20.09.2023 | Zprávy

LUA, LAUFEN PRO, Living a Palace nabízí dostupnou švýcarskou kvalitu 

Perfektní vzhled, propracovaný design a nejmodernější materiály. I tak může vypadat nadčasová, kvalitní a dostupná koupelna. Švýcarská značka LAUFEN nabízí ve svém portfoliu dostupné kolekce, které se kvalitou a technologiemi vyrovnají nejvyšším koupelnovým řadám. Současně nezapomíná na denní potřeby a požadavky uživatelů, produkty proto potěší své majitele nejen vizuálně, ale také praktičností a vysokou funkčností. 

LUA

Kolekce LUA na první pohled zaujme stylovým vzhledem. Její autor, světoznámý designér a architekt Toan Nguyen, se při jejím návrhu zaměřil na maximální funkčnost a pohodlí, důležité pro něj byly ale i emoce, které produkty dokážou vyvolat. Pyšní se proto přímočarým designem vycházejícím z geometrických linií, ale také poetičností a jemností v podobě zaoblených rohů a hran. Současně kolekce neslevuje z technologických nároků. Využívá nejmodernější materiály, jako je například hladký, antibakteriální a na dotek příjemný Marbond, ze kterého je vyrobena dokonalá samostatně stojící vana. „Všestranná řada LUA zahrnuje vše od umyvadel, van, klozetů, bidetů až po baterie. Dominuje jí samostatně stojící oválná vana, okamžitě ale zaujme i klozet bez oplachového kruhu. Baterie se kromě bezchybné funkčnosti vyznačují úsporností a k dispozici jsou v klasické chromované verzi nebo módní černé matné barvě,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Všestranná kolekce LUA nabízí kompletní řešení pro moderní koupelnu a lze ji snadno kombinovat s jinými kolekcemi a styly. Potěší propracovaným designem i využitím nejmodernějších materiálů. 

LAUFEN PRO

Minimalismus v nejčistší podobě představuje kolekce LAUFEN PRO. Industriálním stylem inspirovanou řadu navrhnul designér Peter Wirz, který je mimo jiné autorem slavné toalety Riva s integrovanou bidetovou sprškou. LAUFEN PRO vsází na jednoduché tvary a linie, vše je ale dotažené k dokonalosti a výsledkem je koncentrovaná elegance. Díky tomu lze produkty zakomponovat takřka do jakékoliv koupelny, kombinovat s odlišnými produkty, řadami a zcela jinými styly. „Kolekce překvapí obrovským množstvím umyvadel a van, ale také klozetů a bidetů, včetně trendy černého matného provedení. Součástí jsou taktéž designové sprchové vaničky, a to jak v tradiční bílé, tak v barvě light grey, antracit, betonově šedá nebo černá. Nechybí ani umyvadlové skříňky, u kterých překvapí výběr dekorů, například povrch s dekorem tropického dřeva wenge,“ uvádí Iva Šedivá.  

Kolekce LAUFEN PRO potěší zejména fanoušky minimalismu a industriálního stylu. Díky decentnímu designu se produkty snadno stanou součástí každé moderní koupelny a vnesou do ní eleganci a nadčasovost.  

Living

Umyvadla s odkládacími plochami, geometrií inspirované umyvadlové mísy a umývátka v nejrůznějších velikostech. Kolekce Living překvapí širokou nabídkou a rozmanitostí. Designér Andreas Dimitriadis vsadil při navrhování řady na eleganci, minimalismus a kreativní pojetí odkládacího prostoru na levé či pravé straně. Plochý, útlý tvar umyvadel je nejenom prostorově úsporný, ale vytváří taktéž plovoucí efekt v prostoru. „Podélná umyvadla řady Living jsou perfektním řešením pro větší prostory. Zaplní je, poskytnou místo pro odložení hygienických potřeb a kosmetiky, ale současně působí jako vizuálně dělicí prvek. Umyvadla lze navíc na přání zákazníka ve výrobě oříznout a přizpůsobit přesným rozměrům, což umožňuje zakomponování i do velmi specifických místností,“ doplňuje Iva Šedivá.  

Umyvadla Living byla vůbec první sanitární keramikou vyrobenou z inovativního materiálu Saphirkeramik. Ten umožňuje vytvářet stěny s hranami širokými pouhé 2-3 mm. Tenkostěnná keramika způsobila revoluci v koupelnovém designu a umožnila výrobu sanity s elegantnějšími, ostřejšími a komplexnějšími záhyby.

Palace

Stejný designér, ale zcela jiné pojetí. Kolekce Palace taktéž vzešla z nápadu Andrease Dimitriadise a lze ji charakterizovat jako nadčasovou klasiku. Je inspirovaná tradičními tvary a myslí především na chytré a praktické využití místa i v těch nejmenších koupelnách. Umyvadla nejrůznějších tvarů a velikostí proto lemují šikovné odkládací plochy. Vysoce elegantní jsou především prostorově úsporné slim verze, ale také umyvadla perfektně padnoucí do rohů koupelny. Lze je navíc doplnit o držáky na ručníky. S uložením koupelnových potřeb si poradí umyvadlové skříňky se štědrým úložným prostorem, které lze kromě klasické bílé v matu a lesku zakoupit i v dekoru světlého a tmavě hnědého jilmu, v šedé traffic nebo některé z módních barev. Součástí kolekce jsou také kombiklozet, závěsná toaleta a bidet, které vhodně doplní jakoukoliv koupelnu.

Praktické odkládací plochy, bohatý úložný prostor, chytré prvky. Kolekce Palace myslí především na praktičnost a chytré využití prostoru, nijak ale neslevuje z designových nároků nebo kvality materiálů. 

Veškeré řady koupelnové keramiky značky LAUFEN, ale i koupelnový nábytek, baterie a doplňky jsou k vidění v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

www.laufen.cz