07.09.2022 | TIPY

Designové produkty už dávno nejsou pouze doménou bohatých a platí to i pro koupelny. Kolekce Laufen PRO švýcarské společnosti Laufen je toho důkazem. Řada, za jejímž návrhem stojí renomovaný designér Peter Wirz, na první pohled upoutá industriálním čistým designem, elegancí a minimalistickým pojetím. Prvotřídní vzhled se autorovi za využití nejlepších švýcarských technologií a materiálů podařilo propojit také s vysokou funkčností, myslel ale i na dostupnost pro širokou veřejnost. Dokonalou koupelnu v nadčasovém designu a vysoké kvalitě si tak nyní může dovolit každý. 

Zatímco dříve se ke koupelně přistupovalo jako k čistě funkčnímu prostoru, pozdější nároky na perfektní smyslový a vizuální zážitek vše změnily. Kolekce Laufen PRO je splňuje všechny a zvládá kombinovat nejaktuálnější trendy s maximální praktičností.

Sérii jasně dominují vany s bohatým prostorem a možností flexibilního umístění, ať už zvolíte samostatně stojící vanu nebo variantu ke zdi. O maximální zážitek se stará nejenom dokonalý tvar vany, ale také materiál Marbond. Vany jsou díky němu dokonale hladké a příjemné na dotek, jejich povrch navíc zabraňuje usazování nečistot a působí antibakteriálně. Zejména milovníci nevšedních kombinací uvítají kromě klasické bílé také variantu s vnějším černým lesklým provedením.  Fanoušky sprchování potěší série sprchovacích vaniček v krásném minimalistickém designu s možností volit mezi bílou, světle šedou, antracitovou, černou nebo betonově šedou barvou.

„Kolekci Laufen PRO doprovází rozsáhlá nabídka toalet a bidetů, ve kterých se nezapře autorův precizní přístup k návrhům, láska k eleganci a inspirace geometrickými tvary. Kromě vizuálního zpracování potěší jednoduchým systémem montáže a dokonalým uschováním montážních prvků, které nijak nenarušují vzhled koupelny. Vybaveny jsou praktickým úsporným splachováním s využitím 4,5/3 litrů vody a provedením rimless zamezujícím udržování nečistot a bakterií. Míra hygieny v koupelně je vyšší a její údržba o to snazší,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Koupelnové prvky Laufen PRO skvěle ladí s umyvadly ze série Laufen PRO S, také proto, že jsou navrženy stejným designérem a v totožném duchu. I zde byla vedle designu klíčová funkčnost a praktičnost, umyvadla proto šikovně pracují s odkládacími plochami i prostorem samotným. Výsledkem jsou nejrůznější tvary a velikosti, které uspokojí jak extrémně malé, tak i rozměrné koupelny. Součástí kolekce jsou umyvadlové skříňky v rozmanitém barevném provedení, s integrovanými úchytkami, šikovně uschovaným sifonem a jemným dojezdem zásuvek.

„Dokonalý interiér dotváří detaily, těmi jsou v koupelně především baterie. Řady CityPRO a CityPlus přinášejí neotřelý design, ladné záhyby a oblíbené chromované provedení. Vkusně doplní nadčasově pojatá umyvadla a umyvadlové mísy nejen série Laufen PRO a Laufen PRO S, ale kterékoliv moderní řady,“ doplňuje Iva Šedivá.

VYBRANÉ PRODUKTY SPOLEČNOSTI LAUFEN

Samostatně stojící vana z kolekce Laufen PRO fascinuje designem a rozmazluje množstvím prostoru i moderním materiálem. Zatímco geometrií inspirované tvary a tenké hrany vnesou do koupelny design podle posledních trendů, materiál Marbond vyvinutý společností Laufen poskytuje vaně přírodní vzhled, odolnost a umožňuje snadnou údržbu. Zároveň je hladký a příjemný na dotyk. Vana je vybavena integrovaným přepadem a click-clack vanovým odpadem.

Závěsný klozet z řady Laufen PRO zaujme minimalistickým designovým provedením. Je vyroben v klasické bílé variantě nebo s povrchovou úpravou Laufen Clean Coat zabraňující usazení nečistot, bakterií a vodního kamene. Je navíc bez oplachového kruhu, díky čemuž se lehce udržuje v dokonalé čistotě. Toalety jsou pro maximální efektivitu vybaveny inovativním úsporným splachovacím systémem.

Umyvadla ze série Laufen PRO S se vyznačují nejen ladnými liniemi a elegantními tvary, ale také bohatým odkládacím prostorem. Designér Peter Wirz ví, jak cenný je v koupelně každý centimetr, umyvadla proto kromě krásných tvarů potěší odkládacími plochami po obou stranách umyvadla, ale taktéž podél zdi. Možnost odložení kosmetiky nebo doplňků činí pobyt v koupelně příjemnější a snazší. Vše potřebné bude vždy po ruce.

Od nejmenších po velká! Kolekce umyvadel PRO S krásně ladí s vanami, klozety a bidety řady Laufen PRO. Snadno je ale zkombinujete s jakoukoliv moderní koupelnovou řadou. Potěší vás, ať už hledáte malé a praktické umyvadlo, dominantní designový kousek nebo si naopak chcete dopřát majestátní dvojumyvadlo s dostatkem prostoru pro rušná rána.  Samozřejmostí je použití kvalitního materiálu, precizní zpracování a snadná údržba.

Decentní provedení a dokonalá funkčnost. Baterie z kolekce Laufen CityPRO nabízejí vzhled, který se neomrzí ani po letech. Díky promyšlenému designu skvěle padnou do ruky a kvalitní zpracování jim dodává odolnost vůči negativním koupelnovým vlivům, ať už vlhkosti nebo čisticím prostředkům. Využití špičkových švýcarských technologií zaručuje dlouhodobou životnost.

Nadčasové, elegantní a s nevšedními liniemi. Baterie Laufen CityPlus perfektně doplní vany, sprchy, umyvadla a umyvadlové mísy nejen z řady Laufen PRO a PRO S. Baterie jsou vyrobeny v chromovaném provedení a s keramickou kartuší. Jejich design skvěle ladí s industriálně pojatými a minimalistickými umyvadly.

Kolekci Laufen PRO, ale i další novinky koupelnového vybavení nejvyšší švýcarské kvality můžete vidět v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz