24.04.2023 | Zprávy

Česká značka koupelnového vybavení JIKA představí v letošním roce hned několik novinek v segmentu nábytku a baterií. V duchu soudobých trendů nabídne zákazníkům nadčasové vybavení s charakteristickým čistým designem bez rušivých prvků. Dominovat budou tmavé barvy, které se v koupelnovém interiéru stále více prosazují.

Baterie – nový design i moderní technologie 

V sortimentu vodovodních baterií přináší značka JIKA v letošním roce hned několik novinek. Ty jsou jak ve znamení trendy designu, tak také úsporných technologií, na které značka dlouhodobě klade důraz. Novinka, baterie Mio Style, disponuje inovativní funkcí Cold Start, díky níž snížíte spotřebu energií v domácnosti. „Funkce Cold Start spočívá v tom, že pokud baterii otevřete ve střední poloze, poteče pouze studená voda. Teprve posunutím páky doleva spustíte ohřev vody. Hlavní myšlenka je taková, že na běžné krátké umytí rukou stačí právě studená. Pokud ale běžnou baterii bez funkce Cold Start otevřeme ve střední poloze, automaticky je zahájen ohřev vody. Ta ale za tak krátký okamžik nedokáže doputovat ven a zůstává v potrubí, kde opět chladne, a dochází tak ke zbytečnému plýtvání energií. Právě tomu funkce Cold Start zamezuje,“ vysvětluje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ. Baterie Mio Style pak disponují kvalitními keramickými kartušemi a také perlátory, které vodu provzdušňují a jsou vyrobeny ze speciálního materiálu zabraňujícího usazování vodního kamene. Benefitem je i přepínač, tedy klapka zamezující zpětnému nasátí znečištěné vody.

Nové baterie jsou navíc k dispozici nejen v klasické variantě chrom, ale také v moderní černé matné barvě. „Černá barva je trend, který se v oblasti baterií, a to jak v kuchyních, tak koupelnách, prosazuje stále více a jinak tomu nebude ani do budoucna,“ vysvětluje Iva Šedivá. Značka JIKA proto přichází s kompletním portfoliem baterií – od umyvadlových, dřezových, přes vanové až po bidetové a v černém provedení nabízí také kompletní sprchové příslušenství.

Foto: Nové baterie Mio Style jsou dostupné v klasické variantě chrom nebo v trendy černé a disponují funkcí Cold Start.

Stylové doplňky 

Baterie jsou i přes své menší rozměry vizuálně velmi důležitou součástí koupelny. I proto je nezbytné, aby byly v souladu se všemi prvky koupelny, a to včetně těch nejmenších detailů. Toho si je vědoma i značka JIKA, a proto mezi letošními novinkami uvádí také nové doplňky Mio Style, které perfektně podtrhnou celkový design interiéru. „Pro doplňky je charakteristický sametově hebký povrch skla, který je doplněn detaily v barvě chrom nebo černé matné, tedy ve variantách, v nichž jsou dostupné i baterie Mio Style,“ uvádí Iva Šedivá. V nabídce je přitom vše, co si koupelna žádná – háčky na ručníky, držáky nebo dávkovače na mýdlo, skleněné kelímky na kartáčky, držák toaletního papíru nebo WC sestava. Pro ty, kteří se rozhodnou pro černou variantu baterií a doplňků, nabízí značka JIKA také splachovací  tlačítko v černé barvě, aby byl celý prostor v harmonii.  

Foto: Doplňky Mio Style perfektně podtrhnou celkový styl koupelny. 

Nadčasový nábytek

Mezi novinkami nechybí ani koupelnový nábytek a značka JIKA představuje novinku v podobě skříňky s umyvadlem Pure. Ta na první pohled zaujme elegantním nadčasovým stylem a zároveň nadchne jednoduchým řešením koupelnového prostoru. Benefitem je také praktický organizér v horní zásuvce, díky němuž bude mít vše své místo. Skříňka je dostupná v nestárnoucí bílé barvě nebo v černém provedení, díky němuž se stane nepřehlédnutelným prvkem v koupelně. Podumyvadlovou skříňku pak vhodně doplňují i vysoké skříňky v mělké nebo hluboké variantě ve stejných barevných variantách.

Foto: Novinka JIKA skříňka s umyvadlem Pure.