21.03.2023 | Zprávy

Před šesti lety tradiční německý výrobce sanitárních armatur překvapil představením svého nového inovativního systému inteligentního hospodaření s vodou. Dnes je zřejmé, že tehdy prozíravě a flexibilně reagoval na zvyšující se poptávku po efektivním řízení spotřeby vody a úspory energií. 

Systém pro hospodaření s vodou, obchodně označovaný jako SWS (Schell Watermanagement System), zajistí bezproblémový hygienický a ekonomicky úsporný provoz instalací pitné vody ve všech veřejných budovách, ať už se jedná o kanceláře, školy, obchodní centra, nebo třeba sportoviště. Jak je tento systém účinný, tak je v zásadě jednoduchý - v daném objektu se všechny elektronické armatury propojí buď kabelem nebo wifi signálem a následně jsou centrálně softwarově spravovány pomocí SWS. Instalace chytrého hospodaření s vodou je nenáročná a obsluha maximálně intuitivní. Bez velkých dodatečných investic tak může majitel či správce budovy splnit požadované hygienické standardy a dosáhnout dnes tak toužebně žádaných úspor energií a vody. Schell samozřejmě k tomuto systému poskytuje náležité poradenství, nabízí odborná školení i komplexní servis. 

Na jakém principu systém funguje? SWS řídí, sleduje a dokumentuje zásadní hygienické funkce jako je pravidelný hygienický proplach armatur nebo termická dezinfekce a případné závady jsou okamžitě detekovány a oznámeny správci budovy. Představit si jej můžeme jako jakýsi centrální mozek hospodaření s vodou v budově. Diagnostický software je ovládán přes běžný internetový prohlížeč (z počítače, tabletu i mobilu), je individuálně programovatelný a řídit jím lze až 64 připojených sanitárních jednotek (umyvadel, sprch, WC či pisoárů). Funkční samozřejmě bude i při pouhé jediné připojené jednotce, ale v průměru bývá v jedné stávající realizaci k SWS připojeno zhruba 50 elektronických armatur. Ty totiž v sobě obsahují elektronický modul, který je schopen odesílat data a přijímat řídící příkazy. Provedení termické dezinfekce a pravidelného proplachu armatur je tak pro správce zcela jednoduché.  Ten má 
kdykoli úplný přehled o fungování elektronických armatur a může tak průběžně optimalizovat hospodaření s vodou a energií v celém objektu. Případnou údržbu je tak možno provést rychle a cíleně. Je zřejmé, že počáteční investice do SWS má velmi rychlou návratnost. 

Foto: Schell_180x130_SWS-Server

Programovací a diagnostický softwarový systém SWS byl od svého uvedení na trh instalován firmou Schell již v několika stovkách objektů v západní Evropě, především na jejím domácím německém trhu. Za úspěchem nestojí jen vzrůstající tlak na úsporu energie a vody a důraz na hygienu, ale také rostoucí počet realizací moderních chytrých budov. 

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu 

KONTAKT: Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR, Jana Palacha 11, Znojmo 669 02, tel.: +420 602 754 712, e-mail: ales.rezac@schell.euwww.schell.eu