09.10.2023 | Zprávy

Již po dvaatřicáté se letos prezentovala značka RAKO na veletrhu Cersaie v italské Bologni.

Byla tak jednou z 633 společností z celého světa, která na 40. ročníku výstavy představila své výrobky. Největší světový veletrh keramických obkladů, dlažeb, sanitární keramiky a techniky Cersaie 2023 navštívilo koncem září téměř 100 000 návštěvníků! 

Po dlouholetém boomu technologií, tím pádem designů, přichází v keramickém průmyslu nová doba, ovlivněná i ekonomickou krizí. Design proto ubíhá k jiné atmosféře: Výrobci se vracejí ke klasičtějším materiálům. A tak se letošní Cersaie nesla v trendu přirozenosti. V popředí jsou přírodní materiály, dřevo a kámen v přirozených barvách i strukturách. Přetrvávají trendy z předchozích let – otevřené prostory, obklad je v rámci jedné série modifikovatelný rozměry a povrchy, které svou nezatížeností podporují maximální kombinovatelnost v interiérech i v exteriéru. Hlavním mottem nových kolekcí je jednoduchost a čistota – detail na obkladech umocňují barvy inspirované přírodou.

Nové série RAKO v designech dřeva, kamene, betonu jsou připraveny jak pro obkládačky ve formátech 30 x 60 cm a 40 x 120 cm, tak pro dlaždice 60 x 60 cm a 60 x 120 cm. Dlaždice mají povrch ABS, tedy na dotek příjemný, matný povrch s protiskluzností R10B. Vybrané designy rozšíří také nabídku venkovních obkladů RAKO v tloušťce 2 cm. Nové série RAKO bude společnost Lasselsberger představovat na jaře 2024.

www.rako.cz