21.09.2023 | Zprávy

LAUFEN představí na Designbloku originální expozici. Oslaví 20 let s kolekcí IlBagnoAlessi

Expozice švýcarské značky LAUFEN se i tento rok stane součástí oblíbené mezinárodní události Designblok. Prémiový brand s více jak 130letou zkušeností v koupelnovém designu se tentokrát zaměří na jednu ze svých hlavních kolekcí slavící 20 let – IlBagnoAlessi. Expozice je ale současně oceněním dlouholeté spolupráce s jejím autorem a renomovaným designérem Stefanem Giovannonim. 

„IlBagnoAlessi je jedna z našich ikonických kolekcí. Koupelnové interiéry zkrášluje již 20 let, nedávno navíc prošla výraznější proměnou. I proto jsme ji zvolili jako stěžejní téma pro letošní Designblok. Nechtěli jsme však pouze představit inovované produkty, záměrem bylo vytvořit expozici s přesahem. Vsadili jsme na kreativní pojetí, nadsázku, vtip a nechybí ani provokativní prvek,” říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace LAUFEN CZ.

Expozici navrhnul český architekt a designér Michal Janků, který se společností dlouhodobě pracuje. „Barevný, hravý design a rozpustilá personifikace běžných užitkových předmětů přímo vybízely pohrát si i s kolekcí IlBagnoAlessi v netradiční podobě. Napadlo mě vzít jednotlivé výrobky – umyvadlové mísy, madla na ručníky, ale i držáky na toaletní papír, skládat je na jednoduché hranoly a sestavovat z nich postavičky. Po kreativní stránce se s produkty pracovalo velmi dobře. Nakonec vznikly dvě figurky, které jsem pojmenoval AL 1 a AL 2. Reprezentují dvacetiletou cestu spolupráce designéra Stefana Giovannoniho a firmy LAUFEN.”

IlBagnoAlessi v novém

Jedna z nejúspěšnějších kolekcí LAUFEN se díky designové proměně a inovacím letos představila ve zcela nové podobě. Všestranná kolekce je obohacena o nové tvary, barvy a materiály. Dominantním prvkem řady je umyvadlo přezdívané TUNA, protože právě tvar středomořské ryby, u nás známé jako tuňák, kopíruje. Umyvadlo z tenkostěnné keramiky Saphirkeramik překvapí atypickým podlouhlým tvarem, extrémně tenkými hranami a lehkostí. Symbolickým produktem kolekce je i samostatně stojící umyvadlo Tamtam liniemi připomínající antickou amforu. Vymyká se neotřelým vzhledem a konstrukčním řešením šikovně ukrývajícím všechny potřebné komponenty uvnitř. Novinkou je taktéž barevná keramika v odstínu café mat nebo nevšední povrchy koupelnového nábytku s kameninovým vzhledem v zemitých tónech. 

O společnosti

Laufen CZ působí v České republice od roku 1999. Na lokálním trhu zastupuje značky LAUFEN, JIKA a ROCA. Koordinuje a zodpovídá za vývoj a výrobu koupelnového vybavení v továrnách v Bechyni a Znojmě. V roce 2014 otevřela značka showroom LAUFEN space Prague, ve kterém si mohou zákazníci prohlédnout nejnovější designové produkty a aktuální trendy v koupelnovém vybavení. Ve dvou podlažích o celkové ploše více než 700 m2 má vedle designových sérií značky LAUFEN své nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká koupelnová značka JIKA a španělská značka ROCA.

www.laufen.cz