21.12.2021 | Zprávy

V pondělí 6. prosince 2021 proběhlo v prostorách Nadace ABF udělování ocenění v soutěži Známka kvality VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2021. Jedním z oceněných výrobků  byla lepicí kotva Baumit StarTrack X1.

Již 13. ročník udělování Známek kvality organizovala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci svého nadačního programu Česká stavební akademie, a to ve spolupráci s Asociací inovačního podnikání ČR,  Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Českým svazem stavebních inženýrů, Českým vysokým učením technickým v Praze – Fakultou stavební, Hospodářskou komorou ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Odbornou radou pro BIM, Sdružením pro výstavbu silnic Praha, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Svazem zkušeben pro výstavbu.

Významné ocenění zlatá Známka kvality pro výrobek – technologii pro stavitelství a architekturu 2021 získala lepicí kotva Baumit StarTrack X1, které spojuje osvědčené přednosti při montáži zateplovacích systémů, především rychlost a efektivnost pracovního postupu spojenou s úsporou energie. Nastřelovací lepicí kotvu do betonu Baumit StarTrack X1 lze použít při lepení polystyrenových desek na neomítnuté betonové stěny novostaveb, bez dodatečného hmoždinkování. Osazuje se speciálními přístroji Hilti, jedním krokem bez vrtání a šroubování. Předností této lepicí kotvy je také eliminace tepelných mostů v konstrukci zateplovacího systému.

V rámci slavnostního vyhlášení bylo udělalo společnosti Baumit také Čestné uznání za výrobek Baumit Mosaik Top-Natural Line. Jedná se o jednosložkovou mozaikovou pastovitou omítku s barevnými kamínky, vhodnou pro použití v oblasti soklů, kde vytváří dekorativní vzhled.

Videoprezentace výrobku Baumit StarTrack X1: https://youtu.be/rUA5ZWKAlmk 


Foto: Ocenění převzal generální ředitel společnosti Baumit, Ing. Pavel Med (na fotografii uprostřed) od náměstka ministra průmyslu a obchodu, Ing. Eduarda Muřického (na fotografii vlevo)  a předsedy rady programu, Ing. arch. Jana Fibigera, CSc. (na fotografii vpravo).


Foto: Oceněné výrobky - lepicí kotva Baumit StarTrack X1 a pastovitá omítka Baumit Mosaik Top-Natural Line.

Baumit

Společnost Baumit je již od roku 1993 českým výrobcem stavebních materiálů vysoké kvality, což potvrzuje i titul Nejlepší výrobce stavebnin, který letos obhájila již poosmé. Jako jeden z lídrů na trhu dodává Baumit spolehlivá systémová řešení pro oblast fasád, omítek, potěrů, lepidel a betonů.

www.baumit.cz 

Pro další informace prosím kontaktujte:

Tomáš VANĚK
managing director

VIZUS COMMUNICATION s.r.o.
Armády 2793/26
155 00  Praha 5 – Stodůlky
Česká republika
Tel.: +420 270 005 275
Mobil: +420 734 313 315
E-mail: tomas.vanek@vizus.com
Web: www.vizus.com