28.11.2022 | TIPY

Vychutnejte si čerstvou vodu s GROHE Blue Pure !

  • Kuchyňský systém GROHE Blue Pure promění vodu v lahodné osvěžení přímo  z kohoutku
  • Poznejte opravdovou chuť vody pomocí filtrů GROHE a nových reverzních osmóz 
  • Pro udržitelnější a pohodlnější životní styl – rozlučte se s taháním a skladováním jednorázových PET lahví 

 

Ať je léto nebo zima – pití dostatečného množství vody je pro lidské tělo mimořádně důležité. Mnoho lidí však pořád váhá s konzumací kohoutkové vody. Někdo si není jistý její kvalitou, a některým prostě nechutná. Díky kuchyňskému systému GROHE Blue Pure však není důvod váhat. Poskytuje dokonale chutnající, ošetřenou vodu přímo z dřezové baterie. Společnost GROHE nyní na trh uvádí čtyři nové modely tohoto systému, a to s výpustí ve tvaru C, L, nebo U, a variantu s vytahovací sprškou. Tyto baterie nejenže dodají kuchyni moderní vzhled, ale díky pokročilé filtrační technologii se z vaší místní vody stane ta nejlepší voda široko daleko. Lahodná, pitná voda ze systému GROHE Blue Pure představuje zároveň efektivní způsob, jak učinit váš každodenní život udržitelnější a pohodlnější.

Udržitelnější životní styl bez plastových lahví

Pití vody z kohoutku má mnoho výhod. Ve srovnání s pohodlím, které přináší čerstvě filtrovaná voda kdykoliv dostupná přímo z kuchyňské baterie, nedává voda z PET lahví žádný smysl. Filtr má navíc kompaktní tvar, který se snadno vejde do kuchyňské linky. Výměnou plastových lahví za filtrovanou vodu z kohoutku může každý pomoci bojovat s celosvětovým problémem plastového odpadu [1]. Kromě toho se ušetří emise CO2 a spotřeba vody, které vznikají při výrobě vody balené [2]. Udržitelný život nemusí znamenat kompromis, je dokonce pohodlnější: Už nikdy nebudete muset tahat těžké tašky, zbytečně pálit benzín na cestách do supermarketu v případě nečekané návštěvy nebo řešit recyklaci prázdných PET lahví. Díky zdroji vody  v kuchyni je čerstvá a filtrovaná pitná voda k dispozici 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. 

Vhodné pro jakoukoliv vodu 

Lahodný požitek z vody kdykoliv na vyžádání: Nabídka filtrů GROHE se dokonale hodí nejen k baterii GROHE Blue Pure, ale především k jakékoli místní vodě. Se správným filtrem může každý zažít čistotu vody a její lahodnou chuť. Pro oblasti s měkkou vodou je řešením jednoduchá filtrace, například aktivní uhlíkový filtr GROHE. Je to nejlepší začátek pro zlepšení kvality vody, protože odstraňuje hrubé částice, jako je písek a nečistoty, a zajišťuje tak optimální kvalitu kohoutkové vody. Díky redukci nepříjemně chutnajících látek, jako je chlór, se dokonale hodí k baterii GROHE Blue Pure, která promění vodu v čistý požitek z pití. 

Pro oblasti s tvrdou vodou jsou ideální filtry velikosti S, M nebo L, které se pyšní certifikací Cradle to Cradle Certified® na úrovni Bronze. V kombinaci s kuchyňským systémem GROHE Blue voda projde několika stupni filtrace, které snižují obsah nežádoucích látek a vodního kamene. 

Na úplně jinou úroveň pak vodu povýší hořčíkový a zinkový filtr, také oceněný certifikací Cradle to Cradle Certified® Bronze. Přidá do každého litru vody až 35 mg hořčíku a 3 mg zinku. Filtr poskytuje tu nejlepší chuť čaje a kávy. Bezkonkurenční kombinace!

Pro zajištění nezávadnosti kohoutkové vody je vhodný filtr GROHE Blue UltraSafe. Zlepšuje kvalitu pitné vody a jde o krok dál za prostou dodávku čisté a chutné vody. Odstraňuje nejmenší částice, jako jsou mikroplasty (> 1 µm), 99,999 % bakterií a 99,5 % olova. Dokonalá volba pro aplikace, ve kterých je hygiena naprosto zásadní. 

Novým členem skupiny filtračních řešení GROHE jsou reverzní osmózy. Membrána reverzní osmózy propouští molekuly vody a zastavuje bakterie a další nečistoty. Reverzní osmóza je nejpokročilejší technologie pro odstranění všech nezdravých látek z vody, jako jsou kovy, plasty, bakterie, viry a hormony. Výsledkem je dokonale čistá, pitná voda [3]. A třešnička na dortu – mineralizační filtr reverzní osmózy dokonce přidává do vody křemičitany a hořčík. Poznejte doposud nepoznaný chuťový zážitek – přímo z vaší vodovodní baterie.

V kombinaci s vhodným filtrem GROHE Blue Pure můžete bez obav vypít sklenici čerstvé vody přímo z kuchyňské baterie.

Nechte se inspirovat kuchyňskými systémy GROHE na zážitkové platformě GROHE X.

O společnosti GROHE 

Společnost GROHE je předním světovým poskytovatelem kompletních koupelnových řešení a kuchyňských baterií. Od roku 2014 je GROHE součástí prestižního portfolia skupiny LIXIL, která je zaměřena na vodohospodářské a stavební produkty. Aby každý náš produkt nabízel „Pure Freude an Wasser“, čistý prožitek z vody, je založen na čtyřech klíčových hodnotách společnosti – kvalitě, technologii, designu a udržitelném rozvoji. Renomované stálice sanitárního průmyslu, například baterie GROHE Eurosmart nebo řady termostatických baterií, ale také revoluční inovace, jako jsou kuchyňské systémy GROHE Blue, jsou dokonalým ztělesněním těchto hodnot. Společnost GROHE se zaměřuje na potřeby zákazníků a vytváří udržitelná produktová řešení, která zlepšují život a nabízejí spotřebitelům přidanou hodnotu. Pro usnadnění každodenní práce svých profesionálních partnerů nabízí značka také rozsáhlou škálu služeb, včetně programu GIVE, vzdělávacího programu pro výchovu nové generace instalatérů.

Vzhledem k tomu, že voda je jádrem jejího podnikání, přispívá společnost GROHE ke strategii odpovědnosti společnosti LIXIL hodnotovým řetězcem šetřícím zdroje: od uhlíkově neutrální výroby*, přes technologie šetřící vodu a elektrickou energii, odstranění zbytečných plastů v obalech výrobků až po uvedení výrobků s certifikací Cradle to Cradle Certified®. Skrze hybridní komunikační ekoystém GROHE X dává společnost GROHE další impulzy k rozvoji sanitárního průmyslu. Ať už digitálně na digitální zážitkové platformě, fyzicky nebo hybridně v zážitkovém a komunikačním centru GROHE X v německém Hemeru nebo na cestách s GROHE X Motion Trucks, značka GROHE spojuje lidi, aby posílila cíl společnosti LIXIL „měnit domácnosti k lepšímu – pro všechny a všude“.

*zahrnuje kompenzační projekty CO2, více na green.grohe.com 

O společnosti LIXIL

Společnost LIXIL (TSE číslo 5938) vyrábí revoluční vodní a stavební řešení pro každodenní výzvy, která zlepšují život našim zákazníkům po celém světě. Vytváříme přední technologie na základě našeho japonského dědictví a investujeme do výzkumu, jehož výsledkem jsou vysoce kvalitní produkty, které přeměňují domácnosti. Skutečnou podstatou obchodních aktivit společnosti LIXIL je však způsob, jakým je realizujeme – skrze smysluplný design, odhodlání zvyšovat dostupnost prémiových produktů pro všechny a společenskou odpovědnost. Součástí naší skupiny jsou přední světové značky jako například INAX, GROHE, American Standard nebo TOSTEM. Přes 55 000 kolegů ve více než 150 zemích světa hrdě pracuje na produktech, které používá více než miliarda lidí každý den. Objevte více na webových stránkách www.lixil.com

[1] Díky systému GROHE Blue může čtyřčlenná rodina ušetřit přibližně 800 jednorázových plastových lahví ročně: DUH 2019, http://www.duh.de/mehrweg-klimaschutz0/einweg-plastikflaschen

[2] „Skutečná spotřeba vody při výrobě vody pitné: případ Itálie“, Journal of Environmental Management 92 (2011). „Vytvoření uhlíkové stopy výrobku pro kuchyňské systémy GROHE pro zásobování pitnou a teplou vodou“, Sebastian Schär, prof. Dr. Jutta Geldermann, Univerzita Duisburg-Essen (2021)

[3] „One-Step Reverse Osmosis Based on Riverbank Filtration for Future Drinking Water Purification“: Engineering 2022, sciencedirect.com