20.04.2023 | Zprávy

Společnost GROHE představuje svou revitalizovanou prémiovou podznačku GROHE SPA, která vyzývá uživatele, aby se oddávali opulentním vodním rituálům

  • Speciální instalace inspirovaná vodou v Pinacoteca di Brera vyjadřuje koncept GROHE SPA, „Voda zdrojem zdraví“
  • Úchvatná koupelnová řešení GROHE SPA jsou vystavena formou čtyř krychlí, z nichž každá prezentuje jeden ze základních pilířů nové kolekce – baterie vyrobené 3D tiskem z kovu, kolekce Atrio a Allure Brilliant Private Collections, povrchové úpravy GROHE Colors a modulární sprchová řešení

Milánský Design Week, který přitahuje architekty, designéry a návštěvníky z celého světa, je jednou z největších a nejdůležitějších každoročních akcí pro kreativce. Špičky světového designu, talentovaní začínající designéři i přední značky předvádí svou práci na výstavách, prezentacích a dalších speciálních událostech. V tomto vzrušujícím prostředí představuje společnost GROHE, přední světový výrobce kompletních koupelnových řešení a kuchyňského vybavení, svou revitalizovanou podznačku GROHE SPA v prestižním muzeu umění Pinacoteca di Brera. Rozsáhlé portfolio nové podznačky sahá od propracovaných kolekcí vodovodních baterií přes přizpůsobitelné stropní sprchy a krásnou sanitární keramiku až po doplňky. Kromě představení těchto produktů, se kterými lze vytvářet luxusní domácí wellness na míru, značka GROHE svou podmanivou vodní expozicí demonstruje také hlavní poselství GROHE SPA, kterým je „Voda zdrojem zdraví“.

„Po virtuálním představení kolekce GROHE SPA na našem GROHE X Summitu v polovině března je Milan Design Week ideálním místem pro prezentaci vybraných kousků z portfolia veřejnosti. Naše výrobky tvoří symbiózu špičkové kvality, nejmodernější technologie, bezkonkurenční preciznosti a progresivního designu, a dokonale tak vyhovují náročnému publiku této akce. Neuvěřitelně pohlcující instalace završuje naši přítomnost tím, že kombinuje naši vášeň pro vodu s krásným prostředím Pinacoteca di Brera,“ řekl Karl Lennon, Leader, GROHE SPA, LIXIL EMENA. 

Instalace inspirovaná vodou – odraz poselství „Voda zdrojem zdraví“

Když návštěvníci vstoupí na nádvoří muzea Pinacoteca di Brera, mohou se ponořit do podmanivého zážitku, ve kterém hraje voda hlavní roli. Instalace na vodní hladině, za kterou stojí interní designérský tým LIXIL Global Design, odráží úžasnou architekturu muzea umění včetně sochy Napoleona v jeho středu od jednoho z nejvýznamnějších sochařů své doby, Antonia Canovy. Klidná vodní hladina opticky zvětšuje prostor a vytváří téměř magickou iluzi. Vyjadřuje čistotu a duševní i fyzickou pohodu. V každém z rohů nádvoří jsou umístěny čtyři kostky s vnitřními prostory, kde jsou vystaveny produkty GROHE SPA. Na všech těchto kostkách je zrcadlový povrch, který přispívá k iluzi nekonečného prostoru.

„Naše strhující instalace oslavuje koncept GROHE SPA, tedy „Voda zdrojem zdraví“, a zároveň vzdává hold uměleckému odkazu muzea Pinacoteca di Brera. Věříme, že voda je životně důležitým zdrojem energie. Působením na všechny smysly chceme pro naše hosty vytvořit výjimečný zážitek – stejně jako to dělají naše produkty GROHE SPA. Přeměna koupelny v luxusní domácí wellness není o jednotlivých produktech, ale o celkovém zážitku a účincích, které má voda na tělo a mysl,“ vysvětluje Patrick Speck, Leader, LIXIL Global Design, EMENA.

Čtyři úrovně péče o fyzické i duševní zdraví

Každá ze čtyř kostek reprezentuje jeden klíčový produkt nebo technologii, které stojí v čele nové kolekce GROHE SPA. Začněme bateriemi GROHE SPA Icon 3D: Tyto exkluzivní baterie vyrobené 3D tiskem z kovů posouvají udržitelným způsobem hranice možného, pokud jde o míru přizpůsobení koncovému zákazníkovi. Kromě prohlídky exkluzivních výrobků mohou návštěvníci slyšet zvuk 3D tisku, sledovat výrobní proces na LED obrazovce a pocítit změnu teploty – jakmile se spustí simulace tisku, oteplí se. Druhou úroveň tvoří kolekce Atrio a Allure Brilliant Private Collections, které zákazníkům umožňují vybírat z pečlivě vybraných barev, materiálů, povrchových úprav a designů rukojetí. Aby si zákazníci mohli vychutnat autentický vzhled mramoru s vysoce kvalitní povrchovou úpravou, spolupracuje společnost GROHE s Caesarstone, světovým průkopníkem prémiových povrchů pracovních desek vyrobených z křemene. Instalace toto partnerství dokonale podtrhuje: Černý a bílý mramor jako klíčový prvek rozděluje prostor na dvě poloviny a demonstruje tak množství kombinací, které kolekce umožňují.

Třetí úroveň představuje barevnou paletu GROHE Colors Collection. Díky atraktivním barevným variantám produktů, jako jsou například stropní moduly GROHE Allure a Aqua, umožňuje tato kolekce snadné vytváření individuálních koupelen. Hlavní barvou této krychle je Cool Sunrise a vystavené sbírky zalévají místnost zlatavým světlem, zatímco návštěvníci mohou slyšet šumění vody a cítit její vlhkost díky zvýšené teplotě. Čtvrtá úroveň výstavy je věnována modulárním sprchám. Společnost GROHE zde nabízí vícesmyslový zážitek s mlhovými, světelnými a zvukovými moduly a LED obrazovkou s ilustracemi inspirovanými přírodou.

Poznejte GROHE SPA

Architekti, designéři a návštěvníci si mohou instalaci a produkty GROHE SPA vyzkoušet na vlastní kůži v muzeu Pinacoteca di Brera od 18. do 23. dubna 2023.

Instalace bude přístupná veřejnosti v následující dny: 

  • 18., 19. a 23. dubna v čase 10:00–19:00
  • 20. dubna v čase 12:00–17:00.
  • 21. a 22. dubna v čase 10:00–22:00