už nejsou jen záležitostí sci-fi filmů. Vestavěné rádio nebo přehrávač dnes můžou být běžnou součástí sprchových koutů či van. Pro ně navíc existují také speciální přídavné sady, které se umějí postarat o odhlučnění při koupání, nebo naopak o fantastický hudební zážitek umocněný zvukovými vibracemi vycházejícími přímo z těla vany. Ve svých oblíbených rytmech tak můžete zažít skutečně luxusní koupel i u vás doma. 

DOMÁCÍ SVĚTELNÁ SHOW

Ať už sledujete při koupání filmy nebo si jen chcete vychutnat opravdový relax po dlouhém pracovním dni, neměli byste zapomínat také na správné osvětlení – konkrétně to s nastavitelnou intenzitou světla. Použít ale můžete i LED diody, které vaši koupelnu nasvítí v různých barvách a jejich kombinacích. Řadu z nich pořídíte s dálkovým ovládáním, takže atmosféru koupelny změníte jediným stisknutím tlačítka.

ŠIKOVNÉ A ŠETRNÉ

Řada koupelnových doplňků šetří životní prostředí i vaši kapsu. Například sprchové hlavice s chytrou regulací toku dokáží nakládat se spotřebou vody mnohem úsporněji než ty běžné. Moderní termostatické baterie daleko lépe ovládají průtok a regulují teplotu, čímž nejen snižují spotřebu energie na ohřev vody, ale také zaručují příjemnou koupel nebo sprchování – poskytují totiž stálou teplotu vody po celou dobu průtoku. „Stále více domácností chce ušetřit na nákladech a zároveň být zodpovědní k životnímu prostředí. Regulace spotřeby vody a elektřiny je tou správnou cestou a koupelna je ideálním místem pro její realizaci,“ vysvětluje Lucie Willanderová.

Foto: Grohe Grohtherm 800 - Termostatická sprchová baterie – cena od 3.290 Kč 

RADA NA ZÁVĚR

Nehledě na to, kolik doplňků a příslušenství si do své koupelny pořídíte, nezapomínejte na to, že největší pohodlí a užitek vám přinese investice do hlavních koupelnových prvků – vany, umyvadel, sprchových koutů i toalety. „Kvalitní vany a baterie jsou vždy základním stavebním kamenem pro snovou koupelnu. Individuální zařizovací prvky a technické vychytávky je pak povznesou ještě výš a vdechnou jim punc originality. Přemýšlejte nad svou koupelnou v souvislostech a nebojte se experimentovat – výsledek vás určitě nezklame,“ dodává Lucie Willanderová. 

www.senesi.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.