14.09.2022 | TIPY

Koupelna je místem očisty a relaxace. Každý se v ní chce cítit uvolněně, bezpečně a zažívat pocit maximální čistoty. Právem jsou na ni kladeny vysoké nároky jak z hlediska dokonalé hygieny, tak jednoduchého úklidu. Chcete-li mít jistotu, že bakterie nemají ve vaší koupelně šanci, a zároveň netrávit úklidem příliš mnoho času, vsaďte na inovativní technologie a moderní materiály. Překvapí vás nečekaně snadnou údržbou i extrémní odolností. 

Bidetovací toalety

Čištění toalety patří mezi nejméně oblíbené činnosti, i kvůli tomu, že klasické mísy se záhyby ztěžují důkladné umytí a vyžadují čas i trpělivost. Jedním z řešení jsou například toalety kombinující klozet a bidet značky Laufen, jejichž design nejen odráží současné trendy, ale zároveň značně zjednodušuje údržbu. Zatímco bidetovací sprška pečuje o vaši dokonalou očistu, celokeramické tělo mísy se skrytým uchycením a bez oplachového kruhu nedává šanci bakteriím a umožňuje jednoduchý úklid.

„Bidetovací toalety Cleanet Riva a Cleanet Navia společnosti Laufen přinášejí perfektní očistu a vysokou úroveň hygieny. Pravidelně a automaticky dochází k termálnímu čištění celého bidetovacího systému. Samočisticí funkce bidetové spršky se spustí před i po každém použití.  Toalety jsou vybaveny také technologií pro odstranění vodního kamene přispívající k jejich dlouhodobému a bezproblémovému fungování,“ přibližuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace švýcarské značky Laufen, která se řadí mezi špičku v koupelnovém odvětví.

Praktickou alternativu pak představují tzv. rimless toalety neboli toalety bez oplachovaného kruhu. Zatímco u běžných toalet může docházet k usazování nečistot pod okrajem mísy, jedinečný tvar rimless toalet zajišťuje kompletní omytí, čímž garantuje vysoký standard hygieny. Absence záhybů neposkytuje prostor pro usazování bakterií a snadno se čistí.

Cleanet Riva a Cleanet Navia

Toalety Cleanet Riva a Cleanet Navia kombinují elegantní design a maximální funkčnost. Poskytují komfort a dokonalou hygienu, zároveň jsou vybaveny technologiemi udržujícími maximální čistotu klozetu. Automatický proplach trysky funguje při každém použití a v perfektním stavu jsou udržovány i díky průběžnému odstraňování vodního kamene. LCC povrch zajišťuje, že se na nich neusazují a nezdržují bakterie. 

Nečistoty nemají šanci

Speciální povrchy jsou dalším způsobem, jak si zařídit koupelnu s bezproblémovou údržbou a maximální mírou čistoty. Nové výrobní a technologické postupy přinášejí na trh inovativní materiály, které potěší odolností, dlouhou trvanlivostí, ale také minimální potřebou péče.  

„Ve společnosti Laufen neustále hledáme cesty, jak zákazníkům dopřát dokonalý komfort. Speciální ošetření keramických povrchů LAUFEN CLEAN COAT (LCC) je jedním z nich. Vzniká nanesením sklovitého povlaku z křemičité keramiky přes originální glazuru. Povrch keramiky je po aplikaci extrémně tvrdý a odolný vůči jakémukoliv poničení. Současně dodá keramice hladkou, lesklou, neporézní glazuru. Nejenom, že krásně vypadá, ale neumožňuje ulpívání bakterií, vodního kamene a dalších nečistot,“ doplňuje Iva Šedivá. Takto ošetřené povrchy zároveň lépe odolávají agresivním čisticím prostředkům a chemickým látkám.

Materiály, které rozmazlují

Milovníky moderních prvků potěší i nejnovější koupelnové materiály. Těmi jsou například materiály Marbond nebo Sentec. Využívají se k výrobě van a vyznačují se obsahem minerálních částic. Na dotek jsou příjemně hladké, vodu udrží déle teplou, ale pyšní se i antibakteriálním povrchem. Díky svému složení odpuzují nečistoty a jejich omytí je hotové během okamžiku. Ze stejného důvodu si oblibu získala také tenkostěnná keramika Saphirkeramik. Kromě tenkých hran, jemných záhybů, extrémní odolnosti a bytelnosti, dělá majitelům radost snadnou údržbou.

Obdélníkové umyvadlo z kolekce VAL disponuje jemnými křivkami a tenkými hranami. Je vyrobeno z materiálu Saphirkeramik, který mu propůjčuje odolnost a bytelnost vůči jakémukoliv poškození. Je možné jej zároveň zakoupit ve variantě s povrchovou úpravou LCC zajišťující dokonalý vzhled po dlouhá léta. Díky nulové poréznosti se na něm navíc neusazují bakterie a nečistoty, poskytuje tedy vysokou úroveň hygieny a je snadné na údržbu.  

Umyvadlová mísa z řady LIVING je inspirována geometrickými tvary. Má podobu dokonalého kruhu a vyznačuje se extrémně tenkou stěnou. Je vyrobena z inovativního materiálu Saphirkeramik, který je vysoce odolný. Hladký materiál se lehce udržuje čistý. Díky nadčasovému vzhledu bude ozdobou koupelny po dlouhá léta.

Obdélníková vana z řady SONAR s umístěním ke stěně potěší fanoušky nadčasového designu, ale i milovníky luxusního zážitku v koupelně. Je vyrobena z materiálu SENTEC s příměsí minerálních látek, který rozmazluje smysly svojí jemností a hladkostí. Zároveň působí přírodním dojmem. Díky schopnosti udržovat vodu déle teplou se můžete horké koupeli oddávat o trošku déle. Vanu je možné doplnit o praktický gelový podhlavník.

Samostatně stojící vana z kolekce LUA zaujme minimalistickým zpracováním. Díky perfektnímu oválnému tvaru nejenom snadno zapadne do interiéru, ale poskytne dokonalé pohodlí a oporu pro záda. Vana je vyrobena z materiálu Marbond s obsahem minerálních částic. Povrch díky tomu působí přírodně, je krásně hladký a současně antibakteriální. Odpuzuje nečistoty a jejím úklidem tak strávíte minimum času.

Novinky společnosti Laufen jsou k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz