14.08.2023 | TIPY

Černá, zlatá, zlatorůžová nebo terakota. Koupelnám vládnou v posledních letech barvy.

Bílá umyvadla a chromované baterie si stále drží pevnou pozici, čím dál více ale dávají zákazníci přednost netradičním barevným kombinacím a originálnímu pojetí. Výsledkem jsou impozantní nebo hravé místnosti pulzující zcela jinou energií a odlišný je i každodenní prožitek v nich. S každým rokem navíc přichází novinka, která škálu odstínů obohatí o další prvek nebo odstín. Které barvy hrají prim a budou trendy i v příštích letech? 

Keramika v barvě

Obliba koupelnové keramiky v barvě je neustále na vzestupu, umožňuje totiž dříve nevídané a neotřelé návrhy. Umyvadla a umyvadlové mísy, vany, ale také toalety a bidety lze pořídit v celé řadě odstínů. Zvlášť vyhledávaná je černá v matu i lesku. V kombinaci s bílou vytváří elegantní kontrast, se zlatou pak honosný vzhled. Pokud preferujete minimalistický design nebo industriálně laděný prostor, vhodnou volbou bude šedá nebo antracitová keramika. „Naprostou novinkou na trhu je koupelnová keramika v elegantní matné kávové, kterou přináší naše kolekce IlBagnoAlessi. Tón „café mat“ lze snadno kombinovat se zemitými barvami, jako je terakota nebo tmavě hnědá, perfektně ladí ale i s dřevodekorem. Výsledkem je uklidňující prostor s nádechem exotiky a luxusu,“ popisuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Úložné prostory: 40 odstínů pro koupelnu

Úložné prostory v bílém provedení jsou také koupelnovou klasikou, ne každý je ale jejich fanouškem. Naštěstí je dnes celá řada možností a fantazii se meze nekladou. „Velmi trendy jsou skříňky s metalickým povrchem ve zlaté, měděné nebo titanové. Vytvářejí nadčasový dojem a zároveň vnášejí do koupelny teplé nebo subtilní tóny. K dispozici je ale i široká paleta barev od módní antracitové, uklidňující světle šedé, pastelově modré nebo žluté až po energičtější odstíny, jako je okrově hnědá. Jak metalické provedení, tak více jak 40 druhů barev nabízí například naše nejnovější kolekce nábytku LANI, který můžete kombinovat téměř se všemi řadami keramických umyvadel. Navrhnete díky ní originální vzhled místnosti, který bude odpovídat vašim představám,“ říká Iva Šedivá.

Každý detail v barvě

Zatímco dříve byly baterie vnímány čistě jako funkční záležitost, dnes tvoří podstatný prvek koupelny dotvářející její vzhled. Při jejich výběru proto zapomeňte na klasické chromované verze a zkuste trošku experimentovat. Módní je zlatá v lesku i matu nebo zlatorůžová. Velmi efektní je ale i černá barva. Skvěle se hodí například pro retro nebo industriálně laděný interiér. Nebojte se baterie kombinovat i s barevnou koupelnovou keramikou. Získáte osvěžující a osobitý design.

Doplňky

I doplňky se staly neopominutelnou součástí koupelnového designu. Jen vy rozhodnete, jestli budou výrazným aspektem místnosti nebo spíše detailem podtrhujícím krásu dominantních prvků. „Výrazné barvy jako oranžová nebo modrá budou poutat pozornost, vizuálně dělit prostor nebo zdůrazňovat jednotlivé zóny koupelny. Mohou být ale i subtilní, ve formě jemného detailu, například v pudrově růžové nebo smaragdově zelené. Sladit je můžete se vzhledem baterií, umyvadel nebo třeba poliček,“ radí dále Iva Šedivá.

Kolekce IlBagnoAlessi navržená italským designérem Stefanem Giovannonim přináší nejednu designovou lahůdku. Jednou z nich je i koupelnová keramika v neotřelé barvě café mat. Kávové odstíny keramiky ale také doplňků vnášejí do místnosti hřejivou atmosféru a krásně se kombinují se zemitými tóny. Výsledkem bude originální koupelna s teplými uklidňujícími barvami.

Kolekce LANI se zaměřuje na maximálně funkční úložné skříňky s dostatkem prostoru, neopomíná ale ani vzhled. Koupelnové a závěsné skříňky zaujmou úspornými liniemi a širokou škálou módních barev, třeba v elegantní šedé traffic. Díky tomu si můžete s návrhem koupelnové místnosti pohrát a dát volný průchod fantazii.

 

Kolekce Kartell • LAUFEN rozvibruje svým nadčasovým designem a barevným provedením každou koupelnovou místnost. Úložné prostory nabízí například v pastelové šedomodré, hořčicově žluté nebo oblázkově šedé. Skříňky je možné zvolit ale také v energické a hravé okrově hnědé. V kombinaci s barevnými doplňky vytváří jedinečný design celé místnosti.

Koupelnová keramika už dávno není jen o bílé barvě a kolekce Kartell • LAUFEN to potvrzuje. Velmi módní je šedé, antracitové nebo černé provedení v matu i lesku. Zatímco šedá a antracitová jsou perfektní volbou pro milovníky minimalismu nebo industriálně laděného designu, černá potěší vyznavače luxusního vzhledu koupelny. Skvěle vynikne v kontrastní kombinaci s bílou, krásně se k ní hodí ale i zlaté prvky, ať už v podobě doplňků nebo třeba baterií.

I na doplňcích záleží. Jsou nepostradatelné nejenom kvůli své praktické funkci, ale také dotváří a podtrhují celkový design místnosti. Kolekce Kartell • LAUFEN nabízí bohatou sérii doplňků z lehkého a odolného plastu hned v několika barvách. Poličky, regály, stolička nebo kelímek na kartáček pořídíte v expresivní oranžové, modré, pudrově růžové nebo třeba jantarové.

Baterie jsou jedním z podstatných prvků koupelny a jejich výběr by měl být pečlivý. Oproti minulosti, kdy koupelnám vládly chromované verze, však dnes máte na výběr celou škálu barev. S návrhem koupelny si proto můžete vyhrát a sladit vše do posledního detailu. Velmi efektně vypadají baterie ve zlatém provedení, ale krásného efektu dosáhnete i s černými. Najdete je například v kolekci Kartell • LAUFEN.

V pražském showroomu LAUFEN space Prague si můžete prohlédnout jak barevné novinky, tak oblíbené designové kolekce a technologické inovace značky LAUFEN.

www.laufen.cz