11.08.2023 | TIPY

Umyvadlo je klíčovým funkčním i designovým prvkem každé koupelny.

Mnohdy si přitom ani neuvědomujeme, kolik u něj každý den strávíme času drobnými aktivitami od čištění zubů, mytí rukou, až po večerní odličování. Mělo by proto splňovat ty nejvyšší nároky, aby vám poskytovalo dostatečný komfort a současně se stalo nepřehlédnutelnou dominantou koupelny. 

Důraz na design a soulad 

Pro vytvoření esteticky příjemného prostředí, jakým by koupelna měla být, je důležité, aby umyvadlo bylo v harmonii s celkovým pojetím prostoru a dalším vybavením. „Umyvadlo může mít velký vliv na vizuální stránku koupelny a na celkový dojem, jakým na vás působí. Jeho design by proto bezpochyby měl být jedním z několika hlavních faktorů při jeho výběru. Volit dnes navíc můžete z celé řady možností – různých stylů a typů a lze tak najít přesně to, které perfektně doplní vaši koupelnu,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka JIKA.

Dle typu umyvadla lze rozlišit několik druhů – závěsná umyvadla, zápustná (shora a zdola), nebo umyvadlové mísy na desku. Každý z nich má přitom své přednosti a může vhodně doladit interiér. „Závěsná umyvadla jsou nadčasovou klasikou, ale mohou být i zajímavým prvkem, pokud je doplníte designovým sifonem. Zápustná umyvadla představují praktickou i stylovou volbu, která zapadne do moderních interiérů i tradičnějších koupelen. Umyvadlová místa na desku je v současné době velmi oblíbenou variantou, která upoutá pozornost na první pohled. Hodí se navíc téměř do všech interiérů – od moderních po retro,“ vysvětluje Iva Šedivá.

Uživatelský komfort 

Umyvadlo by zároveň mělo reflektovat vás, vaši domácnost a váš životní styl. Jen díky tomu vám poskytne potřebné pohodlí pro všechny každodenní aktivity. Zvažte proto, jak koupelnu a umyvadlo nejvíce využíváte. Základní otázkou je, kolika členům domácnosti by koupelna měla sloužit a zda ji máte sami pro sebe, nebo ji například při ranním shonu potřebujete sdílet. V takovém případě může být vhodnou volbou dvojumyvadlo, které poskytuje dostatek prostoru a komfortu i v momentech, kdy je vás v koupelně více. Zamyslete se pak také i nad tím, zda potřebujete mít své věci vždy při ruce. Pokud je vaše odpověď ano, měli byste sáhnout po takovém, které vám poskytne dostatečnou odkládací plochu. Variantou může být zápustné umyvadlo s odkládacím prostorem anebo umyvadlo na desku, kde budete mít spoustu místa.

Dlouhá životnost i snadná údržba 

Třetím důležitým faktorem je také kvalita zpracování, použité materiály a jejich praktičnost. Tyto vlastnosti vám totiž mohou zajistit, že vám umyvadlo vydrží dlouho ve skvělém stavu a bude dobře sloužit a zároveň mohou přispět k jednodušší údržbě. „Značka JIKA například u svých výrobků využívá speciálně vyvinutou povrchovou úpravu JIKA perla, která prodlužuje životnost výrobku a ulehčuje péči o něj. Povrchová úprava se nanáší na vypálenou glazuru keramického výrobku a pomáhá odpuzovat vodu a zamezuje vzniku vodního kamene. Voda se totiž na povrchu shlukne do kapiček, které rychle stečou pryč. Umyvadlo tak stačí omýt proudem vody, popřípadě mýdlovou vodou a občas přeleštit,“ uvádí Iva Šedivá.

Tipy značky JIKA:

Umyvadlová skříňka s umyvadlem Pure je letošní novinkou značky JIKA. Umyvadlo na první pohled zaujme jednoduchým nadčasovým designem, který vhodně doplní minimalistické interiéry a nechá vyniknout i další vybavení.

Velkou předností umyvadla Mio-N značky JIKA je odkládací plocha, kterou nabízí, a umyvadlo tak vhodně propojuje příjemný design s praktičností. Tu ještě umocňuje i použitá povrchová úprava JIKA perla. Umyvadlo podtrhne minimalistické interiéry, ale také elegantní i romantičtěji laděné koupelny.

Umyvadlo s nábytkem Deep by JIKA nadchne všechny příznivce tradičního nadčasového stylu. Součástí je umyvadlová skříňka se dvěma zásuvkami, která je k dostání v klasické bílé variantě s leskem na čílkách nebo příjemném dřevodekoru jasan. K dostání je v několika velikostech.

Umyvadlová mísa Cubito Pure reflektuje nejnovější trendy a stane se nepřehlédnutelnou součástí koupelny. Ať už kruhová nebo obdélníková, obě zaujmou elegantním designem s tenkými stěnami, který navíc umocňuje i keramická zátka, a také kvalitním zpracováním. Předností je i povrchová úprava JIKA perla, díky níž bude údržba o poznání jednodušší.

Dvojumyvadlo Mio-N značky JIKA ocení všichni, kteří potřebují koupelnu sdílet a chtějí mít dostatečné pohodlí a svůj vlastní prostor. Umyvadlo potěší nejen příjemným jemným designem, ale také velkou praktickou odkládací plochou. Umyvadlo navíc disponuje povrchovou úpravou JIKA perla.

Umyvadla JIKA, společně s dalšími produkty JIKA, si můžete prohlédnout v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.jika.cz