21.07.2023 | TIPY

Svět je rozmanitý a stejně tak i naše potřeby, pokud jde o domácnost. Zejména koupelna je velmi osobní prostor, kde si na sebe uděláme čas a dopřejeme si očistné rituály. V této osobní oáze chceme odrážet svou vlastní osobnost a vyjádřit svou individualitu. Například u vodovodních baterií však při výběru barvy hraje hlavní roli nadčasovost a kvalita.

„Pozorujeme, že spotřebitelé jsou stále více orientovaní na design. Hledají koupelnová řešení, která by splňovala jejich potřeby nejen z hlediska pohodlí a funkčnosti, ale také jim umožnila vyjádřit své estetické cítění. A to přesně podle jejich osobního vkusu. S naší kolekcí GROHE Colors a nejnovější barvou Phantom Black pro naše produkty z řady Professional dáváme spotřebitelům i profesionálům k dispozici pestrou paletu, která jim umožní popustit uzdu kreativity. Zároveň si mohou být jisti, že se jim koupelna bude dlouho líbit díky výběru tradičních barev a vysoké kvalitě povrchu,“ říká Benjamin Kraus, Leader, Categories, LIXIL EMENA.

Svoboda volby, která vydrží. Kolekce GROHE Colors

Vodovodní baterie jsou jedním z nejčastěji používaných produktů v domácnosti. Proto společnost GROHE, přední světová značka kompletních koupelnových řešení a kuchyňského vybavení, věnuje mimořádnou pozornost odolnosti svých povrchů, aby se ujistila, že tyto povrchy obstojí ve zkoušce času.

Při výrobě odolných, krásných a zároveň tradičních produktů v barvách od SuperSteel přes Cool Sunrise až po Warm Sunset a Hard Graphite se společnost GROHE spoléhá na technologii, která pochází z leteckého průmyslu: Fyzikální depozice z plynné fáze (PVD). Během prvního kroku jsou komponenty pečlivě vyčištěny a tepelně zpracovány v peci, kde plastové komponenty procházejí procesem odplynění. Druhý krok spočívá v aplikaci samotného potahu PVD. Tento proces probíhá ve vakuu a skládá se ze tří dílčích kroků: Nejdříve se substrát očistí, poté se na něj nanese základová vrstva a následně barevný nátěr. 

Výsledkem tohoto výrobního procesu jsou produkty trojnásobně tvrdší a desetkrát odolnější vůči poškrábání než galvanizované povrchy. Tento proces také umožňuje společnosti GROHE nabízet svým zákazníkům pestřejší paletu barev.

Nejelegantnější nebarevná barva ze všech. Matná černá

Jako dokonalý kontrast k lesklému bílému a chromovému pojetí koupelny působí matný černý povrch celkově sofistikovaným a vyváženým dojmem. Společnost GROHE nabízí ve svém portfoliu Professional novou barvu nazvanou Phantom Black. Díky technice lakování byly všechny výrobky GROHE Phantom Black vylepšeny, aby byly trvanlivější a odolnější proti korozi, vyblednutí a poškrábání než černé varianty ošetřené práškovou barvou. Kromě toho černá barva Phantom Black lépe odpuzuje viditelné otisky prstů. Vyžadují tedy méně čištění a snadno se udržují. Jsou proto ideální i pro pohostinství. 

Kolekce GROHE Colors, stejně jako nová Phantom Black, jsou k dispozici v celé řadě koupelnových kategorií, včetně baterií, sprch, termostatů, splachovacích tlačítek (k dispozici také v leskle černé variantě) a doplňků, aby byl zajištěn sladěný designový koncept, který vydrží v čase. 

  • Zákazníci společnosti GROHE si mohou vybrat z široké škály barev a povrchových úprav a vytvořit si tak koupelnu na míru
  • Inovativní technologie fyzikální depozice z plynné fáze (PVD) zaručuje dlouhou životnost 
  • Jednotný koncept koupelny je možný díky sladěným barevným variantám všech kategorií produktů

Chcete-li se dozvědět více o charakteristické kvalitě GROHE, navštivte naši digitální zážitkovou platformu GROHE X.

*zahrnuje kompenzační projekty CO2, více na green.grohe.com 

Celý článek najdete v časopise Obklady, dlažba & sanita 3/2023, který si můžete ONLINE prohlédnout ZDE.