01.12.2022 | TIPY

Po náročných dnech se často těšíme na horkou sprchu. Představuje pro nás útočiště dopřávající soukromí, relaxaci, ale také příjemné prožitky. Nejmodernější sprchové kouty však nabízejí o kousek více a sprchování pozvedají na dokonalý očistný rituál těla i mysli. Potěší nejenom prvotřídním designem, dostatkem prostoru, ale také prémiovými materiály a technologiemi. Z běžné sprchy se stane wellness zážitek, který si můžeme pravidelně dopřávat z pohodlí domova. Jak si sprchovou oázu vytvořit? 

Kouzlení se sklem

Moderní sprchové kouty na první pohled zaujmou jednoduchým designem. Inspirované jsou často minimalismem, kde každý prvek v prostoru má své místo, svůj účel a nic nepřebývá. Aby sprchový kout poskytoval správné intimní prostředí, je potřeba šikovně pracovat s dominantním materiálem – sklem. Jeho hlavní výhodou je, že vytváří dojem většího prostoru a volnosti. Může být v podobě fixní zástěny, pokud ale místnost poskytuje dostatek prostoru, lze ji obohatit také o otočné dveře. Zatímco někdo uvítá průzračné sklo, jiní nedají dopustit na satinovanou variantu poskytující úplné soukromí. Je ovšem potřeba počítat s náročnější údržbou.

Jako pod vodopádem

Klíčem k perfektnímu sprchovému zážitku je i správný výběr baterií. Klasické ruční sprchy příjemně osvěží a potěší masážními funkcemi. O několik úrovní intenzivnější prožitek ale nabízejí hlavové sprchy uchycené na stropu nebo na stěnu. Široký pás vodních kapek působí hypnotizujícím účinkem a okamžitě si budeme připadat jako pod tropickým vodopádem. Intenzitu vodního proudu lze navíc nastavit podle aktuální nálady. Zatímco jemně dopadající kapky uvolní mysl, prudší proud přináší úlevu napnutým svalům. „Hlavovou sprchu lze pořídit samostatně nebo v podobě sprchového sloupu, který je doplněn o klasickou ruční sprchu s hadicí. Krásné designové řešení představuje její podomítková verze bez sloupu, kde je maximum komponent uschováno pod zeď. Sprchový set fascinuje jednoduchostí a vysokou elegancí,“ přibližuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti LAUFEN CZ.

Bezpečnost především

O bezpečnosti ve sprchovém koutu rozhoduje především správný výběr vaničky. Instalovat ji lze zabudováním do podlahy, nebo umístěním na podlahu, kde bude vanička vyvýšená. Soklík je třeba tam, kde není možnost zabudovat sifon do podlahy. Pozornost je při jejich nákupu potřeba věnovat odolnosti materiálu a protiskluzové funkci. „Vaničky LAUFEN Pro jsou vyrobeny z extrémně odolného materiálu Marbond. Na dotek je hladký, působí jako přírodní materiál, a kromě bílé je možné jej pořídit v antracitové, betonově šedé, černé a světle šedé. Současně přináší řadu benefitů, které ve sprše každý ocení. Je protiskluzový, antibakteriální a snadno se udržuje čistý. Je také odolný vůči UV záření nebo chemickým prostředkům. Díky uvedeným vlastnostem zůstane vanička jako nová po dlouhá léta,“ přibližuje Iva Šedivá ze společnosti LAUFEN.

Hlavně šetrně

Moderní sprchové kouty se ale nezaměřují jen na design a kvalitu zážitku. Podstatná je pro ně i ekologičnost. Už samotné sprchování je z hlediska spotřeby vody oproti koupeli ve vaně úspornější. Sprchové hlavice zároveň umožňují přesné nastavení intenzity proudu, termostatické baterie pak pečují o optimální teplotu vody. „Součástí intenzivního prožitku ve sprše je i maximální pocit komfortu a bezpečí. Termostatické baterie LAUFEN jsou jistotou, že na vás bude dopadat voda pouze ve vámi stanovené teplotě. Nebude kolísat, proto se není třeba bát teplotních změn. Nehrozí opaření, ale ani náhlý příval ledové sprchy. Zároveň představují udržitelnější variantu baterií v koupelně, šetří vodu a také energie,“ přibližuje Iva Šedivá ze společnosti LAUFEN CZ.  

Sprchová vanička řady LAUFEN PRO zaujme obdélníkovým řešením s odtokem podél delší hrany. K dostání je v tradiční bílé, ale také módní světle šedé, antracitové, betonově šedé a černé barvě. Vanička z materiálu Marbond je opatřena protiskluzovým dnem, je ultra plochá a díky širokému výběru různých rozměrů ji snadno zakomponujete do menších i větších koupelnových místností. Podobně efektní řešení představují vaničky z kolekce Laufen Pro S s atypickým lineárním odtokem na kratší hraně.

Sprchové vaničky z kolekce Solutions společnosti LAUFEN jsou ukázkovým příkladem minimalismu v koupelnovém interiéru. Vyznačují se jednoduchým designem s ostrými hranami, naopak jakékoliv přebytečné linie na ní nenajdeme. Díky materiálu Marbond je povrch vaničky hladký, příjemný na dotek a antibakteriální. K zakoupení jsou v bílé a variantě světlá slonovina.  

Podomítková sprchová baterie v jednoduchému, nadčasovému designu z kolekce Kartell • LAUFEN je maximálně úsporná hned v několika ohledech. Nezabere příliš mnoho místa, současně je vybavena průtokovou a teplotní pojistkou, díky čemuž šetří spotřebu vody, energií a poskytuje maximální teplotní komfort během sprchování. Syntetická sprchová hadice s ruční sprchou Twinstick se pohodlně drží a dopřává snadnou manipulaci.

Nástěnná sprchová baterie CITYPLUS v podobě sprchového sloupu poskytuje mimořádně intimní zážitek ze sprchy. Efekt tropického deště zrelaxuje unavené svaly, ale i mysl. Sprchový sloup je tvořen hranatou hlavou, sprchovou syntetickou hadicí v délce 1,5 metru a ruční sprchou MyCity120 s třemi druhy proudů. Baterie je termostatická, díky čemuž je nastavení preferované teploty vody okamžité. Sprchový sloup je vyroben v nadčasovém chromovaném provedení.

Nástěnná sprchová baterie z kolekce CITYPRO na první pohled zaujme atypicky tvarovanou ruční sprchou Aquajet s kruhovým tvarem. Je tvořena syntetickou hadicí o délce 1,5 metru. Chromované provedení jí poskytuje dlouholetou odolnost vůči koupelnovým vlivům a zajišťuje snadnou údržbu. Skvěle doplní klasické, ale i nadčasově laděné sprchové kouty.Elegantní sprchový sloup VIVID dopřeje smyslnou relaxaci na závěr každého dne. Subtilní design, kterému dominuje tenká hlavová sprcha v kruhovém provedení, ho činí ideální do jakéhokoliv moderního sprchového koutu. Hlavice vytváří dostatečně široký dešťový efekt, který krásně uvolní celé tělo. Součástí sprchy je také sprchová hadice a ruční sprcha MyTwin120 s 3 druhy proudů. Sprchový sloup je vybaven termostatickou baterií pečující o přesné nastavení teploty.

www.laufen.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.