06.10.2023 | Zprávy


Expozice švýcarské značky LAUFEN se i tento rok stala součástí oblíbené mezinárodní události Designblok.

Prémiový brand s více jak 130letou zkušeností v koupelnovém designu se tentokrát zaměřil na jednu ze svých hlavních kolekcí slavící 20 let – IlBagnoAlessi. Expozice je ale současně oceněním dlouholeté spolupráce s jejím autorem a renomovaným designérem Stefanem Giovannonim. 

„IlBagnoAlessi je jedna z našich ikonických kolekcí. Koupelnové interiéry zkrášluje již 20 let, nedávno navíc prošla výraznější proměnou. I proto jsme ji zvolili jako stěžejní téma pro letošní Designblok. Nechtěli jsme však pouze představit inovované produkty, záměrem bylo vytvořit expozici s přesahem. Vsadili jsme na kreativní pojetí, nadsázku, vtip a nechybí ani provokativní prvek,” říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace LAUFEN CZ.

Expozici navrhnul český architekt a designér Michal Janků, který se společností dlouhodobě pracuje: „Barevný, hravý design a rozpustilá personifikace běžných užitkových předmětů přímo vybízely pohrát si i s kolekcí IlBagnoAlessi v netradiční podobě. Napadlo mě vzít jednotlivé výrobky – umyvadlové mísy, madla na ručníky, ale i držáky na toaletní papír, skládat je na jednoduché hranoly a sestavovat z nich postavičky. Po kreativní stránce se s produkty pracovalo velmi dobře. Nakonec vznikly dvě figurky, které jsem pojmenoval AL 1 a AL 2. Reprezentují dvacetiletou cestu spolupráce designéra Stefana Giovannoniho a firmy LAUFEN.”

IlBagnoAlessi v novém

Jedna z nejúspěšnějších kolekcí LAUFEN se díky designové proměně a inovacím letos představila ve zcela nové podobě. Všestranná kolekce je obohacena o nové tvary, barvy a materiály. Dominantním prvkem řady je umyvadlo přezdívané TUNA, protože právě tvar středomořské ryby, u nás známé jako tuňák, kopíruje. Umyvadlo z tenkostěnné keramiky Saphirkeramik překvapí atypickým podlouhlým tvarem, extrémně tenkými hranami a lehkostí. Symbolickým produktem kolekce je i samostatně stojící umyvadlo Tamtam liniemi připomínající antickou amforu. Vymyká se neotřelým vzhledem a konstrukčním řešením šikovně ukrývajícím všechny potřebné komponenty uvnitř. Novinkou je taktéž barevná keramika v odstínu café mat nebo nevšední povrchy koupelnového nábytku s kameninovým vzhledem v zemitých tónech. 

Více na www.laufen.cz